Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Jak urządzić kuchnię ? :) >

Ja się waham jaką kuchnię zrobić. Sama nie wiem, czy zrobić sobie...

HeniaB, 13.12.2017 | czytaj dalej

Witam >

Cześć wszystkim!!!

1992Tomasz, 12.12.2017 | czytaj dalej

odszkodowanie za opóźniony lot >

POszukuję informacji o firie airlex http://airlex.eu/odszkodowanie-za-opozniony-lot/ Wraz z mężem próbujemy odzyskać pieniądze...

Bleka, 12.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2009, wpisów: 30155
najnowszy wpis: 13.12.2017 10:52

Mamy 27393 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Jak zdobyć wykształcenie cukiernika?:)

Macciato

04.11.2017 11:56

Zapytaj może ktoś potrzebuje cukierników.

DanielMyga

02.11.2017 16:59

A nie ma szkół w tym kierunku?

MartynaAbc

31.10.2017 07:45

A może ktoś z cukierników tutaj szuka pracy? :)
Wystarczy doświadczenie

gorillaz

10.04.2017 12:31

Często od przysłowiowego 'stania przy garach' się zaczyna. Niektóre kobiety odnajdują jednak w tym pasję i rozwijają się w tym kierunku. Jest tak jak ze wszystkim w życiu, trzeba odszukać to co daje nam największa satysfakcję i za tym podążać. Moja znajoma najpierw gotowała dla bliskich, następnie dla trochę większego grona (znajomi i przyjaciele), obecnie chce otworzyć bisto, robi nawet odpowiednie studia z zarządzania na WSB by się do tego przygotować. Wszystko zależy od nas, dziś wystarczy dużo motywacji i samozaparcia by spełniać swoje marzenia, a możliwości widać choćby po tym jak duża jest oferta na studia kierunki. Trzeba tylko wziąć sprawy we własne ręce, dotyczy to tak samo kobiety jak i mężczyzn.

Oczywiście jak ktos jest pewien co chce robić w przyszłości np. na etapie szkoly średniej to powinien od razu uderzac do technikum gastronomicznego na przykład. To na pewno pozwala oszczedzić wiele czasu.

bruno29

25.08.2015 10:03

o takie osoby trudno, najlepiej pytać w dobrych cukierniach czy nie szukają stażystów i zacząć drogę "od zera do cukiernika" ;) i dodatkowo dużo oglądać, czytać i trenować w domu

Justa1988

24.08.2015 11:00

może zapytaj w jakiś cukierni albo knajpce czy restauracji, podpytaj zbadaj rynek...albo idz na kurs gastronomiczny i tam złapiesz jakis kontakt na kogoś

ewa_ki

22.06.2015 15:21

Witam, gdzie znaleźć cukiernika technologa z pasją! który chce się nią dzielić i przekazywać innym ??

kiwi

24.06.2007 22:51

A ja tym "nowoczesnym" gotowaniem zaraziłam mamę. Lubi eksperymentować i czesto zaskakuje mnie świezością pomysłów połączoną z doświadczeniem i pasją.

mereszka

23.06.2007 13:26

He he he... rodzice się ze mnie śmieją i mówią, że gdyby wiedzieli, że tak to się wszystko potoczy, to by mnie do szkoły gastronomicznej wysyłali... Nic na to nie poradzę, że lubię sobie w kuchni posiedzieć :-)))

kiwi

02.06.2007 21:19

Podobno szkoły kulinarne zabijają talent kulinarny. Nie wiem, nie próbowałam nigdy kształcić sie w tym kierunku, ale marzy mi się taka szkoła, kurs, jak w jednym z odcinków Przyjaciół. Kursy dla ludzi, którzy nie robią notatek lecz pichcą z prawdziwych składników. To by się sprawdziło w Polsce, w kraju, w którym nastała moda na gotowanie.

Ukash

02.06.2007 16:52

Poziom szkolnictwa zawodowego gastronomia/cukiernictwo w polsce jest koszmarny. Jest Szkoła Kurta Schellera, ale to tylko jako dodatek. NIestety bardzo drogi dodatek.

Olga.Gryfino

21.05.2007 17:58

super pomysł, trzymam kciuki, jednak nie bedzie to chyba takie proste...

gaga

14.05.2007 09:03

Jejku, czytając twojego posta czułam jakbym to ja go pisała! Ja skończyłam studia (reklama) i mam prace, ale też wiem , że to nie to. Do szkoły zawodowej przeciez nie pojdę, już prędzej jaieś technikum, a najlepiej studium, ale u nas na Śląsku też chyba takich szkół nie ma :(

marciuchna74

01.05.2007 13:40

Mam dosyć dziwny pomysl w mojej glowie ostatnio:) Studiuję ( kierunek humanistyczny), ale stwierdzam, że to jest totalnie nie to co chcę w życiu robić. Stwierdziłam, że studia skonczę ( POznań), ale czymś rewelacyjnym byłaby dla mnie np. praca jako cukiernik .Czuję sie sobą w pracy manualnej, odpręża mnie psychicznie - nie wyobrażam sobie uczyć dzieci w szkole - to nie dla mnie aczkolwiek wyksztalcenie jest wazne. Wpadlam ostatnio na szalony pomysl, zeby po prostu przeszkolic się na cukiernika. Znalazlam nawet szkolę zawodową w POznaniu, ale jeszcze nie uzyskalam odpowiedzi. Może ktoś mi doradziw jaki inny sposob moglabym spelnic swoje marzenie ( jakies kursy, szkoly polcealne itd). Dzięki!