Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Problemy z odżywianiem >

Zgłosiłam sprawę do prawnika https://www.i-kancelaria.pl/o-kancelarii/ bo czułam się tylko gorzej i gorzej

Romoha, 11.12.2017 | czytaj dalej

Przepisy na swieta >

Jakie sa wasze ulubione?

marlenawwa, 11.12.2017 | czytaj dalej

Objazd kulinarny Paryża >

Wraz z moim mężem kochamy kuchnię francuską stąd padł pomysł by na...

sisirus, 11.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2008, wpisów: 30147
najnowszy wpis: 11.12.2017 20:48

Mamy 27386 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Urządzamy kuchnię

FORUM kuchnia+ Jak powinna wyglądać nasza kuchnia?

rzviro

23.07.2015 15:48

Meble kuchenne z płyty wiórowej są dobrym rozwiązaniem ze względu na stosunek jakości do ceny. Płyta jest obustronnie laminowana i jeśli nie jest nonstop topiona w wodzie, to sprawdza się znakomicie; łatwo utrzymać takie meble w czystości. Ale to Wasza kuchnia, więc Wasz wybór :-P

post edytowany 2 razy, ostatnio 23.07.2015 17:54

kamil28

23.07.2015 14:02

Zastanawiałem się z żoną czy meble drewniane czy też z materiału drewnopochodnego, ale stwierdziliśmy, że zainwestujemy w porządne meble

post edytowany 1 raz, ostatnio 23.07.2015 14:03

JemSzeresnie

14.07.2015 22:29

Jesli kuchnia ma byc nowoczesna to warto tez zainwestowac w dobry zestaw garnkow np. http://www.redcoon.pl/b5684-Silit_c08190100-Garnki Lub cos w podobie ;)

marylka55

21.05.2015 08:34

Każdy ma inne oczekiwania i możliwości, dlatego warto dopasować projekt kuchni indywidualnie. Ja też się długo zastanawiałam nad tym, jak miałaby moja wyglądać, ale przez przypadek trafiłam na firmę Acerys i ich architekci przygotowali dla mnie cały projekt. Zobaczyłam wizualizacje kilku projektów, zasugerowałam kilka zmian i wybrałam tę wersję, która najbardziej mi się podobała. Złożyłam zamówienie i już prawie rok cieszę się praktycznym i świetnie urządzonym wnętrzem. Nie czekałam długo na realizację zamówienia i nie miałam żadnych problemów podczas współpracy. Bardzo profesjonalna firma.

krystynka1814

30.01.2015 23:06

A mi się marzy choć trochę więcej powierzchni żebyśmy mogli gotować razem z mężem nie przeszkadzając sobie. Bo wspólne gotowanie przynosi jeszcze więcej radości i satysfakcji.

mkl91

29.01.2015 18:06

Dobra kuchnia to taka po prostu moim skromnym zdaniem gdzie panuje jakaś miła atmosfera : ) Jak rodzina w komplecie siada za stołem i po prostu jak to się mówi 'gospodyni' czyli Pani domu podaje najlepsza dania - wszystko wtedy smakuje jak to się mówi u przysłowiowej mamusi. W kuchni powinno być zawsze czysto i w zlewie nie powinno być brudnych naczyń.

mankell

25.01.2015 16:13

W moim odczuciu dobra kuchnia to przede wszystkim taka z dobrze wybranymi meblami. Kiedy tego nie będzie, komfort poracy stanie się o wiele mniejszy, a i wiele kasy stracimy na wymianę zużytych mebli. Żeby tego uniknąć, trzeba wybrać solidnego dostawcę, na przykład abcremont.pl

rzviro

20.01.2015 22:49

Dobry spam nie jest zły.....

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.01.2015 02:29

mankell

20.01.2015 22:09

Bez dobrego noża ani rusz. Wydaje się to rzeczą drugorzędną, ale zły zakup naprawdę może popsuć nam szyki, a szybkie krojenie to przecież podstawa. Ja długo z tym kulałem, bo moje noże nadawały się co najwyżej na drapaczki.. Na szczęście ostatnio ogarnąłem dobre japońskie noże na samura.pl i wszystko idzie sprawniej ;D

post edytowany 1 raz, ostatnio 20.01.2015 22:10

bonniee

20.12.2014 10:02

moim zdaniem najwązniejsze sa drobiazgi, które dopełniają nasza kuchnię. Ja sporo kupiłam w sklep.dajar.pl bardzo fajne rzeczy.

Kaska33

13.10.2014 17:56

W kuchni najważniejsze są meble. Nasze pochodzą od nich: kuchnie.pl Całe zamówienie mebli wykonaliśmy przez internet, mimo, że były to meble na wymiar. Meble dostaliśmy po tygodniu. Każda szafka doskonale wkomponowała się w naszą kuchnię. Jakość mebli naprawdę wysoka, a cena w porównaniu do cen na mieście- naprawdę atrakcyjna.

ChocoLotta

05.09.2014 12:25

@kuchcikplus, meble ładne być nie muszą, ale będzie miło, jeśli takie będą ;) Zgadzam się zdecydowanie z głosami, że w kuchni najważniejsza jest funkcjonalność urządzenia (jak w sumie w każdym innym wnętrzu). A co do atrakcyjności to już w dużej mierze zależy od gustu - jednemu bardziej się podoba styl nowoczesny, innemu bardziej staroświecki (klasyczny) i oba mogą się prezentować super! :) Ja akurat jestem zwolenniczką stylu bardziej nowoczesnego, a meble zazwyczaj kupuję w sklepach internetowych. Ciekawą ofertę ma ikershop, zwłaszcza jeśli chodzi o krzesła - takie w stylu skandynawskim ;) U siebie posiadam akurat takie: http://skroc.pl/f04c8 Bardzo wygodne i ergonomiczne właśnie. Wydaje mi się, że generalnie nowoczesne meble będą nieco bardziej funkcjonalne, zwłaszcza do małych pomieszczeń, no ale to już moje subiektywne wrażenie.

post edytowany 2 razy, ostatnio 05.09.2014 12:26

kuchcikplus

25.06.2014 10:33

No oczywiście, że meble muszą być ładne :/ . To chyba nie sztuka zrobić sobie brzydką kuchnię... . Mi też się podobają kuchnie z motywem wyspy. Szkoda tylko, że do takich trzeba mieć całkiem sporą powierzchnię. http://www.forte.com.pl/meble/kuchnie.html - Można sobie pooglądać trochę takich aranżacji na forte. Fajnie moim zdaniem wygląda połączenie wyspy z jadalnią. Ale to już kwestia gustu.

sobieslaw

24.06.2014 10:27

Zgadzam się z przedmówczynią, meble w kuchni muszą być funkcjonalne. Ale to wcale nie znaczy, ze nie mogą być ładne :)
Mi zawsze podobały się kuchenne wysepki, super wyglądają i są wygodne przy przygotowywaniu jedzenia. Sama mam blat z hokerami, a z boku nieduży, standardowy stolik.
Jeśli chodzi o meble mamy stąd: http://www.quadre.pl/ i chwalimy sobie.

duch Doroty

23.01.2014 15:27

Co z tego, że zainwestujemy w drogie meble jeśli patrząc na ich wygląd zapomnimy o funkcjonalności. Znam takie przypadki. W moim odczuciu dobra kuchnia to taka, w której wszystko jest pod ręką. Też jestem zdania, że świetnie sprawdza się ciąg lodówka, zlew, kuchenka. Z doświadczenia wiem, że mimo zmywarki warto postawić na dość spory zlew, gdyż niektórych rzeczy w zmywarce myć nie można np. blach do ciasta, kryształów czy ręcznie malowanych pater. W poprzedniej kuchni miałam mały, okrągły i namęczyłam się okrutnie. Kolejnym ważnym elementem są solidne i wytrzymałe blaty oraz dobre oświetlenie. Urządzając kuchnie marzeń nie szalałam ze sprzętem. Uważam, że nie ma sensu kupować takich najdroższych modeli. Dobrze jeśli piekarnik ma pyrolizę, bo to znacznie ułatwia jego użytkowanie. Warto zainwestować w solidny wyciąg/okap. Za rozsądny uważam wybór lodówki do 2500 zł W moim przypadku nie sprawdziłaby się lodówka side by side, zresztą nie jestem przekonana do tego typu rozwiązań. Kupując sprzęty warto poszukać tych z wydłużoną gwarancją. Na zmywarkę dostałam 7 lat.
Aha i jeszcze kontakty: gdzie, ile i jakich?

pixi

23.11.2013 19:50

Ja marzyłam przez lata o tym, żeby w końcu mieć drewniane meble - a nie z płyty czy z czegoś tam innego. Niedługo się wprowadzam do domku i wreszcie moja kuchnia będzie wyglądała tak jak powinna. Wysepka na środku, a dookoła meble z litego drewna Konar Meble. Mam już je zamontowane i sfotografowane, ale niestety nie można tu wstawić fotki :( Dodam, że to meble robione na wymiar, wiec idealnie się prezentują.

Gemini13

09.11.2013 16:25

Według mnie dobra kuchnia to poza meblami i odpowiednim urządzeniem jej w ułożenie zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, pieca to przede wszystkim blaty. Konglomerat jest najtańszy jednak dla ludzi, którzy gotują dużo i użytkują taka kuchnię warto przemyśleć rozwiązania inne, oczywiście droższe ale lepsze jakościowo jak granit.

Kapusta kiszona

09.09.2013 13:00

W kuchni chodzi o przestronność i klimat. Ja nie lubię minimalistycznych wnętrz - nie wszystko w kuchni można i powinno się chować, bo to niewygodne. Inna sprawa, że jak nie mogłam się przekopać przez warstwy garnków, pokryweczek i talerzy, to wymieniałam meble wood-design-meble.pl i przy okazji zrobiłam porządki. Nawet mała kuchnia może być fajna!wood-design-meble.pl

pierniczek

26.05.2013 23:54

Moja kuchnia marzeń, powinna być raczej przestronna i chciałabym, żeby znajdował się w niej też stół przy którym można zjeść posiłek całą rodziną. Jeśli chodzi o sprzęt kuchenny, to oprócz lodówki, piekarniki i płyty grzewczej, to roboty kuchenne wielofunkcyjne to dla mnie też obowiązkowe urządzenie. Chciałabym mieć też dobry okap kuchenny, bo jednak zapachy w trakcie gotowania nie zawsze bywają przyjemne. Dobre oświetlenie też jest niezbędne, zawsze przydaje się przy pracy. I chętnie uzupełniłabym szafki o kolejne ładne naczynia do podawania potraw.

kropechka

11.10.2012 20:08

Duży blat roboczy, po jego lewej stronie dwukomorowy zlewozmywak, po prawej płyta ceramiczna i piekarnik pod nią (nie lubię piekarników na wysokości oczu), duża lodówka, z zamrażalnikiem na dole. Do tego dużo misek, garnków, patelni, naczyń i dobrych noży. Pod ręką koniecznie ściereczka i dobre światło! Nie potrafię gotować kiedy w kuchni jest przyciemnione światło, dlatego najlepiej, żebym miała lampy pod szafkami nad blatem np. takie. Acha i koniecznie dobry wyciąg, żeby moim gotowaniem nie pachniało w całej okolicy szczególnie jeśli gotuję jaką kapustę ;-)

post edytowany 1 raz, ostatnio 11.10.2012 20:09

kamilsakalus

01.09.2012 18:45

pisząc o kuchni marzeń ja bym jednak rozróżnił dwie kuchnie: ładną, połączoną z salonem oraz brudną, roboczą, zwaną też drugą - kuchnię.

Kuchni ładnej z użyteczną dla kogoś kto dużo gotuje, nie da się połączyć. Oczywiście na brudną kuchnię trzeba mieć miejsce, ale dopiero ona pozwala działać w domowej gastronomii.
kamilgotuje

łakomczuszka

31.08.2012 14:07

Kuchnia marzeń jest oczywiście przestronna i stylowa. Najlepiej gdyby od jadalni dzieliła ją tylko ścianka działowa albo w ogóle nic. Sprzęt AGD powinien się komponować z meblami i dobrze, żeby urządzenia były w nie wbudowane. Ostatnio widziałam też bardzo elegancki ukośny okap oraz dużej wielkości płyty indukcyjne mastercook i od razu sobie pomyślałam, że chciałabym to mieć, gdyby fundusze pozwoliły :) W wymarzonej kuchni musiałaby być także zmywarka, żebym się nie musiała męczyć specjalnie. Fajnie gdyby wystrój był w ciemnej kolorystyce, bo jasna kuchnia to już trochę oklepane ;)

denia

28.06.2012 19:36

Piękna duża kuchnia z dużymi oknami, najlepiej z wyjściem na taras a na środku piękna wyspa gdzie można trzymać wyposażenie kuchni fajne gadżety kuchenne

BeeJay

04.03.2010 10:26

No u mnie bliżej trójkąta był stary układ kuchni, ale tam lodówka wylądowała naprzeciw kuchni, bo inaczej musiałaby stać obok rur c.o. A teraz jeden ciąg lodówka, długi blat, kuchnia i wąski zlewozmywak, który umożliwił zyskanie 80 cm blatu. Ale i tak ciągle brak miejsca. Marzy mi się robot, ale nie bardzo mam jak go w tej kuchni zmieścić, a przecież nie wyląduje na pawlaczu, bo kto by go ciągle wyciągał i chował. :)

marghe

03.03.2010 22:53

Duuuży blat roboczy
Duuża lodówka :)
Cargo, w którym zmieszcza mi się wszystkie zapasy
Zmywarka.
Półki na książki kucharskie

To w zasadzie podstawa.
Powiedzmy, że ją mam :)
Przydasie i nieprzydasie mile widziane ale nie niezbędne. Niezbędne to są dobre noże

lamcia

23.02.2010 18:40

u mnie w kuchni wszystko mam na tej samej scianie(lodowka, zlew, kuchenka) wiec trojkat u mnie nie ma racji bytu. Ale i tak jestem z mojej kuchni zadowolona.

A gadzety uwielbiam..............az sie rozmazylam:-)

Lamia

12.02.2010 09:20

Tak, też strasznie lubię przeróżne gadżety, nie tylko są pomocne ale i świetnie się prezentują ( co niektóre) :)

tomi11

10.02.2010 14:18

Dla mnie kuchnia powinna być urządzona w duże liczbę akcesoriów, a przede wszystkim powinna mieć porządne sztućce i noże. sztućce Gerlach

post edytowany 2 razy, ostatnio 10.02.2010 14:20

Lamia

10.02.2010 11:01

U mnie kuchnia jest nietypowo urządzona - bo mam w niej szafę przesuwaną i sam dłuugi blat. Oczywiście podstawowe sprzęty ale po różnych stornach. W szafie się mieści wszystko od produktów spożywczych po zastawy ;]
Dla mnie FENG SHUI to nadal czarna magia ;)

aagata

29.10.2009 13:00

lodówka - zlewozmywak - kuchnia
u mnie ten układ zacznie funkcjonować po niedzieli (oby!). Trochę mnie martwi chlapanie wody w okolicach lodówki, ale z moją kuchnią niestety nie da się innego rozwiązania zastosować. A szkoda...

Maszka01

07.10.2009 11:15

ja mam lodówkę (zabudowaną) przy piekarniku (również w zabudowie) i stolarz który robił mi kuchnię bardzo zadbał o to, aby była solidna izolacja pomiędzy tymi dwoma urządzeniami i odpowiednie odprowadzenie ciepła z tyły - pomiędzy tą ścianką meblowo - sprzętową a ścianą. i Działa - kuchnia od ponad 5 lat idealnie służy. no i też mam lodówka - zlewozmywak - kuchnia - baaardzo poręczne

KATARZYNKA

16.04.2009 15:16

migotka333 napisała 29.03.2009 11:09
w mojej malutkiej kuchni, spełniam zasadę TRÓJKĄTA (prostokątnego). Lodówka jest na przeciwko zlewozmywaka, a kuchenka w równej linii ze zlewozmywakiem. Bardzo trudno urządzić tak małą kuchnię. Aby spełniała warunki funkcjonalności i była zarazem ładna wizualnie.

Wiem coś o tym migotko333, ponieważ sama posiadam małą kuchnię. Pomijając zaś całe to feng shui, to wg. mnie najważniejsze aby kuchenka jedynie nie stała za blisko lodówki (bo ta pochłania więcej prądu), oraz za blisko zlewozmywaka (bo jeżeli coś smażymy na patelni i jednocześnie chcemy inne coś umyć możemy doprowadzić do pryskania tłuszczu i przykrych poparzeń). I to chyba tyle.Pozdrawiam. :)

post edytowany 2 razy, ostatnio 16.04.2009 15:18

jacek1f

15.04.2009 10:00

Teraz od lat mam płyty elektro lub indu, ale zawsze obok jest mały panik na gazie turystycznym - bo tylka na gazie moge robic kawę grecką....

jacek1f

08.04.2009 21:59

czesc,
ja mialem amike z pajakami - bardzo ja lubilem.
Na ceramicznej plycie - sama wygoda w czeszczeniu,
staly pajaki pod garnki, latwo je bylo zdjac i znow czystosc w jednym ruchu:-)
Sluzyla nam miło 6 lat i chyba dalej jest u nastepcy mieszkaniowego - sa zadowoleni.

Czasem po 2-3 latach wysiadaja zapalarki piezzo elektryczne, ale moze juz swiat poszedl na przod?

theresap

07.04.2009 18:33

czy ktoś z Was posiada płytę gazową ceramiczną? co możecie o niej powiedzieć? sprawdza sie? warto kupić?

migotka333

29.03.2009 11:09

w mojej malutkiej kuchni, spełniam zasadę TRÓJKĄTA (prostokątnego). Lodówka jest na przeciwko zlewozmywaka, a kuchenka w równej linii ze zlewozmywakiem. Bardzo trudno urządzić tak małą kuchnię. Aby spełniała warunki funkcjonalności i była zarazem ładna wizualnie.

KATARZYNKA

28.03.2009 10:35

Dlatego na początku pisałam o obiegu energii. No i jeżeli ktoś ma wąską kuchnię to trudno mu zbudować trójkąt z tych trzech urządzeń. W zasadzie bardziej chodziło mi o samą funkcjonalność kuchni, a samym feng shui tylko się podparłam. Pozdrawiam. :-)

boomik

26.03.2009 20:36

hmm... a ja słyszałam w jakimś programie o urządzaniu domów, że te trzy strategiczne w kuchni punkty (kuchenka, zmywak i lodówka) powinny tworzyć trójkąt. Wtedy jest ponoć najwygodniej.

KATARZYNKA

28.02.2009 20:44

Bardzo proszę. Polecam się na przyszłość. Chociaż Ty Jacku raczej pomocy nie potrzebujesz. :-)

jacek1f

28.02.2009 10:25

tak jest! dzieki za uzupelnienie:-)

KATARZYNKA

26.02.2009 17:19

Zgadza się JACKU. Ale gdyby znalazł się ktoś (chociaż nie sadzę) kto zastanawiałby się-dlaczego? Śpieszę z wyjaśnieniem:lodówka przy źródłach ciepła (kuchenka takim jest) pobiera więcej prądu. Nie jest więc to ekonomiczne.

jacek1f

26.02.2009 14:59

wiem wiem:-)

poza tym oprocz fengszuja, kazdy spec powie, ze nie wolno lodowki stawiac blisko kuchenki:-)

KATARZYNKA

25.02.2009 21:52

Hmm...może tą lodówkę podrzuciły im "zielone ludziki". Ha Ha Ha...żartowałam. Zasady te zostały uproszczone i zaadaptowane dla "ludzi zachodu" kiedy to feng shui stało się "modne". Mniej więcej chodzi o zachowanie niezakłóconego ciągu energii: lód-woda-i stan najcieplejszy którego symbolem jest kuchenka. Kuchenka do gotowania ryżu była najważniejsza, dlatego nie mogła być np. wtłoczona gdzieś w kąt. Stąd obecnie podaje się że kuchenka nie może stać między lodówką a zlewem (czy też zmywarką). To by było mniej więcej tyle-ogólnikowo. :-)

jacek1f

25.02.2009 15:33

to w starożytych Chinach mieli lodówki i kuchenki?....

TWey trzymali gdzie indziej wszytsko, gdzie indziej myli i gdzie indziej przygotowywali i jeszcze gdzie indziej gotowali:-) To skąd moga wiedziec o trójkącie?

KATARZYNKA

21.02.2009 19:38

Według FENG SHUI zalecane jest zachowanie odpowiedniego obiegu energii poprzez utworzenie ciągu kuchennego LODÓWKA-ZLEWOZMYWAK-KUCHENKA. Pomijając te pozorne czary mary, to naprawdę ma pewien sens (upraszczając) :WYJMUJESZ-MYJESZ-GOTUJESZ.

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.02.2009 19:38

frodo1977

21.02.2009 17:11

Właśnie przygotowuję się do remontu. Kuchnia jest najdroższa z całego mieszkania. Podstawa to widzieć co się robi. Dobre oświetlenia pomaga a nie przeszkadza. Duży wybór elementów oświetleniowych znajduje się w hipermarketach budowlano-remontowych. W wyborze warto się wstrzymać do rozmowy z ekipą remontową i osobą wykonującą meble, jeśli są na zamówienie. Moja kuchnia jest ślepa więc światło to dla mnie podstawa. Ważna jest też dobra kuchenka, lodówka większa niż potrzeba na co dzień, bo od święta robi się większe zakupy a przed imprezą dziękujecie wszystkim świętym za dużą lodówkę.
Dobry blat to miejsce do przygotowania wszystkiego, ale miejsce do jedzenia też ważne. Życzę udanego urządzania kuchni wszystkim których to czeka.

Martysia

11.11.2008 11:28

Umeblowanie: W każdej kuchni powinna znajdować się lodówka. Potrzebne są także stoliki, bo jak przygotujecie jedzenie? Oczywiście nie zapominajcie o kuchence. Bez niej wszystkie dania będą zimne i surowe! Wyposarzenie: Nie myślicie chyba, że w kuchni nie potrzebne są sztućce? To jak kanał telewizyjny, w którym nie ma żadnych programów! Potrzebne są także naczynia. Co wy ugotujecie bez naczyń?! W kuchni zmywarka jest potrzebna nawet, jeśli macie ją w łazience. Robot kuchenny też bardzo się przyda. Mikrofalówka-jest łatwa w obsługowaniu. Jeśli chcecie nauczyć swoje dzieci gotowania nauczcie je najpierw korzystać z mikrofalówki, oczywiście pod waszą opieką. Dzieci muszą umieć czytać, by jej używać. Muszą tam być także jakieś półki. Pamiętajcie, że nie żyjemy w bajce i bałagan sam się nie posprząta! Dlatego właśnie, by uniknąć wylania lub rozsypania, albo nawet wypadnięcia z pojemnika (co nie powinno się zdarzyć, ale na wszelki wypadek wymieniam) musicie mieć jakiekolwiek półeczki. Wystrój w kuchni: Kuchnia musi być w miarę przestrzenna, by móc to wszystko pomieścić. Ważna jest także swoboda ruchu. Możecie też odwiedzić niektóre restauracje w mieście i upodobnić swą kuchnię do tych restauracji. Jeśli chcecie to zrobić, szczególnie ważne są u was wysokie fundusze. Nie radziłabym Wam kraść, lub zmuszać do tego innych. W najleprzym wypadku traficie za to do więzienia na kilkadziesiąt lat. Wracając do tematu wybierzmy pokrycie ściany. Ściana musi być naturalna, a równocześnie miła dla oka. Dobrze by było, gdyby tapeta podobała się gościom. Najważniejsza jest jednak opinia gospodarza. Wybierz jeszcze podłogę. Jeśli o to chodzi, niech to będzie coś taniego i wygodnego. Nie kupuj sobie przesłodzonej firanki! Polecam studio dekoracji "Dorota" , w którym pracuje moja matka. Nie wiem, w czym gustujecie. Wybierzcie kwiatki i na firanę i na parapet. Wybierzcie też tanie, staromodne obrazy zapewniające w kuchni wiele spokoju. Nie będę Was do tego zmuszać, ponieważ liczy się opinia gospodarza! Tajemniczy gość