Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Dom na sprzedaz >

Witam gdzie znajdę ofertę nieruchomości, interesują mnie między innymi domy na sprzedaż...

miamich, 15.12.2017 | czytaj dalej

David w Europie 5 >

moim zdaniem też nie pasuje ..

Wraa, 15.12.2017 | czytaj dalej

Przystawka z cukinii >

Uwielbiam wszelkiego rodzaju potrafi z wykorzystaniem cukinii. Dodatkowo jest to bardzo zdrowe...

temptinglook, 14.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2011, wpisów: 30164
najnowszy wpis: 15.12.2017 13:47

Mamy 27404 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ JAK PIOTR PRZYKAZAŁ

więcej >>

Gazo

26.08.2015 19:49

Również nie przepadam za takim krytykanckim podejściem, ale to jest chyba teraz modne i się sprzedaje. Program kulinarny dzisiaj to bardziej szow niż same przepisy i ich wykonanie. TV szuka zawsze czegoś co będzie się wyróżniać jakoś.

ayven

22.11.2014 11:45

Witam a ja mam zupełnie inne zdanie niż większość nie cierpie programu typu Marta Stuart poza tym nie uważam aby Piotr był jakimś wywyższającym się cwaniakiem raczej sądzę że większość "jak na polaków przystało" zazdrości sukcesu,jeden skrytykował nawet że synka uczy po angielsku ,ma całkowitą racje im wcześniej tym lepiej wiem coś o tym bo mój syn uczył się od 3 roku życia i po polsku także zdążył się nauczyć ,poza tym on w programie pokazuje jak gotować w domu a nie startować do gwiazdki " Miszlę" przy czym kilka przepisów wypróbowałam np. ostrygi z sosem ,tatar ze śledzi, bruszettę z pomidorami,zupę tom ka ga, smakowicie wyszły i będę częściej korzystać z tych przepisów a teraz przygotowuje się aby zrobić kim chi mam nadzieje że mi się uda.kolejna sprawa to krytyka wygładu kucharzy ,a co wy sobie myślicie że miss polonia będzie gotować to są normalni ludzie, krytyka kuchni niewszędzie nowoczesne urządzenia to dobre gotowanie naprawdę nie wiem z kąd u ludzi taka zawiśc i tyle jadu .Pozdrawiam tych ze zdrowym rozsądkiem

eric the red

24.06.2013 21:45

Burak,ignorant najwyzszego lotu typowe dla polaczka ktory krytykuje wszystko i wszystkich.Cwaniaczek ktory tyral gdzies po budowach w Kanadzie a dzisiaj wielki restaurator.Tyle ma pojecia o gotowaniu co ja o odprawianiu mszy swietej.Kto puszcza taka tandete w telewizji,ale na gusta polskiego moheru to chyba wystarczy.Kuchnia tego cwaniaczka to zbior tandety z chochlami,lyzkami i brudna rekawica na scianie lol co za wypas made in poland.Jezeli chcesz zobaczyc prawdziwa kuchnie to odsylam do Marta Stewart czy chociazby Anna Olson.A nie wstretna buda z mamusia w roli glownej ktorej wyglad przypomina bazarowe.Atak w nawiasie to wara piotrus od Kanady i nie wycieraj nia swojego cwaniakowatego pyska.

MaxRedaktor

08.04.2013 09:41

Poważnie? To w takim razie cieszę się, że nie obejrzałem jeszcze żadnego odcinka tego programu.

jjolencja

08.04.2013 01:28

Panie Piotrze,byłam dumna oglądając wykonanie przez Pana RISOTTA Z OWOCAMI MORZA! Widząc w Polskich restauracjach włoskie potrawy,a ich składniki spolszczone i urozmaicone po naszemu,powinny mie tez urozmaiconą nazwę,a Pan RISOTTO robił jak prawdziwy Włoch przykazał ALE !!! do momentu jak dodał pan parmezan .....zwątpiłam..ZBESZCZEŚCIŁ PAN KUCHNIĘ WŁOSKĄ bo prawdziwy Włoch ,buongustaio nigdy przenigdy nie doda parmezanu ani do makaronu ani do ryzu z rybami,czy owocami morza!!! PARMEZAN + OWOCE MORZA LUB RYBY= KARYGODNE
SCHIFOOOOO!!!!
We Włoskich restauracjach nikt panu nie poda parmezanu do tego typu jedzenia.

andreas

05.04.2012 05:14

qrcze najpierw napisałem swoja opinie a potem przeczytałem opinie innych moich poprzedników i widzę że nie jestem sam... program należy usunąć.. a swoją droga tak jak są dwa magistry którzy gotują w strefie makro to może znalazł by się i sponsor i cwany kucharz który by ugotował coś z biedronki??? Andreas

andreas

05.04.2012 04:50

nie zgadzam się z tym szanownym panem który ma parcie na szkło. jego szanowna małżonka zwraca mu uwagę nie bez kozery. mieszkałem chwile w Korei i w byle knajpie jedzenie przyrządzali z nie byle namaszczeniem. proszę a wręcz błagam nie dopuszczajcie takich ludzi do TV... gdyż ubóstwiam ten kanał i nie raz skorzystałem z kulinarnych ciekawostek. Pozdrawiam Andreas

monya

18.01.2012 05:11

Drażni mnie ten jegomość. Wielki znawca i kucharz a dziś pyta panią w programie co to kutia i kulebiak. Może na żarty , może pod widza , ale zabrzmiało to idiotycznie.

mancol68

17.12.2011 19:21

....a lansuje się w tych swoich programach jakby oglądało go co najmniej ze 3 mln widzów, a nie najbliższa rodzina....i on sam

mancol68

17.12.2011 19:17

Dzisiaj nad ranem widziałem kolejny jego program. Podgrzewał w mikrofalówce makaron dla gościa. Dramat

mancol68

09.10.2011 17:49

Obejrzałem kilkanaście programów z tego cyklu. Pan Piotr zachowuje się tak jakby pozjadał wszystkie rozumy, a widzów traktuje jak bandę idiotów. Kiedy opowiada o tym co gotuje zachowuje się tak jakby był jedynym niezrównanym kucharzem na tej planecie. Dzisiaj nad ranem oglądałem program w którym sp...... polędwicę wołową i sos z borowików które utopił z serku mascarpone i śmietanie. Dramat. Jak taki koleś może być inspirującym kucharzem. Odrębną kwestią jest to jak traktuje swoich pracowników. Zlewam gościa.

post edytowany 1 raz, ostatnio 09.10.2011 17:50

rulon

17.08.2011 12:44

fantastyczny program! proste przepisy, które po prostu nie mogą się nie udać i zawsze smakują. Pan Piotr jest moim nocnym natchnieniem, które realizuję potem po południu! Ja chcę tego pana oglądać na antenie i nie mam problemu z żadną prywatą. Kto nie lubi, niech nie ogląda. Pozdrawiam serdecznie.

Gonzo

04.07.2011 10:50

Zrobiłam Bu gu gi z przepisu Przykazy - paskudztwo! Ostrzegam innych! Obrzydliwie słodkie mięso bez żadnych innych smaków poza słodyczą. Żeby całkiem nie zmarnowac składników musiałam potem sama doprawiac tamaryndem i pastą chilli. Sama nie wpadłabym na pomysł, żeby gotowac coś z tego programu, ale niestety sobotnią powtórkę obejrzał mąż, który lubi coca colę i wołowinę i myślał, że ich połączenie może byc ciekawe. Zapalił się do tej potrawy, kupił mięso, pieczarki i zrobiliśmy według przepisu, choc spodziewałam się że same słodkie składniki (cola, marchewka,cebula) i do tego jeszcze cukier nie mają prawa byc smaczne z wołowiną. Niestety miałam rację. Tego w oryginale nie da się jeśc ani jako mięso ani jako deser.

marghe

21.03.2011 00:42

Toto wróciło na ekrany?
Po co?

kamil

18.03.2011 17:20

sorry, ale ten pan się zachowuje jak burak, któremu słoma z butów wychodzi. Różnica między posiadaniem autorytetu i szacunku wśród pracowników, a obcesowym traktowaniem personelu jest gigantyczna. Mądrzy ludzie nie muszą tak traktować ludzi, jak czyni to ten pan.
A poza tym buta, buta i jeszcze raz buta, która ma przyćmić braki we wiedzy i umiejętnościach.

Tomasz Steifer

17.03.2011 05:45

To w sumie prywatna, rodzinna sprawa pana Piotra. Ale skoro włączył to do programu, tym samym zgodził się na utratę części prywatności. Nie rozumiem czemu ze swoim dzieckiem musi muówić po angielsku. Synek nie uczy się polskiego lub koreańskiego?!?

salceson

19.10.2010 03:26

Nikt tak nie przykazał,jak pan Pioter gotować pokazał.Żenadidier(Żenada)Proszę o zdjęcie tego Pana z anteny bo popsuje mi się niechcący telewizor za oknem

Już Czesław lepiej śpiewa niż pan Pioter gotuje.TERAZ WJEZDZAM JA ES EŁ A WU EE KA zdejmijta piotra z antena.JESTES FAJNY PIOTRZE PANIE LEPIEJ RZUĆ TE GOTOWANIE.

bigmaciek

14.05.2010 11:00

marghe napisała 11.05.2010 12:18:
Coś mi się wydaje, ze już nie ma restauracji Kwai..
Zgadza się. Własnie dziś tamtędy przechodziłem. Jest lokal o nazwie Inside Bar & Restaurant. Ciekawe czy to Przykaza w innym wcieleniu?

marghe

11.05.2010 12:18

Coś mi się wydaje, ze już nie ma restauracji Kwai..

Angel

25.04.2010 14:16

Dołączam się do większości opini. Programu nie da się oglądać, chociaż bardzo się starałam. Człowiek z gestów i sposobie mówienia bardzo nerwowy i zarozumiały. Odcinek w którym pan Piotr z żoną robi zakupy w sklepie , opisując zakupione produkty i pokazując do kamery- z trudem dojrzałam cokolwiek, gdyż u PP brak spokoju i skupienia na tym co robi. Poza tym brudno, niechlujnie, no i te papierosy!!! i arogancki stosunek do personelu. Żenada.

Pijana_Powietrzem

15.04.2010 16:56

Przez chorobę spać nie mogę, a w nocy w TV nie ma zbyt dużo do oglądania. Postanowiłam zostać na kuchnia.tv na którym akurat leciał Piotruś Pan. Pomyślałam, że jak się tak skatuję widokiem tego pana to szybciej zasnę. Leciał akurat odcinek o rekrutacji nowego szefa kuchni. Był sobie zezowaty pan i pani, która szczególnie zwróciła moją uwagę. Sposób mówienia i mimika twarzy kogoś mi przypominały. Od razu mi się przypomniało, że owa kobiecina do złudzenia podobna jest do autorki programu Maryli M, więc śmiem twierdzić że to jakaś jej krewna. Może to tylko zbieg okoliczności, ale mając na uwadze całokształt i poziom programu chyba jest szansa znikoma że to przypadek.

Co do Piotrusia Pana nie chcę się powtarzać. Dziś w nocy jednak uświadomiłam sobie czemu ten koleś mnie tak drażni swoim sposobem mówienia :D Każde jego słowo jest wypowiadane tą samą tonacją i nie pokazuje on kiedy właściwie kończy się zdanie :P Do tego groźnie marszczy czoło i udaje, że się wczuwa :P

post edytowany 1 raz, ostatnio 15.04.2010 16:59

hard_2_imagine

07.04.2010 03:23

Co do knajpy Tortilla Factory to raz tam byłem. Ogólnie nic ciekawego. Ciągle gra na gitarce ten sam łysy koleś. Co do jedzenia to nie wiem co i jak bo nic u nich nie jadłem, ale jak zobaczyłem że Piotr Przykaza tam pracuje to już chyba tam nic nie zjem.

hard_2_imagine

07.04.2010 03:20

Nie wiem czemu, ale drażni mnie ten gościu, sposób w jaki gada o gotowaniu jest wkurzający. Widziałem odcinek jak wywalił szefa kuchni z roboty bo miał bajzel na zapleczu, raz mówił, że dwóch pracowników nie przyszło do roboty bo jeden z nich zapił..hehe.. Ogólnie cwaniaczek który myśli, że wszystko wie najlepiej.

Kruszyn

02.03.2010 03:29

Drugi program zaraz po Atelier Smaku ,który powinien zniknąć z ramówki. Reklama i do tego marnych knajp,porażka.

lamcia

24.02.2010 17:47

Chyba sie przyłącze z moją opinią. Mi też się nie podoba ta PRYWATA Pana Piotra.

Oglądam czasami, ale "flaczki się przerwacają" jak słucham, o tym jak kocha swoją koreańską żonę, co będzie robił z nią jak już jej takie dobre rzeczy ugotuje, lub to jak idzie załatwić do urzędu problem koncesji....

Czy takie hasła potrzebne są w programie kulinarnym???

Ja chce widzieć w takim programie tylko gotowanie i ciekawe przedstawienie danej potrawy. Może być jakaś opowieść na temat skladników albo coś w tym stylu.....

kasior

22.02.2010 19:52

no poważnie, jakoś mnie nie przekonuje ten program. kiepsko z aktorstwem, doprawdy kiepsko... z gotowaniem tez raczej srednio:/ mnie tam smakowanie potraw nie przeszkadza, ale jakoś nie popisuje sie tu szczególną wiedzą kulinarną.. jedynie dodawanie coli do mięsa jest ekstra pomysłem, reszta to cieńka średniawka. ( wiem co mówię, widziałam wszystkie odcinki). nie mniej jednak pozdrawiamy;)

misio15

14.01.2010 15:49

Mnie ogólnie obrzydza u pana P. jego magiczny PALUCH wtykany do wszystkiego czego sie da. Szegolnie do potraw podawanych klientom. <Od tego jest łyżeczka>. Ogólnie kompromituje sie on tym programem. Za dużo tu reklamowania swoich lokalów, rodziny a za mało gotowania.

BASTy1975

07.12.2009 18:34

Bardzo podoba mi sie tekst JVoorhees'a.
To jest to,co sam osobiście chciałbym napisać o programie pana Przykazy,więc nie będę się rozpisywał,tylko podłączę się do tej wypowiedzi;w 100% sie zgadzam.Program jak program,ale pan "P" jest załosny w tym co próbuje pokazać,jego zachowanie jest nieco"śmieszne".
Pozdrawiam.

post edytowany 2 razy, ostatnio 07.12.2009 18:42

kobieta37

07.12.2009 14:55

Przyznam,że K.tv oglądam od niedawna.Dziś w nocy miałam okazję obejrzeć program tego pana....rozpacz!!!!!!Chilli con carne bez chilli!!!!!!Zenujące wyrezyserowane scenki,bogata gestykulacja prowadzącego i maczanie paluchów uślinionych bleeeee.Jak takie programy mają prawo bytu na k.tv?
Sprawdziłam natychmiast które restauracje p.Przykaza prowadzi żeby w żadnym wypadku tam nie trafić!!!!!!!!

marghe

23.10.2009 11:47

bigmaciek napisał 22.10.2009 00:14:
Jasne, że nazwa pochodzi od puttana. Ważne jest jeszcze dlaczego. Otóż jest to jedno z najprostszych i najszybszych włoskich dań - spaghetti alla puttanesca. Tak proste i tak szybkie, żeby panienki zdązyły coś zjeśc pomiędzy kolejnymi klientami. Pan PP ma zatem niezłe skojarzenia.
Nie chciałabym być ciotką pana PP :DD

bigmaciek napisał 22.10.2009 00:14:
A przy okazji ten program PP to jaki miał głowny motyw? Muszę na niego zapolować bo ta puttanesca to byłby hit cyklu (mam zamiar założyć wątek z hiciorami z tej serii). Ogladałem tylka kilka programów z PP dopóki mi się nie znudziło, 5 bodajże: awantura w Tortilla Factory, konkurs do Baccio, upór (tak na marginesie - wyjątkowo obleśny hamburger), odejscie kucharza i ten z imprezą amerykanek.
Nie wiem, nie oglądałam całego odcinka

ps. Bacio ;-)

mpm

22.10.2009 17:12

to co, panu Piotrowi już może podziękujemy?... ale tak w ogóle

bigmaciek

22.10.2009 00:14

Jasne, że nazwa pochodzi od puttana. Ważne jest jeszcze dlaczego. Otóż jest to jedno z najprostszych i najszybszych włoskich dań - spaghetti alla puttanesca. Tak proste i tak szybkie, żeby panienki zdązyły coś zjeśc pomiędzy kolejnymi klientami. Pan PP ma zatem niezłe skojarzenia.

A przy okazji ten program PP to jaki miał głowny motyw? Muszę na niego zapolować bo ta puttanesca to byłby hit cyklu (mam zamiar założyć wątek z hiciorami z tej serii). Ogladałem tylka kilka programów z PP dopóki mi się nie znudziło, 5 bodajże: awantura w Tortilla Factory, konkurs do Baccio, upór (tak na marginesie - wyjątkowo obleśny hamburger), odejscie kucharza i ten z imprezą amerykanek.

marghe

21.10.2009 22:46

BigMaćku, przedwczoraj toto bodajże leciało.
Powtórka, rzecz jasna.

Tak czy siak puttanesca pochodzi od puttana..czyli od panienki lekkich obyczajów (eufemizm taki ;-) )
Ja tam bym nie chciała się kojarzyć akurat z tą nazwą :D

bigmaciek

21.10.2009 16:09

Rozumiem, że chodzi o puttanesca jako bardziej "kulinarna" nazwa. Zwiazana zresztą z dziewczynami. A w którym to odcinku PP było? Jakoś uszło mojej uwadze.

marghe

19.10.2009 23:43

JVoorhees napisał 19.10.2009 23:04:
Zapewne znajdzie odpowiedź na wikipedii
szkoda, ze nie zajrzał do niej PRZED nagraniem programu..

JVoorhees

19.10.2009 23:04

marghe napisała 19.10.2009 12:28:
Jakim cudem udało mi się przeoczyć kwaiatek pt : "do zrobianie puttaneschi zainspirowały mnie dziewczyny "(bodajże ciotka i kilka innych pań..)
Ciekawam czy pan PP wie co oznacza nazwa tego sosu..
Zapewne znajdzie odpowiedź na wikipedii, a co do mojej opinii o jego żonie - są gusta i guściki :) gdzieś się tym podzielić musiałem.

marghe

19.10.2009 12:28

Jakim cudem udało mi się przeoczyć kwaiatek pt : "do zrobianie puttaneschi zainspirowały mnie dziewczyny "(bodajże ciotka i kilka innych pań..)
Ciekawam czy pan PP wie co oznacza nazwa tego sosu..

JVoorhees napisał 17.10.2009 15:39:
widowisku rumieńców.
O gustach się nie dyskutuje, jednakoż żona pana P. raczej do urodziwych kobiet nie należy, co nie tylko ja potwierdzam, ale wielu moich przyjaciół, którzy mieli (nie)szczęście ten program widzieć. Zauważyłem, że pan P. bardzo stara się wmówić, iż jest bardzo ładna. Nie może wziąć prawdy na klatę ?
to było niepotrzebne..

JVoorhees

17.10.2009 15:39

Program kulinarny "Jak Piotr Przykazał" to wyjątkowo udane połączenie tego, co człowieka może zirytować tylko dlatego, że jest.
Zarówno warstwa merytoryczna, podawane przepisy, ich wykonanie jak i osoba prowadzącego (Piotra Przykazy) woła o pomstę do nieba.
Nie wspomnę o motywie muzycznym, który leci w czołówce programu.
Przykaza wydaje się być dość dziwnym typem, na co składa się jego sposób bycia, gestykulacja, intonacja (wyjątkowo wkurzające) oraz poczucie humoru, które raczej nie dodaje temu widowisku rumieńców.
Bardzo mnie denerwują te aranżowane "scenki fabularne" jak na przykład "2 olanych klientów i 10 Amerykanek mówiących po polsku" z podkreśleniem "Amerykanka" co drugie zdanie.
O gustach się nie dyskutuje, jednakoż żona pana P. raczej do urodziwych kobiet nie należy, co nie tylko ja potwierdzam, ale wielu moich przyjaciół, którzy mieli (nie)szczęście ten program widzieć. Zauważyłem, że pan P. bardzo stara się wmówić, iż jest bardzo ładna. Nie może wziąć prawdy na klatę ?
Próbował ktoś może przepisów Piotra Przykazy ? Osobiście zrobiłem wg niego (dla sprawdzenia) te całe "bugugi" oraz "chleb irlandzki". Wszystko tak jak w programie.
To pierwsze poleciało do muszli klozetowej, to drugie myśleli w domu, że nie udana drożdżówka będąca parodią chałki.
Dla mnie to taki Polak ze "Stolycy" co się dorobił na zachodzie i ma każdego za idiotę.

Hestia Q-34

17.10.2009 14:12

ZGROZA!

Papuka

12.10.2009 10:27

Własnie oglądam pana Przykazę..
Porażka.
Pokazanie klientów którzy przyszli do restauracji i zainscenizowanie, że nikt się nimi nie interesuje poniżej krytyki.
Potem udawana troska pana Przykazy który podchodzi do kelnera który stoi od stolika "olanych" gości może z metr :/
I jego górnolotne stwierdzenie, że woli 2 zadowolonych klientów niż 10 amerykanek no po prostu fascynujące.

Treska

25.09.2009 12:49

Rany boskie...

To chyba wszystko jasne :(

jacek1f

25.09.2009 12:22

oj wiem i omijamy wszyscy wielkim łukiem:-(
Szkoda tylko fajnych lokalizacji.

wojtas

25.09.2009 11:22

a wiec chcialbym zaczac od tego iz pracowalem kilka miesiecy u przykazy i moge tylko potwierdzic wasze zle opine na temat jego restauracji i umiejetnosci gotowania. temu czlowiekowi zdarzalo sie zjadac ochlapy po gosciach na zmywaku, wszystko co robi w kuchni jest robione na skroty zeby tylko bylo i choc wygladalo jak oryginal. gotowac nigdy nie umial i potrafic nie bedzie bo niby skad jego swietna mama zreszta rowniez. kiedy pierwszy raz zobaczylem ten program po prostu nie moglem uwierzyc mylalem ze to jakis zaart.niestety.jesli chcecie przeplacac za jedzenie a na dodatek dostac na talerzu nic nie majacego wspolnego z oryginalnymi przepisami czy chocby z ich namiastka to zapraszam na hoza 58 60 piccolo bacio rog wilczej i poznanskiej tortilla factory lub rog wilczej i marszalkowqskiej kwai smacznego albo niekoniecznie

jacek1f

22.09.2009 18:10

uff

kropiak

22.09.2009 16:26

co za ulga :)

22.09.2009 13:46

Witam

Chcę poinformować, że o kolejenej nowej serii z udziałem Pana Przykazy Kuchnia.tv jeszcze nic nie wie:). Słowa "Nowa seria" w opsie programu odnoszą się do nowego programu kulinarnego ogólnie, a nie konkretnie do najnowszego programu z udziałem Piotra Przykazy.

pozdrawiam

Treska

22.09.2009 08:41

No, teraz to już pewna nie jestem :)
Wczoraj zobaczyłam zajawkę jego programu (że to akurat leci w telewizji) i jakoś tak w oczy mi wpadło, że nowa seria...
Ale dzisiaj - po Waszych postach - zajrzałam do opisu JPP i nic takiego nie widzę. Mam nadzieję zatem, że się pomyliłam...

Było od razu nakręcone aż 11 odcinków ?! Ja ciągle natrafiałam na te same (upiór, nabór, czarownice, klienci od dużego kontraktu i kuchnia meksykańska). I już ma sześć restauracji w Warszawie ??? Przedtem były chyba wymieniane cztery...

PS. A jednak ! Zajrzałam raz jeszcze i jak byk stoi : "W nowej serii..."

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.09.2009 09:23

marghe

21.09.2009 21:38

Treska napisała 21.09.2009 10:02:
O, matko... Nowa seria będzie...
To potwierdzone wieści?
O zgrozo

migotka333

21.09.2009 17:06

nie strasz... :-O
no przecież miał podobno taaaką dużą oglądalność, że postanowili dalej pokazywać taki chłam.

Treska

21.09.2009 10:02

O, matko... Nowa seria będzie...

hanouk

25.08.2009 01:02

za zaciekawieniem przeczytałam wpisy na temat programu Piotra Przykazy , z wieloma wpisami zgadzam sie w 100 %.program jest słaby zarówno pod względem poziomu "kulinarnego" jak i" artystycznego". Można by przeżyć wyposażenie kuchni, podgrzewanie w mikrofalówce, próbowanie palcem, a nawet dziwną produkcję lodów chałwowych czy sosu truflowego z pieczarek gdyby to był program pt. jak domowym sposobem udawać restaurację , ale w podanej konwencji właściciela restauracji o oszukiwania gości po prostu się nie godzi. Do tego dochodzi niesty sztuczne zachowanie nie tylko głównego bohatera ale także , a może przede wszystkim jego żony, która pojawia się na ekranie tak naprawdę nie wiadomo po co skoro program dotyczy gotowania a żonę restauratora nie powinno dziwić chociażby mieszanie żubrówki z sokiem jabłkowym - w programie podane jako tajemniczy drink a przecież to zestaw tak znany że aż nudny.Dlatego tez po kilku obejrzanych odcinkach po prostu przestałam ten program ogladać co proponuje także innym niezadowolonym , może i ogladalnośc wtedy spadnie. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych smakoszy

Ela LISA

03.08.2009 20:55

Wiesz Teresko, wydaje mi sie, ze w zadnej restauracji, nie jest uczciwie.Zawsze chodzi o pieniadze.Najnizszym kosztem,jak najwiecej zarobic.
Co do zwrotow Przykazy, to wiele osob,przycina sobie, tak zyczliwie i po domowemu.Wcale sie przy tym nie obrazajac.Moze oni tez.Takie zarty?

snoozy

03.08.2009 19:49

Niestety ale to nie jest smieszne tylko juz groteskowe

Treska

03.08.2009 15:28

Ela LISA napisała 07.07.2009 16:07:
Dla mnie,jest zwyczajnie uczciwy.Mowi to co mysla restauratorzy i kelnerzy. On glosno,oni pod nosem. W formie zartu,ale prawdziwego. Zawsze chodzi o pieniadze.
Miałam już się nie odzywać na temat Przykazy, bo nie wart tego, ale wiesz, Elu, ja nie sądzę, że to jest uczciwość z jego strony. On jest po prostu do bólu szczery. I prymitywny.

Myślę, że są takie miejsca, gdzie właściciel gości szanuje i cieszy się, że poda im coś dobrego, w UCZCIWY sposób przygotowanego. Za co oczywiście zapłacą, ale tam wrócą, bo będą czuli sympatię do takiego miejsca.

PS. W niedzielę znów było o cioci, lecącej na miotle z Legnicy (ile trwa lot ciociu) i o małych porcjach dla tych czterech czarownic (lepiej żeby za dużo nie jadły, bo i tak słusznie wyglądają). Po prostu boki zrywać.

post edytowany 1 raz, ostatnio 03.08.2009 15:29

nikita666

13.07.2009 12:37

Grile fajne tylko piot nie fajny :)

Ela LISA

13.07.2009 12:36

Musze przyznac,ze grille, reklamowane przez Pana Piotra,sa swietne.Dziasiaj wlasnie, widzialam dwie reklamy, i obie, zrobily na mnie wrazenie. Swietne, i warte kupienia.

marghe

09.07.2009 13:02

Niesmak..

snoozy

07.07.2009 16:09

Wsztystko razem można okreslic jednym słowem-DNO!!!!!!!

Ela LISA

07.07.2009 16:07

Dla mnie,jest zwyczajnie uczciwy.Mowi to co mysla restauratorzy i kelnerzy. On glosno,oni pod nosem. W formie zartu,ale prawdziwego. Zawsze chodzi o pieniadze.

Treska

07.07.2009 14:42

No i znowu mnie powaliło.... Już kilka razy widziałam ten kawałek, ale nie jestem się w stanie uodpornić. "Jakie polecasz wino" - pyta PP swego kucharza (?), kelnera (?), bo chyba nie sommeliera (?) - "Chablis" - odpowiada tamten, "bo tego mamy dużo".....
Jezu...

To z odcinka, w którym Przykazie niewygodnie jest w koszuli i krawacie i przebiera się w t-shirt. A jak się gościom nie podoba, to trudno. Byleby zostawili wysoki napiwek.

kropiak

07.07.2009 13:19

Przyznaję, napisu można nie zauważyć, bo jest malutki (o dziwo!), na czerwonej koszulce. I mam nadzieję, że tam może coś innego jest napisane.
A dałam się naciąć na te reklamy, w swojej naiwności myślałam, że to program o grilach...

KATARZYNKA

07.07.2009 12:29

Co do napisu na koszulce, to go nie zauważyłam. Zapewne dlatego, że jak zobaczyłam PP to zaraz przełączyłam kanał. Przyjrzę się następnym razem (trudno na niego nie trafić). Ale obawiam się Kropiak, że to jednak nie marka ubrań. :-(

nikita666

07.07.2009 11:06

jaka stacja taki reklamujacy - jaki reklamujacy taka koszulka

proste

juz nie raz mowil gotujac ze jest mistrzem pn ma w ogole o sobie wielkie mniemanie ale gdyby nie tak wielka pomoc pewnej tv to by raczej sie nie wylansowal bo niby tak skoro jest jaki jest i gotuje marnie

kropiak

07.07.2009 10:58

Piotr Przykaza reklamuje na kuchnia.tv grile ogrodowe w koszulce z napisem "guru" o ile mnie oczy nie mylą... Powiedzcie, że to tylko taka marka ubrań...

nikita666

01.07.2009 12:56

no pieknie i juz brudas przykaza reklamuje jakies grile na kuchniasklep.pl, z tego co widze to sklep kuchni.tv wiec mielismy racje ze to byla celowa promocja a dzis on zarabia na reklamowkach, niestety najgorsze przypuszczenia staly sie faktem, promujecie to co w kuchni najgorsze, brud syf oszykiwanie klientow a koles trzepie kase jak sie da, stracilem resztki szacunku do redakcji kuchni.tv, bede ogladac nadal stacje bo jest wiele zagranicznych dobrych programow ale widac, ze to tylko biznesik i promocja niektorych osob NIC wiecej, zero w kuchni.tv milosci do gotowania, na szczescie jest travel, jest club i masa innych programow, ktore takich obrzydliwych metod nie stosuja, bye.

zapewne admin wytnie znajac jego poziom intel. ale trudno.

snoozy

29.06.2009 08:28

Na pewno nie takich marnych jak ty

Don_Fiutaccio

29.06.2009 00:22

snoozy napisał 28.06.2009 21:13:
Bardzo marny
ty nie miałeś raczej kolegów w szkole, lizusiku....

Ela LISA

28.06.2009 22:30

Nie oswiecony.

snoozy

28.06.2009 21:13

Bardzo marny

nikita666

28.06.2009 19:42

Don = marny prowokator, nie dajcie sie nabrac.

snoozy

28.06.2009 19:18

Widocznie komus przydałoby się oświecenie w czytaniu innych wpisów

Ela LISA

28.06.2009 19:17

Widzisz,sam zostaniesz oswiecony.

KATARZYNKA

28.06.2009 19:12

Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Ponieważ wiele osób pisało właśnie o tych "robionych pod publiczkę" (w dodatku topornie, więc sztucznie) sytuacjach. Proszę Cię przeczytaj dokładnie posty poniżej (chociaż ich sporo).

Ela LISA

28.06.2009 19:07

A Ty co? W charakterze oswiecenia?
Moze my Ciebie oswiecimy.

Don_Fiutaccio

28.06.2009 18:56

nikita666 napisał 28.06.2009 13:33:
faktycznie Don nikt o tym nie wie dzieki ze nas oswieciles - LOL
z treści wielu poprzednich wpisów wynika, że oświecenia za dużo na forum nie ma...

Ela LISA

28.06.2009 16:17

Kazdy program jest taki,czasami mozna obejrzec filmiki,z jakimis powtorkami czy potknieciami. Zabawne i straszne.Opowiadac jeden dowcip 26 razy.

snoozy

28.06.2009 13:42

No cóż niektórzy myślą,że kuchnie TV oglądają mało spostrzegawczy ludzie.Dziecko by sie domysliło,ze ten program to od pierwszego do ostatniego klapsa to jedna wielka reżyserka.Nawet usmiechy i gesty ręką są wyuczone.Sztucznośc wali po oczach

nikita666

28.06.2009 13:33

faktycznie Don nikt o tym nie wie dzieki ze nas oswieciles - LOL

snoozy

28.06.2009 10:18

Jeden komentarz-reżyserka rodem z telenoweli brazylijskiej, nie obrażając jej w tym przypadku

Don_Fiutaccio

27.06.2009 23:43

Bardzo fajny program. Osobom, ktore jeszcze nie zajarzyły, że wszystkie "kontrowersyjne" sytuacje z personelem są reżyserowane polecam na dobranoc poczytanie bajki o Lisie Witalisie zamiast telewizji.

rogue

20.06.2009 15:25

Hah widac ze kontrowersyjny jest ten program. Szczerze mowiac nawet nie zwrocilem uwagi na ten balagan, a "przekretow" nie zauwazylem. Nie jestem profesjonalnym kucharzem. Wiem ze sa scisle normy przechowywania zywnosci i czystosci w kuchni - gdybym sie nad tym zastanwial podczas ogladania show to bym pewnie zauwazyl.
Do jego restauracji na pewno bym nie poszedl- wole bezpretensjonalne zarcie na miescie, atmosfera 'posh' (moze posh-wannabie sadzac po uwagach niektorych ludzi 'z branzy') mnie krepuje i irytuje.

Ale mimo wszystko dwa takie punkciki:
1. "Bugugi" czy jakkolwiek to nazwac - zrobilem i bardzo mi smakuja. Mila odmiana, ciekawa i zaskakujaca propozycja na kolacje we dwoje na przyklad.. slowem wielkie dzieki za cynk panie P.

2. Pan kucharzx - cos przez Pana zazdrosc lekka przemawia. Byl pan na kastingu, okazalo sie ze perly przed wieprze? To prosze sie nie ekscytowac polskimi produkcjami skoro dobrze pan wiesz, jak sa robione i jakimi kosztami. Ok? Uwagi celne ale cos za duzo dziwnych emocji w tym wszystkim.

Ela LISA

23.05.2009 16:11

Balagan ja tez robie. Nie wiem , czy wytrzymalabym w kuchni z takim maniakiem kulinarnym jak ja.Walczylabym o dostep do kuchni.Kto by to wszystko zjadl.Lubie gotujacych mezczyzn.
Tylko ze sama bez garow,pewnie bym zwariowala. Zbyt to kocham.

snoozy

23.05.2009 12:32

No nie wiem Elu czy byś mnie w kuchni chciała.Robie taki bałagan,ze później sam tego nie ogariam

Ela LISA

22.05.2009 23:03

Od gotowania to on ma kucharzy. Sam moze gotowac na luzie,dla siebie.Do ugotowania obiadu ,czy przygotowania sniadania,nikt nie musi miec dyplomu Kuchmistrza. Zreszta gdyby ktos mi w domu,gotowal tak jak np Adam,to by mi gula urosla.Nie chcialabym takiego zimnego gotowania. Wolalabym miec w kuchni Piotra,Ciebie,lub Minutke. Normalnych cieplych ludzi na luzie.

snoozy

21.05.2009 10:43

Jako prowadzenie programu to zgadzam sie, jest bardziej otwarty niż P.Adam natomiast profesjonalizmu niestety brakuje mu

Ela LISA

21.05.2009 10:13

Ale jest na luzie.Wole ogladac Piotra niz Adama.

Piotr jako czlowiek,bardziej mi odpowiada.Jest zwyczajnym facetem.

snoozy

19.05.2009 12:16

Co by nie zrobił program ma do bani

Ela LISA

19.05.2009 09:51

Ogladalam niedawno program,w ktorym Pan Przykaza, byl gosciem. To bardzo mily facet. Mieszka w Kanadzie, z przyjemnoscia ten program ogladalam. Mowil tez oczywiscie i o zonie, ze je ryz do wszystkiego ,jajecznica , lody itd.

nikita666

12.05.2009 12:09

Ale nie wiemy czyj to byl pomysl. Oczywiscie jakby przykaza mial odrobine dobrego smaku i taktu to by sie na to nie zgodzil ale jak powszechnie wiadomo nie ma wiec wyszlo to co wyszlo. Na szczescie nic nie slychac aby miala byc kontynuacja tego shitu.

megakluska

12.05.2009 09:33

A.N. napisała 31.01.2009 15:04:
Chciałabym zapytać, kto zgodził się na emisje tego pseudo kulinarnego programu na tym kanale?Poza wątpliwą autopromocją knajp Pan P. P.ten program to dno! Właśnie oglądam kompletny "olew" własnych klientów w wykonaniu własciciela( dlaczego mam mieć krawat i czystą koszulę wydając bardzo drogą kolację dla specjalnych klientów? Przecież mogę włożyć wyświechtany podkoszulek, bo dobrze komponuje się z moimi brudnymi włosami?) licząc tylko na wysoki rachunek+ napiwek ( mówiąc to głośno na wizji !)podsuwając im w charakterze wabia egzotyczną kelnerkę( seksizm w czystej postaci) z komentarzem, że robi tak zawsze i to działa! A więc nie dobra kuchnia resteuracji, miła obsługa i profesjonalizm, ale naciągactwo ma przynieść sukces!!! W którejs poprzednich audycji słyszłą, jak utyskiwał, ze kupił bez akcyzy od nie sprawdzonego dostawcy ( pewnie oszczędzając) wino sliwkowe i niestety wpadł ! Jak się uzalał nad sobą, ze może stracić koncesję, biedaczek! Człowiek, który prowdzi tyle knajp tłumaczy, ze nie wiedział? Komu to wmawia i co chciał osiągnąć? Wg.mnie tylko tyle, ze idąc do którejś z jego knajp( nie zasługują na miano resteuracji) moge mieć pewność, że mnie naciągnie, dostanę jedzenie z niewiadomego pochodzenia oraz drinka z bimbru za zawrotną cenę! A ten jejący się z każdego kąta kuchni brud? Czy SANEPID to widzi? Paluchy w talerzu itp. I te obleśne komentarze na temat żony( jak jej coś dobrego ugotuję, to spędzimy miłą noc) czyżby kompleksy??? To nie jest średni standard europejski tylko żenada!
I tu masz sto procent racji. Rozumiem jakby miał 16 lat i uprawiał seks po raz pierwszy ale w tym wieku to żałosne. W jednym z odcinków był motyw, że chyba właśnie ona zrzuciła ręcznik i naga biegła do sypialni (pokazano tylko nogi). Ze uprawiają seks super, że mają syna też ale co przeciętnego widza to obchodzi? Seks chyba jest sprawą wyłącznie między dwojgiem dorosłych ludzi.

marghe

22.04.2009 11:18

snoozy napisał 21.04.2009 09:43:
Przepraszam,ze zjadłem jedną literę.Ale chyba każdy wiedział o co chodzi.To raczej nie jest forum erotyczne.Przestane chyba pisac na tym forum bo widze,że ostatnio wszystko sprowadza sie do zjechania kogoś na maxa i wyśmiania.
Sęk w tym, że bardzo wiele osób nie wie co oznacza słowo "pene" . Dlatego zwróciłam na to uwagę. I bynajmniej nie zamierzałam się z nikogo wyśmiewac. Przepraszam, jeśli poczułeś / łaś się urażony/a.

buba

21.04.2009 23:49

Naprawdę nie chciałam się wyśmiewać ani dokuczać. Ubawiłam się pene, a przy okazji przypomniały mi się inne zabawne włosko-kulinarne lapsusy. A swoją drogą--wpis marghe ma wymiar edukacyjny :)
Snoozy--nie obrażaj się :)

snoozy

21.04.2009 19:39

No cóż.Forum Kuchni TV zaczyna się przeradzac w forum nie powiem już jakiego portalu internetowego gdzie dowalanie sobie,śmianie się z kogoś itp są na początku dnia.Ale najważniejsze jest to,że jednak większośc tu jest nastawiona pozytywnie do innych i dzięki im za to.Ide gotowac pennnnnnnnnnnnnnnnnnnne do carbonary.

Ola_D

21.04.2009 10:52

Nikito,
admin nie wprowadza cenzury, tylko usuwa posty OBRAŹLIWE i OBRAŻAJĄCE.
W poniższych postach nie znalazło się nic, co mogłoby kogokolwiek obrazić.
A jak dobrze się przyjrzysz, to zauważysz bardzo wiele postów, w których forumowicze dobitnie wyrażają swoją dezaprobatę wobec programów, których i Ty nie lubisz. Ale wyrażają ją KULTURALNIE. I tych postów nikt nie będzie usuwać, ponieważ do tego służy forum - żeby wyrażać opinie - ale nie do tego, żeby kogokolwiek obrażać, porównywać do flory i fauny, czy zarzucać teorie spiskowe w niewybrednych słowach.
Pozdrawiam,
OlaD

nikita666

21.04.2009 10:27

niestety tego admin nie kasuje a chetnie wprowadza cenzure aby nie krytykowac danego programu :/ no nic szkoda, ze to idize w tym kierunku

snoozy

21.04.2009 09:43

Przepraszam,ze zjadłem jedną literę.Ale chyba każdy wiedział o co chodzi.To raczej nie jest forum erotyczne.Przestane chyba pisac na tym forum bo widze,że ostatnio wszystko sprowadza sie do zjechania kogoś na maxa i wyśmiania.

buba

21.04.2009 00:12

hihihi, PENE, BRUSZETA, MACZIATO, NIOCZI--i, oczywiście, PICA.

marghe

20.04.2009 22:05

snoozy napisał 20.04.2009 21:01:
Widocznie niektórym takie"kluchy"smakują choc ja carbonare robie z pene.Masz racje,że konkurs na deser był troche nie na miejscu w przypadku wyboru kucharza.Gdzie Przykaza ma tą swoją knajpe?
Z czyjego pene ? ;-)

pene = penis

makaron to penne :D

snoozy

20.04.2009 21:01

Widocznie niektórym takie"kluchy"smakują choc ja carbonare robie z pene.Masz racje,że konkurs na deser był troche nie na miejscu w przypadku wyboru kucharza.Gdzie Przykaza ma tą swoją knajpe?

nikita666

20.04.2009 10:56

Bardzo fajny czysty profesjonalizm jury kastingu mamusia ktorej zdanie jest najwanziejsze, genialne :) To juz jest totalny brak profesjonalizmu, decydowac maja umiejetnosci a nie kaprysy mamusi.

Babka gotowala zle, nie da sie tego inaczej ocenic. Do carbonary jak dodaje maslo i boczek nie za chudy to wszystko plywa w tluszczu i zrobila sie jedna wielka klucha, w dodatku wlosi nie przelewaja woda makaronu gruby blad. Jest chyba tylko jeden przypadek czy dwa ze sie przelewa. Czyli w prostym daniu zrobila przynajmniej 2-3 bledy, wygladalo to ohydnie. Druga carbonara byla bez zastrzezen. Deser brak slow, jak mozna decydowac kto bedzie szefem kuchni poprzez takie cos, deser w 10 minut bez przygotowania. To jest zbyt wazna decyzja, piotr nie ma naprawde w sobie zadnej jakosci i odpowiedzlonosci. Kompromitacja przykazy. Co on mysli, ze kazdy tak jak on oszukuje wezmie byle jakie lody doda cos i powie, ze juz jest ok mamy smakowy lody? Zenujace. I ona i on nie podobali mi sie w kuchni ale do przykazy pasuja ludzie na takim poziomie. On lubi marnosc, przecietnosc takze luzik.

snoozy

20.04.2009 10:49

Program jest ciekawy, choc czegoś mi w nim brakuje.No włąśnie-tego czegoś.Program o kastingu na nowego kucharza był fajny.Jedno co mnie zmroziło to to,że komentarze tego Pana o przygotowywaniu jedzenie przez konkurentkę były chyba niepotrzebne a czasem wręcz nie powinien się odzywac.Dobrze,że ona wygrała

marghe

06.04.2009 23:18

babeczka2 napisała 18.03.2009 22:03:
niesamowite, ze tylu osobom chce sie tak narzekać na program JPP. Moze byscie cos kontryktywnego wykonali zamiast tylko krytykowac.
na przykład co?
Omijanie szerokim łukiem restauracji pana PP wystarczy?

gosiak78

05.04.2009 01:39

ja tu gotuje - jestem gwiazda...
ten tekst mnie rozbroil....
obroncy tej kaszany to ludzie nie majacy nic wspolnego z gotowaniem.

kucharzx

04.04.2009 02:49

Nie no Przykaza znów zaskakuje brakiem profesjonalizmu...Panie Piotrze rant talerza jest dla gościa a nie do paćkania po nim kremem balsamico.Co do szampana to wina właściciela, skoro nie ma lodówki na wina i szampany w których trzyma się wszystko w na odpowiednich półkach z odpowiednią temperaturą .No i jak zawsze syf na zapleczu...I ta wymowa...

Marylin

22.03.2009 15:19

Osobiście nie znam się na gotowaniu, ale pan Piotr wydaje się być bardzo kompetentną osobą, poza tym ma jakiś niesamowity błysk w oku :)) Moim zdaniem program jest profesjonalnie zrobiony, lubię czasem go pooglądać.

kucharzx

22.03.2009 15:15

Znam to środowisko i kuchnia.tv bierze wszystkie polskie programy które ktoś im daje za darmo i potem zapychają tym chłamem czas antenowy masakra.Byłem na paru psełdo castingach do podobnych produkcji ale niestety miałem zbyt wygórowane wymagania na budżet kręcących. Wolą restauratorów dla których to dobra reklama ale PP STRZELA SOBIE GOLA TYM PROGRAMEM.
Jestem szefem w dobrym hotelu i u mnie jest zasada gotuj tak jak byś gotował dla siebie i jakoś to działa a jak ktoś da plamę ląduje na śniadaniach za karę na miesiąc.A tu widzę nie jadalne improwizację...

kucharzx

21.03.2009 21:30

POPIERAM W 100% Wypowiedz...

nikita666 napisał 17.03.2009 22:03:
miotka naprawde nie rozumiesz czy udajesz?!

Wiele osob juz o tym pisalo. Tu nie chodzi o jakosc gotowania i poziom.

Chodzi o to, ze ten czlowiek OSZUKUJE ludzi, podaje lody chlwowe ktore sa tanimi lodami waniliowymi i dodaje na szybko chalwe i takich przykladow jest kilka, sprawa druga SYF i BRUD w kuchni, gdzie jest SANEPID?!

Dlaczego w Polsce moze funkcjonowac restauracja gdzie jest brud w kuchni i nikt nie reaguje, przeciez to sa bakterie, czy tam w ogole ktos dba o porzadek?

To sa przynajmniej dwa duze problemy, ktore powoduja, ze tak naprawde przykaza powinien miec zamkniete restauracje, tak trudno to zrozumiec? Po co upraszczasz, ze to kwestia kuchni nie najwyzszych lotow?

Kazdy z nas idac do restauracji i placac za danie (i to wcale nie malo akurat u przykazy) powinien miec pewnosc, ze dostaje jedzenie swieze i nie zrobione w takich warunkach gdzie jest brudna kuchnia, czy to jest wielkie wymaganie?! Z samego szacunku dla ludzi kucharz powinien dbac o czystosc a nie tylko z powodu, ze moze wpasc sanepid i bedzie problem.

Zastanow sie zanim cos napiszesz nastpenym razem i przemysl ta sprawe, moze Tobie odpowiada to, ze dostaniesz dania zrobione na odwal sie z brudnej kuchni ale nie kazdy bedzie takie cos tolerowac i prosze nie pisac, ze mozna wybrac inna restauracje bo takie warunki sa zlamaniem wszelkich regulaminow jesli chodzi o higienie w miejscu pracy.

kucharzx

21.03.2009 21:25

Dzisiejszy odcinek mnie rozwalił. Temat przewodni "Chili con carne"

Zaczynając od tej jego knajpy w której gotował Piotr nie zdara, domyślam się, że to kuchnia w jego restauracji?!, ludzie tam widać taki syf, łącznie z magazynem suchym a bardziej składzie jedzenia z rupieciami kuchennymi.
No ale jak zobaczyłem kucharzy w koszulkach polo i krótkich spodenkach, adidasach wymiękłem i pomyślałem co to ma być.Teraz wiem na pewno że nie zjadł bym nic w tej knajpie i nie polecam na koniec wspomnę o brudnych płytkach i kuchence.
Co do prowadzącego to brak komentarza jedynie powiem że wielki barak profesjonalizmu i chyba wielkie kompleksy.
I to Chili con carne bez Chili hehe

nikita666

21.03.2009 18:59

oczywiscie, ze sie czepiamy przeciez kuchnie sa czyste a nie wklada paluchow do sosow, to tylko nasza wyobraznia

lol - stuknij sie w leb kolego jesli to jest czepianie sie to nie mam slow

vievior

21.03.2009 08:23

Myślę, że się czepiacie. Ja się cieszę, że te program jest.

sgtjackson

20.03.2009 19:03

Aż dziw bierze, że ten program bije rekordy oglądalności :) Kiedy pełny metraż, kinowa wersja ? :) Czy nie ma jakiejś polskiej produkcji, w której nie gotuje niedomyty facet z koszarowym dowcipem, albo pretensjonalna restauratorka, która każe mi robić jajeczka w kokilkach na śniadanie, tylko normalny, czysty człowiek, który myje ręce przyrządzając posiłki i nie sili się na dowcipasy rodem z ławki parkowej wieczorową porą ?

Ola_D

20.03.2009 14:59

nikita666 napisał 17.03.2009 17:30:
o widze, ze zaczela sie cenzura, juz nie wolno krytykowac programu przykazy? heh chyba jednak slono wam zaplacil za emosje skoro tak go bronicie i puszczacie non stop w najlepszym czasie antenowym
Nikito, zauważ proszę, że pojawiły się na tym forum wręcz prośby o cenzurę - od innych forumowiczów...

Forum jest po to, żeby na nim pisać, po to, żeby wyrażać opinie. Ale nie po to, żeby obrażać kogokolwiek.
A zapewniam Cię, że nawet najbardziej nieprzychylne opinie można wyrazić w sposób kulturalny - choć wciąż bardzo dosadny.
Powiem więcej - polecam tę formę również dlatego, że taki rzeczowy i wyważony post jest traktowany o wiele poważniej i częściej brany pod uwagę, niż wszelkie wulgarne wyrzuty emocji.

Pozdrawiam,
OlaD

jasti

19.03.2009 12:35

Pierwszy raz trafiłam na to forum, więc się od razu wpiszę :) Obejrzałam parę odcinków programu Jak Piotr Przykazał i niestety nie przepadam, bowiem takie mam spostrzeżenia:
- irytuje mnie ogromnie mentorski i "płaski" sposób wypowiedzi prowadzącego. Ma bardzo denerwujący tembr głosu.
- niegrzeczne odzywanie się do swoich pracowników. Jakby koniecznie chciał nam pokazać, kto tu jest szefem, a przecież takie traktowanie wcale dobrze nie świadczy o pracodawcy...
- pierwszym minusem, który mnie rozśmieszył ale i zirytował było nagminne powtarzanie słowa TORTILLA. No proszę Was, jak ktoś kto prowadzi restauracje, także meksykańską na dodatek, może nie wiedzieć, że wymawia się TORTIJA??! Można tłumaczyć spolszczenie wyrazu, tylko dlaczego w takim razie mówi HALAPENIO skoro pisze się JALAPENO? Bez komentarza.
-seksistowskie żarciki i generalnie poniżające kobiety wypowiedzi. Ostatnio o swojej cioci i mamie powiedział, że lepiej żeby się nie objadały, więc da mało, bo i tak jest ich za dużo. Taki żarcik niby. No bardzo miło z jego strony doprawdy.

post edytowany 1 raz, ostatnio 19.03.2009 12:42

karolinka

18.03.2009 23:00

Pijana_Powietrzem napisała 18.03.2009 22:35:
Admin kasuje posty...cóź...nadal uważam że wywalanie BIUSTU (ujme to delikatniej) na stol jest niesmaczne. Nie jadłabym z taką osobą przy jednym stole. No ale to mama Piotrusia więc uwag więcej nie mam.
He he, też oglądałam ten odcinek. Mało nie oślepłam ;-)
No ale Pani Irci czyli kochanej mamuni przecież synuś nie powie żeby się przyodziała. :-)

Pijana_Powietrzem

18.03.2009 22:36

ela80 napisała 18.03.2009 15:45:
Mnie sie na przyklad podoba.
No to smacznego :)

Pijana_Powietrzem

18.03.2009 22:35

Admin kasuje posty...cóź...nadal uważam że wywalanie BIUSTU (ujme to delikatniej) na stol jest niesmaczne. Nie jadłabym z taką osobą przy jednym stole. No ale to mama Piotrusia więc uwag więcej nie mam.

Ela LISA

18.03.2009 22:28

Nigdy sie nie chwalilam w jakich warunkach pracowalam.Ale wiem jak jest w restauracjach , barach, miesnych sklepach,itd.
Tego nikt nie zmieni.Nie pracuje juz na szczescie przy zywnosci,ale wspomnienia nie sa mile.Tak samo ma wiele osob ktore znam,a ktore tez w roznych miejscach pracowaly.Ja bylam wolem roboczym jak inni.A to ze restauratorzy wiedza kiedy przyjdzie ktos z Sanepidu,nie jest dla wielu osob niczym dziwnym.To ze Piotr podal lody waniliowe z halwa,nie jest przestepstwem,to bylo swieze,i byly to lody z halwa. Moze sama jestes z konkurencji.? Program nie jest taki zly.A najlepiej gotowac w domu,wtedy kazdy wie co je.Swiata nie zmienisz.Zwlaszcza kiedy dla kogos pracujesz.Mozna tylko na wlasnym podworku.Pozdrawiam ,nie chce drzec kotow. A program bede ogladala,sa tam ciekawe przepisy.Zawsze chetnie je zbieram. Pytanie czy ktos z Was jadl kiedys kimczi? Korci mnie zeby to zrobic.

karolinka

18.03.2009 22:12

nikita, no co Ty nie wiesz, że Pan Piotr jest złoty człowiek ;-) pełna kulturka, nie pluje do garnków ani do talerzy (w każdym razie przed kamerą nie pluje), a to że wkłada swój obśliniony paluch to co tam ;-) przecież wszyscy tak robią nie? :-D niejedna patologia w naszym kraju jest powszechnie uznawana za normę, więc nie ma się specjalnie co dziwić. Też znam osobiście czyste restauracje, ale sądząc po wypowiedziach wszystkich tu udzielających się krewnych i znajomych Pana Piotra to są to wyjątki :-)

babeczka2

18.03.2009 22:03

niesamowite, ze tylu osobom chce sie tak narzekać na program JPP. Moze byscie cos kontryktywnego wykonali zamiast tylko krytykowac. Jak wam sie nie podoba, to przeciez nie musicie oglądac szczególnie, że aż tak was to frustruje...
ja chce powiedziec, ze program jest w porządku. Przynajmniej nie udaje, ze w jest inaczej niż jest.
Pana Piotra pozdrawiam serdecznie i bedę ogladać.

nikita666

18.03.2009 16:00

OBRZYDLIWE typowo polskie podejscie do problemu. To, ze "wszedzie" jest zle to znaczy ze mamy to tolerowac, uznac na norme?! Chyba zartujesz albo masz powazne problemy ze zdrowiem psychicznym. Takie cos nalezy tepic jak sie tylko da a Ty sie jeszcze chwalisz, ze pracowalas w takich warunkach, ze wszystko jest ok i na dodatek kazdy wie kiedy sanepid przychodzi. Lol. Przeciez to jest PATOLOGIA, czym Ty sie kobieto chwalisz? Juz nie wspomne, ze to zlamanie prawa. Ja znam restaruacje w ktorych jest zawsze porzadek wiec prosze nie mowic demagogicznie, ze tak jest wszedzie bo obrazasz przy tym uczciwych kucharzy.

ela80

18.03.2009 15:45

ta straszna krytyka programu to chyba sprawka konkurencji z sasiedniej ulicy? Bo wszyscy, ktorzy krytykuja, swietnie znaja sie na kuchni, sanepidzie itd... Mnie sie na przyklad podoba.

Ela LISA

18.03.2009 11:35

Przeciez tak jest w kazdej restauracji i barze.Zawsze oszukiwani sa klienci.Pracowalam w takich miejscach.Teraz pracuje w handlu.Czy ktos z Was ogladal moze na TV STYLE,wyznania kucharzy ,kelnerow,gospos dmowych?Jezeli tak to Wiecie co mam na mysli.Tam zawsze chodzi tylko o pieniadze.Zeby nie bylo strat. Najmniejszym kosztem,spora kasa.Stad te dlugie wymyslne nazwy,podkreslanie ziarenka pieprzu na czubku piramidki,pieprzu koniecznie zielonego,obsypanego czerwonym.ZAWSZE KTOS DA SIE NABRAC.Dlatego tak bardzo jestem przeciwna,takim programom jak Szefowie Kuchni.Zawsze i wszedzie kazdy z nas powinien myslec.Co do programu Piotr Przykazal,to nie jest z nim tak zle.Przepisy ciekawe,a sam Piotr, 100 razy bardziej odpowiada mi niz Szefowie Kuchni,czy Atelier Smaku,gdzie promowani sa prowadzacyi Makro..Wszystko bardzo normalne.A sam Piotr naturalny.Reszta sie nie przejmuje.A co do Sanepidu,to tam gdzie pracowalam,zawsze wszyscy wiedzieli kiedy oni przyjda.W kazdym miejscu.

nikita666

17.03.2009 22:03

miotka naprawde nie rozumiesz czy udajesz?!

Wiele osob juz o tym pisalo. Tu nie chodzi o jakosc gotowania i poziom.

Chodzi o to, ze ten czlowiek OSZUKUJE ludzi, podaje lody chlwowe ktore sa tanimi lodami waniliowymi i dodaje na szybko chalwe i takich przykladow jest kilka, sprawa druga SYF i BRUD w kuchni, gdzie jest SANEPID?!

Dlaczego w Polsce moze funkcjonowac restauracja gdzie jest brud w kuchni i nikt nie reaguje, przeciez to sa bakterie, czy tam w ogole ktos dba o porzadek?

To sa przynajmniej dwa duze problemy, ktore powoduja, ze tak naprawde przykaza powinien miec zamkniete restauracje, tak trudno to zrozumiec? Po co upraszczasz, ze to kwestia kuchni nie najwyzszych lotow?

Kazdy z nas idac do restauracji i placac za danie (i to wcale nie malo akurat u przykazy) powinien miec pewnosc, ze dostaje jedzenie swieze i nie zrobione w takich warunkach gdzie jest brudna kuchnia, czy to jest wielkie wymaganie?! Z samego szacunku dla ludzi kucharz powinien dbac o czystosc a nie tylko z powodu, ze moze wpasc sanepid i bedzie problem.

Zastanow sie zanim cos napiszesz nastpenym razem i przemysl ta sprawe, moze Tobie odpowiada to, ze dostaniesz dania zrobione na odwal sie z brudnej kuchni ale nie kazdy bedzie takie cos tolerowac i prosze nie pisac, ze mozna wybrac inna restauracje bo takie warunki sa zlamaniem wszelkich regulaminow jesli chodzi o higienie w miejscu pracy.

migotka333

17.03.2009 19:44

jeśli tak już jesteśmy szczerzy...
może pan Przykaza prezentuje kuchnię nie najwyższych lotów, ale to nie powód aby uzewnętrzniać swoją życiową frustrację obrażając wszystkich dookoła poprzez krzykliwe wypowiedzi na naszym forum.
Jak widać inne osoby wypowiadające się na forum mają również swoje spostrzeżenia i nie mają potrzeby aby ich każdy wpis zawierał, obraźliwe epitety.

nikita666

17.03.2009 17:30

o widze, ze zaczela sie cenzura, juz nie wolno krytykowac programu przykazy? heh chyba jednak slono wam zaplacil za emosje skoro tak go bronicie i puszczacie non stop w najlepszym czasie antenowym

aga2011

16.03.2009 12:45

Witajcie bardzo lubię programy kulinarne w kuchni tv, najbardziej jednak przypadł mi do gustu Program Piotra jest przejrzysty prosty i fajnie go prowadzi,przepisy już wypróbowane zawsze się sprawdzają,bardzo lubię tiramisu .pozdrawiam

marghe

15.03.2009 01:26

Kolacja dla cioci..

cytuję PP "Te 4 wiedźmy natchnęły mnie do zrobienia sosu puttanesca"

Ciekawe czy PP wie co znaczy puttanesca

;D

marsz2

12.03.2009 13:07

Program jest denny.Prowadzacy fatalny.Rezyser Musidlowska?To jakas pomylka

Ela LISA

12.03.2009 11:53

Powadzacy Piotr Przykaza,zeczywiscie jest malo apetyczny.Te wlosy i cala reszta.Zgadzam sie ze promuje swoje restauracje.Ten czlowiek musi byc niedowartosciowany,skoro caly czas stara sie zrobic z siebie takiego geniusza,i czlowieka nieomylnego. Ale znalazlam tu pare interesujacych przepisow.Ciekawych i wartych wyprobowania.Reszta w tym wypadku malo mnie interesuje.Znam gorsze programy kulinarne.Kai napisales ze zalujesz tego ze masz TV KUCHNIE po obejrzeniu Piotr Przykazal
Nie zgadzam sie z tym .Jedna jaskolka wiosny nie czyni.TV Kuchnia jest swietna.Znajdziesz tu, jezeli lubisz gotowac pelno wspanialych programow kulinarnych.Prawdziwe perelki.Dodatkowo gromadke swietnych ludzi na Forum.To jest warte wszystkiego.

marghe

12.03.2009 00:16

kucharzx napisał 11.03.2009 14:34:
Dla mnie ten cały program to żenada zresztą jak reszta polskich produkcji, takie to wszystko na siłę robione ani w tym fantazji ani polotu albo to wina prowadzących albo producentów.Jestem profesjonalnym kucharzem od 12 lat i aż mnie serce boli jak widzę " PARA W KUCHNI "ATELIER SMAKU" JAK PIOTR PRZYKAZAŁ " itd...

Proszę pomyśleć czy jakaś z zagranicznych stacji chciała by kupić prawa do emisji tego chłamu chyba a raczej na pewno nie...

Ilu jest w Polsce profesjonalistów którzy mogą to zrobić lepiej i z pasją....
mam deja vu

kucharzx

11.03.2009 14:34

Dla mnie ten cały program to żenada zresztą jak reszta polskich produkcji, takie to wszystko na siłę robione ani w tym fantazji ani polotu albo to wina prowadzących albo producentów.Jestem profesjonalnym kucharzem od 12 lat i aż mnie serce boli jak widzę " PARA W KUCHNI "ATELIER SMAKU" JAK PIOTR PRZYKAZAŁ " itd...

Proszę pomyśleć czy jakaś z zagranicznych stacji chciała by kupić prawa do emisji tego chłamu chyba a raczej na pewno nie...

Ilu jest w Polsce profesjonalistów którzy mogą to zrobić lepiej i z pasją....

marghe

07.03.2009 23:28

jacek1f napisał 04.03.2009 15:57:
juz omijam i nie denerwuje sie, ale co widzialem, to moje:-(
A ja lubiłam restaurację Kwai..
Nie byłam (i nie będę) od kiedy program wszedł na antenę.

nikita666

07.03.2009 11:54

nie bojcie sie redakcja kuchni tv jest za glupia aby sluchac widzow i zapewne jeszcze dlugo przykaza bedzie na antenie

babsy

07.03.2009 09:04

No właśnie, ciekawe, czy taka liczba negatywnych opinii przyczyni się do zdjęcia tego kolesia z anteny. Jest niezmiennie denerwujący, nieprofesjonalny, nie do oglądania.
I jeszcze ten pretensjonalny tytuł... Gdyby to było "Jak Bourdain przykazał", to był spijała każde słowo z ekranu, ale "rad" Piotra Przykazy z pewnością nie zamierzam stosować.

smakosz_85

06.03.2009 13:23

Beznadziejny program, beznadziejny, flejtuchowaty prowadzacy-kabotyn. Czas juz chyba, aby przestal marnowac czas antenowy....

Kfiatosss

05.03.2009 10:05

ciekawe czy to wszystko sie odbiło na jego restauracjach?

scren

04.03.2009 19:28

Program jak i prowadzący udowadniają że nawet murarz może gotować ,ale mu siebie w domu .Nedza i rozpacz - co za beznadziejny "miszcz".Ja bym go niedopuścił nawet do gotowania dla zwierząt

jacek1f

04.03.2009 15:57

juz omijam i nie denerwuje sie, ale co widzialem, to moje:-(

doncia

04.03.2009 11:08

niestety program slaby ,facet wygladajacy nieswierzo to samo w kuchni co i na spotkanie z klientem! w kuchni przydaloby sie gruntowe sprzatanie.Restauracje napewno omine szerokim lukiem.

post edytowany 1 raz, ostatnio 04.03.2009 11:08

karolinka

02.03.2009 22:26

Kiedyś był taki program "kulinarny" na TVN Style - Tessa w kuchni czy jakoś tak - to było straszne dno. Kobieta może i o gotowaniu pojęcie jako takie miała, ale do TV sie nie nadawała zupełnie. W końcu ją zdjęli, a ja myślałam, że już nic gorszego w tym temacie nie obejrzę.

Niestety kuchnia tv sprawiła mi wielką "niespodziankę" emitując omawianego tu gniota. Przemęczyłam z trudem kilka odcinków i to naprawdę jest jakieś wielkie nieporozumienie. Ten program powinien nosić tytuł "Nawet w obliczu śmierci z głodu nigdy przenigdy nie chodźcie do restauracji". Nie dość, że prowadzący antypatyczny, niegrzeczny, żeby nie powiedzieć chamski, jakiś niedomyty, z brudnymi włosami i ciągle wstawia jakieś obleśne teksty o swojej żonie (pewnie bidulka niewiele po polsku rozumie to i nie wie co tam mąż wygaduje na wizji na temat ich pożycia) to brud w kuchni i te paluchy w garach są po prostu obleśne. Zdecydowanie przydałby się tam Sanepid. Poza tym prowadzący chyba jest niespełna rozumu skoro myśli, że zachęci kogokolwiek do wizyty w którejś ze swoich restauracji, nieustannie chwaląc się tym jak to kantuje klientów (pseudo trufle czy lody chałwowe). Szkoda też że nikt mu nie zwrócił uwagi, że do telewizji to trzeba mieć chociaż jako taką dykcję.

migotka333

02.03.2009 10:25

luizaa7 napisała 26.10.2008 18:37:
Najgorsze z dzisiejszego odcinka było przygotowywanie lodów chałwowych, lody waniliowe najlepszego gatunku to lody Ice Mastry?, do tego wkruszona paluchami chałwa.
Ja chałwowe lody robię od podstaw, czyli zaczynając od kremu custard, to naprawdę nic trudnego, a gdy on już ostygnie, to dodaję pokruszoną chałwę. I zamrażam.

KATARZYNKA

27.02.2009 21:16

Ani mnie on ziębi ani grzeje. Szkoda tylko, że zabiera dobry czas antenowy.

kai

26.02.2009 19:55

Od marca będę miała Kuchnię .Tv w pakiecie nowej kablówki. Postanowiłam tu zajrzeć. Przez przypadek jednym z pierwszych programów kliknęłam na ten - patrzę na fotkę, i myślę: jakiś obleśny, niechlujny typ...Brudno wygląda. Ale nic, (czytam dalej bo miałam dobre zdanie o tej stacji...). Ale czytam to co piszecie, i pomyślałam, że prawie żałuję że zakupiłam dodatkowo ten program...Widac stacja schodzi na zaplecza Ekspresu Reporterów- był kiedyś taki program, o menelstwie i zaułkach zapyziałych...Mam nadzieję, że długo tego promować nie będziecie i że kiedyś, w końcu się skończy...
Pierwszy post musiałam napisac aby się zalogować. Zatem, cóż. Szkoda, że negatywny...Mam nadzieję więcej nie obrzydzać sobie tej stacji tym programem, bo inne przepisy- szczególnie Europejskie i Wschodnie- przynajmniej nie pretendują do tego by innych uczyć, a są inspirujące.

Romano

18.02.2009 00:46

SZANOWNY PANIE PIOTRZE! TO BEZCZESZCZENIE KUCHNI WŁOSKIEJ. CARBONARA Z CEBULĄ I CZOSNKIEM?! A MOŻE CHODZIŁO O SPAGHETTI CON PANNA?! (śmietana, cebula, czosnek, parmesan). NO ALE NA POLSKIE PODNIEBIENIA...TO JAK PIZZA Z KETCHUP'EM LUB MAJONEZEM-JUŻ TAKICH "SMAKOSZY" WIDZIAŁEM. PRAWDZIWA, DOBRA KUCHNIA NIE UZNAJE MIKSÓW. DLATEGO TEŻ WSPANIAŁA WŁOSKA KUCHNIA POLEGA NA UTRZYMYWANIU TRADYCJI W SKŁADNIKACH I GOTOWANIU. PROSZĘ ZACIĄGAĆ JĘZYKA U FACHOWCÓW!!!...ROMANO. [email protected]

jacek1f

17.02.2009 21:13

jestem wstrzasniety i zmieszany! Po odcinku przed chwila - o wyborze szefow do wloskiej speluny...

Wybtral babola, ktory przelal zimna woda spaghetti do carbonary i na moich oczech wrzucil "zahartowany makaronik" ociekajacy zimna woda do sosu (co akurat dobrze... ze nie odwrotnie). Dodala masla na poczatku! Zgroza!
Ocenili negatywnie. to spaghetti - i dobrze.
Na poczatku bruschetta - zwykle przypieczone buly z surowizna - basta! ...
Ludzie - omijajcie te knajpy!!!

aagata

17.02.2009 15:38

Ależ ja nie neguję całego programu!
Chodzi mi raczej o poziom "włoskiej restauracji", skoro szef kuchni nie wie, jak zrobić podstawowe włoskie dania. Sama idea programu nie ma nic do tego...

Lula-Lula-40

17.02.2009 15:32

No i co? Przy takiej przewadze bardzo słusznych, negatywnych opinii program JPP powinien zniknąć raz na zawsze. A co się dzieje? Lektura programu sugeruje zwiększenie ilości emisji. Pewnie, że można nie oglądać - to właśnie wytrwale praktykuję.

aagata

17.02.2009 08:40

Barolo napisał 16.02.2009 09:45:
Szanowny Panie, ani pan, ani pana kandydaci na szefa, nie macie "bladego" pojęcia co znaczy dokładnie:
"spaghetti al dente"!!!,
a jeszcze mniej o przygotowywanych do degustacji
"spaghetti alla carbonara"!!!
Mimo, iż regularnie czytam forum 'kuchni', dziś pierwszy raz postanowiłam się wypowiedzieć, właśnie po obejrzeniu JPP.
Ta carbonara to był jakiś niesmaczny (sic!) żart. Aż serce się krajało, gdy oglądałam to posklejane spagetti (!). Dlaczego w Polsce każdy sos na bazie śmietany, podany do makaronu od razu staje się carbonarą?? I to w KUCHNI.tv...

Barolo

16.02.2009 09:45

Witam,
oglądałem wczoraj program "jpp",
gdzie rywalizowało ze sobą 2 kandydatów na szefa kuchni
w pana restauracji, chyba o profilu kuchnii włoskiej?
Szanowny Panie, ani pan, ani pana kandydaci na szefa, nie macie "bladego" pojęcia co znaczy dokładnie:
"spaghetti al dente"!!!,
a jeszcze mniej o przygotowywanych do degustacji
"spaghetti alla carbonara"!!!
Paradoks, kandydat (kwadratowy talerz) na szefa,
który był bliższy oryginału (przepisu włoskiego) przegrał!
A to szanowne gremium sędziów/jurorów?
Jakie doświadczenie mają do oceny?
To mnie utrzymuje nadal w przekonaniu, że nie będę jadał
w "polskich restauracjach"!
Zawsze byłem zawiedziony (wcześniej, kiedy jeszcze chodziłem) i zdania nie zmienię!
Pozdrawiam mimo wszystko i powodzenia w oszukiwaniu kulinarnym smakoszy "polaków".

Pijana_Powietrzem

16.02.2009 02:20

Odcinek 11. Przyjrzyjcie się kafelkom nad zlewem kiedy ta babeczka zalewa makaron zimną wodą. Takiego brudu na fugach to nawet w publicznej toalecie na dworcu nie ma :/

Aczkolwiek kandydat na szefa kuchni w zielonej bluzie mnie rozbawił :)

ania7403

15.02.2009 11:40

Kilka razy dawałam Panu Piotrowi szansę ale niestety. Nie podoba mi się jego wymądrzanie się i niechlujny wygląd. Wszystko opowiada jednostajnym monotonnym głosem tak, jakby gotowanie było jego karą. Wzbudza tylko negatywne emocje.
I ten bałagan, brud i wrażenie, że wszystko jest takie niedomyte.

Angel

15.02.2009 09:49

Panie Piotrze za duże EGO! Więcej pokory. Proponuę pościągać zdjęcia w ramkach w pańskich restauracjach i wziąć do serca słowa na forum. Zadbać o estetykę siebie i zapleczy w lokalach.

Goplana

10.02.2009 10:59

Ja Pana Przykaze lubie - prosty, zwyczajny czlowiek, bez ubarwien i przerostu ambicji. Gotuje ciekawie, jego opisy przygotowania sa bardzo proste, widac ze mowi o jedzeniu z emocjami no i wie o czym mowi. Jak na polski produkt - rewelka :)

Sara

07.02.2009 09:02

Za dużo tego faceta na ekranie.Jest nieciekawy i nieustannie gestykuluje.W potoku słów trudno wyłowic informacje istotne.

nikita666

06.02.2009 23:41

mnie jeszcze zastanawia bezczelna troche odpowiedz admina ktory sugeruje ze jak komus sie nie podoba niech nie oglada

trzeba byc naprawde idiota zeby to napisac poniewaz zakladajac takie cos moznaby puszczac w telewizji najbardziej brutalne sceny p. gwalt czy zabijanie a na krytyke odpowiadac tak samo nie podoba sie nie ogladaj

kazdy ma prawo ogladac ten program po to aby go oceniac, zart z masochizmem kretynski i na poziomie gotowania przykazy

Oskar

03.02.2009 21:35

tasman1984 napisał 03.02.2009 17:45:
Facet jest irytujący i mało medialny.Kim on chce być? POlski Jamie Olivier?Dania pokazywane w programie też nie porywają
Chyba chciał być niezwykłym Polskim Jamiem Oliverem, a jest zwykłym polskim szarym kuchcikiem.

post edytowany 1 raz, ostatnio 03.02.2009 21:35

tasman1984

03.02.2009 17:45

Facet jest irytujący i mało medialny.Kim on chce być? POlski Jamie Olivier?Dania pokazywane w programie też nie porywają

Iwre

03.02.2009 15:04

ten program to dno, facet znudzony, jakby nie umyty...widzialam kilka odcinków i juz innego nie chcę!!!

Empadas

03.02.2009 10:03

Wczoraj ogladalam program z panem Piotrem. Czlowiek ten nie zacheca do gotowania. Pokazywane przez niego "dziela" sa naprawde marne. Nie dosyc, ze nie potrafi byc mistrzem to jest do tego wysoce niesympatyczny. Zero pasji w dzialaniu. Nudne i nieladne

Oskar

02.02.2009 09:43

A, jeszcze coś, Kuchnia.tv mogłaby emitować ten program w takim cyklu poradnikowym: ''Jak nie powinno się przygotowywać jedzenia i potraw''. Przy odpowiedniej kampanii reklamowej studenci gastronomii dowiedzieli by się z tego programu (I ogólnie cyklu) jak nie powinno gotować i przygotowywać potraw :D

Oskar

02.02.2009 09:38

Zamiast paru odcinków tego ''programu'', możnaby wstawić np. Na słodko lub Mniam! Mniam! lub coś innego, tutaj wypowiedź minutki z innego tematu:

minutka napisała 07.01.2009 08:48:
Jestem za. Ten program pomimo wielu już powtórek nigdy się nudzi. Poza tym jest o niebo lepszy niż nasze rodzime "Atelier smaku" czy "Jak Piotr przykazał", które emitowane są z częstotliwością aż do obrzydzenia.
Chodzi tutaj o Na słodko, które jest (Jak dla mnie) o wiele lepszym programem niż Jak Piotr przykazał.

grubyrycho

01.02.2009 23:48

Z anteny nie zdejmą, ale po to jest forum żeby swoje opinie wyrażać i ja również nie pozostanę bierny wobec tego "arcydzieła". Będę się streszczał, bo szkoda słów - żenada!!!
To chyba ja podniosłem oglądalność panu P. bo nie chcąc być gołosłownym musiałem przecierpieć kilka odcinków.

A.N.

31.01.2009 15:04

Chciałabym zapytać, kto zgodził się na emisje tego pseudo kulinarnego programu na tym kanale?Poza wątpliwą autopromocją knajp Pan P. P.ten program to dno! Właśnie oglądam kompletny "olew" własnych klientów w wykonaniu własciciela( dlaczego mam mieć krawat i czystą koszulę wydając bardzo drogą kolację dla specjalnych klientów? Przecież mogę włożyć wyświechtany podkoszulek, bo dobrze komponuje się z moimi brudnymi włosami?) licząc tylko na wysoki rachunek+ napiwek ( mówiąc to głośno na wizji !)podsuwając im w charakterze wabia egzotyczną kelnerkę( seksizm w czystej postaci) z komentarzem, że robi tak zawsze i to działa! A więc nie dobra kuchnia resteuracji, miła obsługa i profesjonalizm, ale naciągactwo ma przynieść sukces!!! W którejs poprzednich audycji słyszłą, jak utyskiwał, ze kupił bez akcyzy od nie sprawdzonego dostawcy ( pewnie oszczędzając) wino sliwkowe i niestety wpadł ! Jak się uzalał nad sobą, ze może stracić koncesję, biedaczek! Człowiek, który prowdzi tyle knajp tłumaczy, ze nie wiedział? Komu to wmawia i co chciał osiągnąć? Wg.mnie tylko tyle, ze idąc do którejś z jego knajp( nie zasługują na miano resteuracji) moge mieć pewność, że mnie naciągnie, dostanę jedzenie z niewiadomego pochodzenia oraz drinka z bimbru za zawrotną cenę! A ten jejący się z każdego kąta kuchni brud? Czy SANEPID to widzi? Paluchy w talerzu itp. I te obleśne komentarze na temat żony( jak jej coś dobrego ugotuję, to spędzimy miłą noc) czyżby kompleksy??? To nie jest średni standard europejski tylko żenada!

babsy

30.01.2009 11:28

Nuda, nic ciekawego, zero inspiracji. Facet, który jest szefem tylu restauracji powinien być chyba bardziej "zapładniający kulinarnie". Człowiek bez charyzmy, co jest- niestety- bolączką większości polskich programów kulinarnych. Do tego program kręcony w paskudnej kuchni (chyba zaplecze Kwai?). Jeśli tak wyglądają kuchnie w polskich restauracjach, to ja dziękuję.

zulka15

25.01.2009 18:54

Mi się podoba ten program,Pan Piotr jest spoko gościem i całkiem fajne proste potrawy przygotowuje

Oskar

23.01.2009 11:12

bigmaciek napisał 21.01.2009 14:05:
W pierwszej swojej opinii napisałem, że program jest dość ciekawy, dynamiczny i wyróźnia się na tle innych polskich produkcji. I tę opinie podtrzymuje pomimo wpadek po drodze. Obojetne mi jest czy będzie on na antenie czy nie. po prostu go juz nie oglądam i to nie tylko z powodu słynnych paluchów, sposobu prowadzenia restauracji, przyrządzania dań, bałaganu w kuchni czy też sposobu realizacji programu. Po prostu znudził mi się a nie ma w nim nic co by zachęcało do powtórnego oglądania. Podziwiam odwagę p. Piotra, że w ogóle zgodził się aby taki program powstał. Nie wiem czy to było z chęci reklamy, głupoty, czy pasji pozwalającej mu wierzyć w to że ludzie to kupią bo prowadzi 6 restauracji (zdanie powtarzane w kazdym programie). Znam je wszystkie i mam o nich dośc dobre zdanie aczkolwiek po tym programie nabrałem pewnego, emocjonalnego dystansu. Ale jeśli ktoś przeczytał Kill Grill Bourdaina albo dokładnie ogląda inne programy Kuchni TV (chociażby Jamiego) to zobaczy, że restauracje p.Piotra miesczą się w średniej światowej dla tego typu kategorii lokalu. W końcu nie jest to kuchia w 5* hotelu.
To prawda, może nie wszyscy (Np. ja) lubią ten program, jednak da się go oglądać. Zgadzam się również z tym, że ''restauracje p.Piotra miesczą się w średniej światowej dla tego typu kategorii lokalu. W końcu nie jest to kuchia w 5* hotelu'', gdyż jest to tylko polski restaurator, a np. Anthony Bourdain czy Jamie Oliver są mistrzami w swoim fachu. Taka jest prawda.

post edytowany 2 razy, ostatnio 23.01.2009 11:16

alaksa

22.01.2009 17:00

A ja nie tylko ogladam Piotra z prawdziwą przyjemnością (i nic sobie nie robię że ktoś tam mówi że rodzina czy co innego - bo na żywo nigdy go nie widziałam i pewnie nie dostąpię zaszczytu) ale i próbuję gotować wg jego przepisów - udanie lub mniej udanie - rodzina jada i chwali . I chyba tez o to chodzi w tych programach - ładnie, nieładnie wyglada, mówi za dużo albo za mało itp. Czegoś się dowiaduję - gdzie kupić, co zrobić , jak podać . A jeszcze jak to mówi fajny facet . Tak trzymać .

bigmaciek

21.01.2009 14:05

W pierwszej swojej opinii napisałem, że program jest dość ciekawy, dynamiczny i wyróźnia się na tle innych polskich produkcji. I tę opinie podtrzymuje pomimo wpadek po drodze. Obojetne mi jest czy będzie on na antenie czy nie. po prostu go juz nie oglądam i to nie tylko z powodu słynnych paluchów, sposobu prowadzenia restauracji, przyrządzania dań, bałaganu w kuchni czy też sposobu realizacji programu. Po prostu znudził mi się a nie ma w nim nic co by zachęcało do powtórnego oglądania. Podziwiam odwagę p. Piotra, że w ogóle zgodził się aby taki program powstał. Nie wiem czy to było z chęci reklamy, głupoty, czy pasji pozwalającej mu wierzyć w to że ludzie to kupią bo prowadzi 6 restauracji (zdanie powtarzane w kazdym programie). Znam je wszystkie i mam o nich dośc dobre zdanie aczkolwiek po tym programie nabrałem pewnego, emocjonalnego dystansu. Ale jeśli ktoś przeczytał Kill Grill Bourdaina albo dokładnie ogląda inne programy Kuchni TV (chociażby Jamiego) to zobaczy, że restauracje p.Piotra miesczą się w średniej światowej dla tego typu kategorii lokalu. W końcu nie jest to kuchia w 5* hotelu.

Ola_D

21.01.2009 09:09

Witam,

chciałam zauważyć, że admin przekazuje informacje takimi, jakie one są. Nie on decyduje o ramówce.

Oglądalność tego programu jest taka właśnie - to nie są jakieś tajne dane i można je sprawdzić.
Że jest to zaskakujące - no cóż - pewnie nie pierwsze to zaskoczenie na świecie, zwłaszcza w TV, zwłaszcza w kwestii oglądalności.

Ale zupełnie inną sprawą są komentarze o "układach" i "płaceniu za emisje"....

Jak ktoś tu zauważył - był tu inny program polskiej produkcji "Kuchenna jazda" - nie ma go już. Dlaczego? Z tego samego powodu, z którego "Jak Piotr Przykazał" wciąż jest na emisji. Oglądalność - dobrze to, czy źle - w telewizji jest to jeden z głównych wskaźników.

I nie mówię w tym przypadku o merytorycznych czy jakichkolwiek innych wartościach programu Piotra Przykazy - bo to nie ja sprowadziłam dyskusję na zupełnie inne tory... Naprawdę nie ma sensu dorabiać teorii do emisji tego programu. Ma swoje "życie i czas na antenie" jak każdy inny - TAKIE są prawa telewizji, a nie układy i teorie spiskowe.

Pozdrawiam,
OlaD

hajduczek1966

21.01.2009 01:02

Jejku, jacy Wy (prawie) wszyscy jadowici jesteście!!! Naprawdę ten program nie zawiera ŻADNYCH pozytywów? Naprawdę nikomu się nie podoba? Ja oglądam, choć się nie ekscytuję. Czasem powie coś ciekawego, coś, czego jeszcze nie wiem. Dziś oglądałam odcinek z risottem, to chociaż było prawdziwe risotto. Wyobraźcie sobie, że kiedyś w jakiejś restauracji (nie w barze!) zamówiłam risotto, a dostałam...ryż podsmażany z warzywami. Więc ten Piotr jednak nie jest całkiem "do kitu".

Haneczka40tka

20.01.2009 21:21

Nikitko. Nic tu po naszych uwagach. Sama jestem producentem telewizyjnym i zapewniam Cię ze smutkiem, że emisja programów ma swoje swoiste prawa, i niech Pan Admin nie wygłupia sie tekstami o oglądalności. Układ to jest podstawa, zwłaszcza w komercyjnej TV. Wystarczy przyjrzeć się próbie rezygnacji Pana Durczoka z nomonowania do Wiktora go postawiono go w jednym rzędzie z Panią Cichopek (snopowiązałka i samolot hi, hi). Panie Terrrrrrrrrrrietjew ( z ostrym reraniem w tle) zagroziła, że Polsat wycofa się z konkursu bo swiat OBRAŻA Kasię cichopek.
To takie samo porównanie: Bourdain do samolot a Przykaza to snopowiązałka albo cep.....

oNaJeDnA

20.01.2009 21:03

zupełnie nie pojmuje waszych ataków na Piotra?:)
to bardzo sympatyczny facet, lubie go oglądać,
Polacy to już taki naród że lubi sobie pogderać,
jak się nie podoba , nie oglądajcie, proste :)
a Ty Piotruś maczaj te paluchy dalej w tych smakowitościach, tak robią wszyscy szanowani kucharze na całym świecie
pozdrawiam:)
a zdjąć to powinni inny program.....:P

nikita666

20.01.2009 20:37

i jeszcze jedno

zapewne teoria o ogladalnosci to fikcja ale nikt klamstwa przecie znie udowodni, ja w to nie wierze

Oskar

20.01.2009 20:02

admin napisał 20.01.2009 09:51:
program bije rekordy oglądalności wśród polskich produkcji.
Jeśli to ''coś'' ma największe wyniki oglądalności wśród produkcji tego typu, to jaką oglądalność mają takie programy jak ''Little Chef'' lub ''Atelier Smaku'', które są lepsze od programu pana Przykazy!?

post edytowany 1 raz, ostatnio 20.01.2009 20:02

jacek1f

20.01.2009 09:59

ogladać ogladam wzruszony i wstrząśniety...:-)
ale jesc w tych knajpach nie bedę nigdy.

20.01.2009 09:51

Witam

Program Przykazy na razie nie będzie zdjęty z anteny i nie dlatego, że Pan Przykaza płaci za emisję, gdyż to nie wchodzi w rachubę, ale dlatego, że program bije rekordy oglądalności wśród polskich produkcji. Mimo negatywnych opinii pod adresem prowadzącego i samego programu ma on też, jak widać, swoich zwolenników. Trudno się też raczej spodziewać, że wysokie wyniki jakie osiągnął program są jedynie wypadkową masochistycznych pobudek widzów, którzy zmuszają się do oglądania go.

pozdrawiam

Haneczka40tka

19.01.2009 21:30

A admin nadal nie odpowiada na moje pytanie. Bardzo nieładnie adminie. Bardzo nieładnie.

elnes

19.01.2009 11:52

myślałam że jest to program dla smakoszy,ale jak patrzę na p.Piotra to tracę apetyt. Niechlujny, wiecznie potargany,czystość w kuchni pod znakiem ??? i pokazywanie przygotowywanych potraw przez p. Przykaza - ohyda. Jak można coś takiego emitować.

andrzej55

19.01.2009 08:48

Ten program powinien byc zdjety z anteny jak najszybciej.
Wiekszej glupoty w życiu nie widzialem

Ola_D

15.01.2009 10:01

Dzień dobry,

P. Przykaza robił zakupy w sklepie koreańskim w CH LAND przy ul. Wałbrzyskiej.

Pozdrawiam,
OlaD

papier

14.01.2009 16:16

Majac opinie o programie i samym prowadzacym zblizona do wiekszosci, jak widze, raczej powstrzymam sie od komentarzy. Natomiast zdarzaja sie rzeczy, ktore mnie ciekawia.

Na przyklad:
W odc. 2 pan PP robil zakupy w jakims sklepie z produktami orientalnymi. Sam korzystam z kilku w w-wie, ale ten akurat jakos mi sie nie kojarzy. A chetnie bym poznal inne, zwlaszcza ze tamten na oko wygladal na przyzwoity (na polskie warunki, powiedzmy). O ile pamietam, w ktoryms z pozniejszych odcinkow rowniez przewijal sie jakis sklep (koreanski?).

Czy Redakcja albo ktos z widzow moze mi podpowiedziec? Mam nadzieje, ze jest jasne ze nie chodzi mi o zadna reklame :)

bigmaciek

14.01.2009 12:20

Restauracji Bacio są trzy:
Wilcza 43
Wilcza8
Hoża 58/60
Wystepują pod nazwami Bacio, d'Angelo i Piccolo

nikita666

14.01.2009 12:01

polędwica oczywiscie mialo byc

radze poszukac pozostalych 3 restauracji i ich unikac, mnie sie juz nie chce szkoda czasu ...

bigmaciek

14.01.2009 10:37

gutek10 napisał 12.01.2009 12:20:
Facet prowadzi restauracje włoską i nie wstydzi się pokazywać, że nie gotuje makaronu przed wydaniem tylko ma wiadro zapasu....
Nie zwróciłem na to uwagi bo wydaje mi sie czymś oczywistym, że we włoskiej knajpie makaron ZAWSZE gotuje sie świeży do zamówienia. Przecież to trwa tylko kilka minut w czasie gdy gość je przystawkę. Jak byłem studentem pracowałem w Londynie we włoskiej restauracji jako taki człowiek od wszystkiego. Do moich obowiązków należało m.in zagotowanie codziennie, przed otwarciem lokalu duzego gara wody aby zawsze była gotowa. Makaron gotowało się stosownie do zamówień w takich indywidualnych koszyczkach. Rodzina (włoska), która ten lokal prowadziła codzienie robiła ten makaron ręcznie. Do głowy by im nie przyszło aby mozna go było ugotować na zapas.

Dopiero wczoraj w odcinku z p. Damianem specjalnie sie przyjrzałem by wyłapac to o czym pisze gutek10. I rzeczywiście: jest wiadro gotowego makaronu......aż nie chce mi sie komentowac.

marghe

13.01.2009 22:00

emiga napisała 13.01.2009 14:39:
No cóż... Przeczytałam kilka postów i zgadzam się z nimi całkowicie. Chciałabym poznać adresy tych restauracji, żeby je omijać z daleka.
Żadne problem, nazwy znajdziesz na stronie Kuchni.Tv.. potem google i voila'.

emiga

13.01.2009 14:39

No cóż... Przeczytałam kilka postów i zgadzam się z nimi całkowicie. Chciałabym poznać adresy tych restauracji, żeby je omijać z daleka. Trudno pogodzić się z myślą, że podają Ci w restauracji danie, w którym kucharz moczył wcześniej oblizywane palce:-(

nikita666

12.01.2009 17:31

Ja mam swietna wyciskarke ktora nie miazdzy czosnku, jesli ktos chce miec kawalki to co innego, inny zamiar inny efekt ale niech nikt nie mowi, ze nie ma czasu pokric 2 zabkow do dania bo sie kompromituje

bigmaciek

12.01.2009 17:29

nikita666 napisał 12.01.2009 16:34:
Wycisniecie czosnku przyzadem zajmuje jakies 10 sekund ale on woli gowniana papke dodac ktora wyglada jak zygi mojego kota i mowic ze nie ma czasu, lol
Z tą praską do czosnku bym uważał:-)

Cytuję dalej Bourdaina:" .... nie przeciskajcie przez praske. Nie mam pojecia, czym jest ten syf, który z niej wychodzi ale na pewno nie jest to czosnek."

bigmaciek

12.01.2009 16:19

nikita666 napisał 12.01.2009 14:36:
makaron to nic, zobacz program w ktorym jakas obrzydliwa papke z czosnkiem dodaje pewnie paluchami mowiac ze nie ma czasu w restauracji kroic swiezego czosnku wiec pewnie wyciskaja mnostwo i potem lezy bog wie jak dlugo bo bylo go pelno w tej miseczke i wygladal obrzydliwie, czosnek traci aromat a zreszta brak slow ...
Dokładnie to było tak: "w restauracji nie ma czasu na krojenie czosnku do każdego dania. Przygotowywuje się wcześniej tzw. "blend" czyli posiekany czosnek wymieszany z oliwą". Ową "papkę" czyli "blend" (inaczej mieszanka) zamieszał łyżeczką potem dodał do dania. Dobre i to.

Natomiast faktem jest że użycie czosnku do każdego dania liczy sie raczej w ząbkach niz w główkach i pokrojenie swiezego nie powinno raczej sprawiać problemów. W przeciwieństwie to ziemnaków, cebuli, marchewki itp. które rzeczywiście trzeba przygotować wcześniej w jakiejs postaci.

Tu dam cytat z Kill Grill Bourdaina: "Proszę traktujcie czosnek z szacunkiem. Krojcie go na drobne plasterki przed dodaniem do makaronu.....Jeżeli juz rozgniatajcie płaską stroną ostrza noża....Jesteście zbyt leniwi żeby obrac swieży czosnek? Nie zasługujecie aby go w ogóle jeść."

Haneczka40tka

12.01.2009 16:11

A ja mam pytanie do Admina. Skoro jest tak wiele zych opini na temat tego programu czy sznowna redakcja w postaci osób od ramówki oraz redaktorzy zamawiajacy pomyśleli, że program sie nie podoba i nalezy go zdjąc z anteny???
Redakcjo droga, dlaczego ten slaby program , smetnie prowadzony przez smutnego kucharza emitowany jest w prime timie!!!??? Nawet jeśli Pan Piotr zapaci za emisje swojego programu to uważam droga Redakcjo, że dla dobra stacji i utrzymania wysokiego poziomu Kuchnia.Tv ten odstajacy od reszty program powinien zostać zdjęty z anteny i tyle... Zdecydowanie obniża on loy kuchnia tv.
Niestety większośc programów polskich "odstaje" od tych realizownych w Wielkiej Brytani, Woszech czy Ua ale żaden nie tak rażąco jak program Pana Piotra.
jestem ciekawa odpowiedzi.
Pozdrawiam

nikita666

12.01.2009 14:36

makaron to nic, zobacz program w ktorym jakas obrzydliwa papke z czosnkiem dodaje pewnie paluchami mowiac ze nie ma czasu w restauracji kroic swiezego czosnku wiec pewnie wyciskaja mnostwo i potem lezy bog wie jak dlugo bo bylo go pelno w tej miseczke i wygladal obrzydliwie, czosnek traci aromat a zreszta brak slow ...

gutek10

12.01.2009 12:20

Krew zalewa jak to oglądam.
Facet prowadzi restauracje włoską i nie wstydzi się pokazywać, że nie gotuje makaronu przed wydaniem tylko ma wiadro zapasu....
ale dla niego widać najważniejsze jest to, że za każdym razem zapytam kucharza czy makaron na pewno jest al dente...

Sam sobie wbija nóż w plecy.
a reżyser tego programu powinien pożyczyć potem ten nóż.

post edytowany 1 raz, ostatnio 12.01.2009 12:24

moni

12.01.2009 11:49

wydaje mi się , że restauracja rządzi się swoimi prawami
to , co oglądamy na ekranie , to wyreźyserowany program telewizyjny i nie wszystko musi wyglądać tak , jak na zapleczu kuchennym ...

Oskar

12.01.2009 09:39

nikita666 napisał 11.01.2009 19:43:
Mysle, ze mala ogladalnosc niewiele zmieni, zawsze lepiej upchac ramowke burakiem niz kupowac cos nowego, oszczednosc
Chyba, a raczej na pewno tak jest.

aubergine

11.01.2009 20:17

Dołączam się do dyskusji na temat programu pana P. Przykazy. Ja również nie znoszę tego programu. Założenie pewnie było słuszne, program miał stanowić odpowiedź na zachodnie produkcje, ale wykonanie jest do bani.
Dziwię się producentom tego programu, że nie zdejmą go z anteny, kiedy tak wielu ludzi wypowiada się na jego temat tak negatywnie.
W programie razi mnie wiele rzeczy:
-jak słyszę wzmianki o koreańskiej żonie to nie mogę zdzierżyć. Ile razy można o niej słuchać. Zresztą, co mnie obchodzi skąd ona jest. W końcu program ma być o gotowaniu. Chyba,że pan Piotr próbuje nam w ten sposób zaimponować, ale jak na mój gust to słabo mu idzie.
- brud i jakość sprzętów w kuchni. Proponuję na miejscu pana
Piotra skoncentrować się na jednej restauracji, a nie na iluś tam. Może dzięki temu zyskałoby wyposażenie kuchni. A tak wielka prowizorka rodem z baru w przyczepie.
- maczanie palców w jedzeniu gości jest niedopuszczalne!!! Pan Piotr powinien wiedzieć, że w kuchni używa się spodeczka i łyżeczek do próbowania potraw!! Pozostaje mi tylko Współczuć gościom i biednemu panu Damianowi, który musiał spożywać te maczańce - fuuuj.

nikita666

11.01.2009 19:43

Mysle, ze mala ogladalnosc niewiele zmieni, zawsze lepiej upchac ramowke burakiem niz kupowac cos nowego, oszczednosc

migotka333

11.01.2009 19:40

Zgadzam się z Tobą, Nikito. Brak higieny i ogólną beznadziejność ten Pan ma wysokim poziomie.
Chodzi mi o to,że im mniejszą oglądalność będzie miał ten Pan to szybciej go zdejmą z ramówki (no, chyba że ma "chody"u Dyrekcji).

Oskar

11.01.2009 19:15

nikita666 napisał 11.01.2009 18:29:
migotko czy Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem? mam wrazenie ze nie

tu nie chodzi o bogata oferte kanalu kuchnia.tv i ogladanie lub nie daneog programu tylko chodzi o to, ze ten czlowiek prowadzi restauracje i takie dania podaje ludziom!!! co ma do tego Atelier smaku? oni maja program podpowiadajacy bardziej, piotr ma restauracje i pokazuje jak przygotowywane sa u niego potrawy i podawane ludziom

brak higieny powoduje, ze ten czlowiek powinien miec cofnieta koncesje i zakaz prowadzenia restauracji, w dodatku ceny w jego restauracjach sa wysokie i chyba nikt nie chce dostac jedzenia w ktorym ten burak maczal paluchy

tu jest problem a nie w wyborze tego co mamy ogladac
Przepraszam, źle zrozumiałem waszą dyskusję :-(

Haneczka40tka

11.01.2009 19:04

Pozwalam sobie dołaczyć do grona osób składających tutaj swoją opinię.
Zacznę od tego iże NIE ZNOSZĘ programu "Jak Piotr przykazał". jest bardzo niskich lotów, żle prowadzony, sztuczny, sztampowy, zły. Najgorszy z programow jakie widziałam na antenie Kuchnia.Tv.
Oczywiście sa gusta i guściki, jednym się podoba a innym nie i każdy ma prawo do swojej opinii, ale ten program jest zaprzeczeniem dobrego dziennikarstwa i dobrego aktorstwa.
Prowadzący nie jest niestety ani jednym ani drugim, ma niechlujny wygląd, nieciekawy głos, udaje aktora ale w bardzo kiepski sposó, nie ma żadnego charakteru, żadnej charyzmy, żadnej osobowości. Ten program baaardzo obniża poziom wspaniałej nota bene stacji Kuchnia.TV.
Jestem przekonana , ze to jakis układ bo na całym świecie także i w Polsce przeprowadza się castingi na prowadzących programy kulinarne. I nie musi ich wcale prowadzic kucharz. wazne by prowadzacy był ciekawym, interesujacym człowiekiem i miał coś do powiedzenia w fajny, jasny sposób. A Pan Piotr prowadzi prywatną promocję własnej restauracji, zony, mamy i Cioci z Legnicy.
Niesmaczne, naprawdę. Jamie Olivier czy inni tez pokazuja swoje domy, rodziny ale robia to w taki sposób , że czeka się niecierpliwie na kolejny odcinek jak na kontynuację serialu.
Zły, niedobry, nieudany program. Od razu dodam, że jestem zawodowcem (Do niczego mnie to oczywiście nie uprawnia) jestem dziennikarką, prowadziłam rózne programy, często bywam przy produkcji róznych programów i wiem, że dobry prowadzacy to co najmniej połowa sukcesu programu. Nie wiem czym kierowali sie producenci tego programu, wybierając Pana Piotra. Podejrzewam iz koneksjami i kasą.
Mam nadzieję, że program szybko zejdzie z anteny a w Kuchnia.TV będziemy oglądać jedynie "perełki".

nikita666

11.01.2009 18:29

migotko czy Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem? mam wrazenie ze nie

tu nie chodzi o bogata oferte kanalu kuchnia.tv i ogladanie lub nie daneog programu tylko chodzi o to, ze ten czlowiek prowadzi restauracje i takie dania podaje ludziom!!! co ma do tego Atelier smaku? oni maja program podpowiadajacy bardziej, piotr ma restauracje i pokazuje jak przygotowywane sa u niego potrawy i podawane ludziom

brak higieny powoduje, ze ten czlowiek powinien miec cofnieta koncesje i zakaz prowadzenia restauracji, w dodatku ceny w jego restauracjach sa wysokie i chyba nikt nie chce dostac jedzenia w ktorym ten burak maczal paluchy

tu jest problem a nie w wyborze tego co mamy ogladac

Oskar

11.01.2009 17:36

migotka333 napisała 11.01.2009 16:26:
Straszny z Ciebie "krzykacz" Nikito666. Jak się Tobie jakis program nie podoba, to poprostu go nie ogladaj. Osobiście uważam,że w KUCHNI.TV są mniej lub bardziej "szczęśliwe" programy. Po co sie od razu tak "pieklić".
To prawda migotko333, że niektóre programy wszystkim się nie podobają. Obecnie podobną sytuację jak z "Jak Piotr przykazał" mamy z "Atelierem smaku". Dlatego oferta programowa Kuchnia.tv jest taka różnorodna.

migotka333

11.01.2009 16:26

Straszny z Ciebie "krzykacz" Nikito666. Jak się Tobie jakis program nie podoba, to poprostu go nie ogladaj. Osobiście uważam,że w KUCHNI.TV są mniej lub bardziej "szczęśliwe" programy. Po co sie od razu tak "pieklić".

post edytowany 1 raz, ostatnio 11.01.2009 16:27

nikita666

11.01.2009 01:51

jak zobaczysz 10 gwaltow to napiszesz, ze gwalt jest norma?

no na litosc boska, ruszcie glowami, zawsze wkladanie palcow jest zle i nie higieniczne

powtarzam jak sie probuje np. sosow w restauracjach w ktorych jest higiena...

bierze sie 2 lyzeczki, na jedna nakladamy sos wtedy przekladamy sos do drugiej i probujemy, wtedy jest 100
% higiena jak kogos nie stac na takie cos niech spada z kuchni i spada z tv

moni

10.01.2009 20:17

widziąłam też , jak jedna z puszystych pań to robiła ... hmm

post edytowany 1 raz, ostatnio 10.01.2009 20:23

moni

10.01.2009 20:15

a propo próbowania sosów palcem : zauważyłam to również w programie Jamie 'go i wydało mi się to całkiem naturalnym odruchem ...
co prawda , osobiście tak nie robię , bo boję się sparzyć sobie palec
wydaje mi się jednak , że w gotującym się sosie zarazki powinny przestać istnieć...
swoją drogą patrząc od strony estetycznej ...
ale czego oczy nie widzą , tego sercu nie żal ...

itd itp możnaby polemizować bez końca ;)

moni

10.01.2009 20:01

kuchnia tv ma szeroką ofertę i każdy powinien znależć coś dla siebie

post edytowany 1 raz, ostatnio 10.01.2009 20:02

moni

10.01.2009 19:59

Chenia napisała 15.12.2008 12:02]
Program nie zachwyca ... ale zawsze czegoś można się dowiedzieć, np. o ostrygach i dlatego czasami warto pooglądać.

no właśnie , jeśli już oglądam , to po to , żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć , coś podejżeć...

Engiii_

10.01.2009 18:00

ja tam uwielbiam ten program najbardziej spodobał mi sie odcinek 5

katastrofa

10.01.2009 14:50

droga Kuchnio, czekamy na dobre polskie programy !!!

Foodluva

10.01.2009 09:02

Dla mnie to jest totalna ściąga z Jamie Oliver. I to bardzo niskich lotów, bo tutaj prowadzący ma mniej charyzmy niż burak na ogródkowej grządce. A pokazywane przepisy to profanacja oryginałów.

Oskar

07.01.2009 18:42

nikita666 napisał 01.01.2009 20:54:
Jesli twierdzisz ze to sa realia polskich restauratorow to OBRAZASZ w tym momencie uczciwych, ambitnych ludzi z pasja bo to dzieje w programie tego czlowieka to zwykle kulinarne dno. Nie dajcie sie nabrac, ze tak wyglada kazda restuaracja, chlew piotra nie ma nic do tego, wstyd ze ten zalosny czlowiek to pokazuje i wstyd, ze kuchnia tv to puszcza.
Nikito666, wiem że wszystkie restauracje i bary tak nie wyglądają, jednakże niektóre restauracje tak wyglądają.
I to jest ŻAŁOSNE!!

post edytowany 1 raz, ostatnio 07.01.2009 18:43

darekw

07.01.2009 13:56

Całkiem fajny program

bigmaciek

07.01.2009 10:01

nikita666 napisał 06.01.2009 20:18:
juz to sobie wyobrazam jak idzie ktos do resturacji i przypadkowo jest kamera i przypadkowo taka sytuacja, zenujace do potegi
Podobnie jak to w jednym słynnym filmie było: "tak, przypadkowo przechodziliśmy tędy, z tragarzami".

marghe

07.01.2009 00:53

bigmaciek napisał 06.01.2009 17:34:
. Ale tu chodziło o co innego. Ale reklama , ze klient ma zawsze racje za co dostał łagodniejszą wersję potrawy i darmową margaritę jest po prostu żenująca.
Dokładniej "NIESTETY, wyznaję zasadę, że klient ma zawsze rację"

czy jakoś w ten deseń..

nikita666

06.01.2009 20:18

juz to sobie wyobrazam jak idzie ktos do resturacji i przypadkowo jest kamera i przypadkowo taka sytuacja, zenujace do potegi

bigmaciek

06.01.2009 17:34

Właśnie obejrzałem "nowy" odcinek (dla mnie, bo rozumiem, że teraz leci seria powtórkowa) z Tortilla Factory. Sztucznie wyreżyserowana scena z klientką, która jest niezadowolona bo potrawa jest za ostra i nie da sie zjeść jest żałosna. Żaden szanujacy sie restaurator nie pokazałby w telewizji niezadowolonego klienta. Ale tu chodziło o co innego. Ale reklama , ze klient ma zawsze racje za co dostał łagodniejszą wersję potrawy i darmową margaritę jest po prostu żenująca.

rafaln

05.01.2009 04:08

właściwie, to cała ta dyskusja nie ma sensu. Większość nie lubi tego programu. Canal+, który go wyprodukował wydał pieniądze (a może je dostał za reklamowanie tego typa) i trudno się dziwić, że nie podaje nam nowych programów.
wiedząc, że ten program mi się nie podoba, po prostu go omijam. Wiedząc, że mnie drażni wolę oderwać się od innej roboty i podejść do telewizora, by osobiście dać wyraz mojemu stosunkowi do tej produkcji.

Są ludzie dla których nie jest ważne jak, ważne by mówili. Po takiej ilości negatywnych lub bardzo negatywnych wpisów, normalny, szanujący się restaurator zrezygnowałby z dalszego ustawiania programu w ramówce tv. Jeżeli nie lubimy tego programu, nie oglądajmy i nie nakręcajmy dyskusji. Wszak to, że jest zły jest oczywistą oczywistością.

donkacper

04.01.2009 18:37

Po pierwsze to jak ktoś prowadzi knajpę meksykańską o nazwie Tortilla Factory, to mógłby chociaż wiedzieć, że wymawia się TORTIJA a nie TORTILLA, w j. hiszpańskim podwójne "L" czytamy jako "J"!!! Jeszcze jedno, scenki w programie, typu niezadowolona klientka w restauracji, są po prostu żenujące, jak ktoś jest kucharzem to nie koniecznie aktorem, niech może skupi się na tym na czym się zna bo nie neguję, że Pan Piotr jako takie pojęcie o gotowaniu ma.

zocha2101

02.01.2009 15:50

program ogladam z przyjemnoscia chociaz chaos panujacy w kuchni jest okrpony to dania wygladaja smacznie i apetycznie

nikita666

01.01.2009 20:54

Jesli twierdzisz ze to sa realia polskich restauratorow to OBRAZASZ w tym momencie uczciwych, ambitnych ludzi z pasja bo to dzieje w programie tego czlowieka to zwykle kulinarne dno. Nie dajcie sie nabrac, ze tak wyglada kazda restuaracja, chlew piotra nie ma nic do tego, wstyd ze ten zalosny czlowiek to pokazuje i wstyd, ze kuchnia tv to puszcza.

bigmaciek

31.12.2008 12:30

Oskar napisał 30.12.2008 19:39:
Czytając posty poniżej mojego widzę krytykę, natomiast chciałem przypomnieć, że w ramówce na tej stronie, program ten jest oznaczony jako DOKUMENTALNY, więc po prostu pokazuje rzeczywistość w polskich restauracjach i barach.
Owszem w programie rzeczywiście jest oznaczony jako serial dokumentalny ale w opisie programu widnieje juz okreslenie "magazyn kulinarny" a to co innego. A do tego cała masa towarzyszących przepisów w rezultacie tworzy w praktyce program poradnikowy. Ale rzeczywiscie trafne spostrzezenie: jest to dokument o rzeczywistosci w polskich restauracjach. Akurat ten program spowodował u mnie daleko idacy dystans do restauracji p. Piotra, które od czasu do czasu odwiedzałem. Pozdrowienia dla programowej Irci.

Oskar

31.12.2008 11:54

Co prawda, to prawda, marghe. Odnosząc się jeszcze do postu sętowskiego: Te programy są produkcji USA, natomiast ''Jak Piotr przykazał'' jest programem produkcji polskiej, a to robi wielką różnicę:-)

marghe

30.12.2008 23:58

Oskar napisał 30.12.2008 19:39:
Czytając posty poniżej mojego widzę krytykę, natomiast chciałem przypomnieć, że w ramówce na tej stronie, program ten jest oznaczony jako DOKUMENTALNY, więc po prostu pokazuje rzeczywistość w polskich restauracjach i barach.
.. i to jest przerażające..

Szkoda, że nie można dodawać komentarzy do przepisów.
Bo są w nich błędy i nieścisłości.

Tak na szybko:
Putanesca - powinno być puttanesca
Margherita - powinno byc margarita.
Chilli con carne- powinno być chili con carne
Co to znaczy na

post edytowany 2 razy, ostatnio 31.12.2008 00:11

deserek

30.12.2008 21:25

Ciekawa formuła programu, widać, że ktoś to zrobił z pomysłem. Czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki.

sętowski

30.12.2008 20:44

Są programy dokumentalne i jest "Jak Piotr przykazał". Jeśli mam już oglądać jakiś dokument o kuchni wolę Anthony Bourdain - Bez rezerwacji lub Podróże kucharza.
Swoją drogą czy ten kucharz Piotra Michał jest po szkole gastronomicznej? Jakoś mam wątpliwości czy kucharz, który uczył się przez lata swojego zawodu pozwoliłby tak sobą pomiatać amatorowi.
I powiem szczerze (mam na myśli odcinek w którym szukał nowego kucharza), że dziwię się panu Piotrowi iż wybrał kobietę. Potrawy przygotowane przez jej rywala wyglądały estetyczniej i bardziej zachęcająco. Ale może pan Piotr nie chciał w kuchni mieć kogoś kto chce się rozwijać i nie boi się eksperymentować. W końcu pracownik nie może być chyba lepszy od szefa.
A może to tylko moja wyobraźnia.

post edytowany 1 raz, ostatnio 30.12.2008 21:02

Oskar

30.12.2008 19:39

post edytowany 1 raz, ostatnio 30.12.2008 19:49

bigmaciek

30.12.2008 13:48

Pijana_Powietrzem napisała 29.12.2008 02:55:
Według mnie to pod mobbing podpada. Jakby do mnie ktoś tak się odezwał w pracy to już byłby u mnie skreślony. I nigdy bym nie pozwoliła żeby taka scenka z moim udziałem została wyemitowana. Albo tacy pracownicy nie mają za grosz honoru albo mają z tego wszystkiego jakieś korzyści. Jak można wymagać szacunku od innych skoro samemu się nie szanuje? Jestem strasznie zniesmaczona z każdym kolejnym odcinkiem :/
Moim zdaniem podpada bardziej pod kretynizm prowadzącego na co mógłby zwrócić uwage np. rezyser programu. Nazywanie tego mobbingiem nie jest chyba w właściwe. Wystarczy obejrzeć Hell's Kitchen czy przeczytać Kill Grill Bourdaina.

Pijana_Powietrzem

29.12.2008 02:55

MarcinO napisał 28.12.2008 22:50:
a tu akurat bym się nie zgodził. Pracuję w knajpie i słyszałem dużo! gorsze odzywki.
Według mnie to pod mobbing podpada. Jakby do mnie ktoś tak się odezwał w pracy to już byłby u mnie skreślony. I nigdy bym nie pozwoliła żeby taka scenka z moim udziałem została wyemitowana. Albo tacy pracownicy nie mają za grosz honoru albo mają z tego wszystkiego jakieś korzyści. Jak można wymagać szacunku od innych skoro samemu się nie szanuje? Jestem strasznie zniesmaczona z każdym kolejnym odcinkiem :/

MarcinO

28.12.2008 22:50

a tu akurat bym się nie zgodził. Pracuję w knajpie i słyszałem dużo! gorsze odzywki.

Pijana_Powietrzem

28.12.2008 18:26

Oto w kolejnym odcinku mamy głupawą scenkę pokazującą jak to należy gnoić pracownikow :) "TY TO WEŹ..." albo "CZY TO TAKIE TRUDNE?" bardzo kulturalne to było. Program tak samo tragiczny jak melodyjka lecąca na początku... Koszmar.

post edytowany 1 raz, ostatnio 28.12.2008 18:35

rafaln

27.12.2008 09:26

nikita666 napisał 06.11.2008 10:53:
Mam nadzieje, ze pani Ola_D po prostu zartuje. Przeciez o to sie rozchodzi. Chyba, nie chce pani wmowic klamstwa, ze w kazdej kuchni kucharze wkladaja palce do sosow po czym robia to durig raz nie myjac rak itd. W dobrej restaturacji w ktorej mialem przyjmemnosc byc od srodka kucharze porbojac pootawe uzywali dwoch lyzeczek! Na jedna zakladaja sos i przekladaja do drugiej po czym probuja i dzieki temu nie ma mowy o braku higieny itd. To jest profesjonalizm, piotr jest kompletnym amatorem, ktory nie powinien miec prawa do prowadzenia restauracji bo po 1 sie do tego nie nadaje, jest beztalenciem, a po 2 nie dba o higienie i nabiera ludzi (patrz trufle, lody chalwowe). To jest po prostu cos na kształt oszustwa tam nie bylo zadnych ldoow chalwowych tylko tanie lody waniliowe do ktorych dodal brudyni lapami troche chalwy. WSTYD.
po pierwszym programie, w którym ten człowiek maczał palce w potrawach i paszczy wysłałem maila do kuchni.tv sugerując by nie pokazywać takich rzeczy. Nieestetyczne zachowania będące wyrazem braku fachowości i kultury nie muszą i nie powinny być pokazywane widzom, którzy mogliby być klientami tego człowieka. Redakcja nie odpowiedziała. Dobrze, że chcąc pobrać jeden z przepisów zostałem zmuszony do zalogowania. Forum pozwala wyrazić opinię. szkoda, że większa ilość złych opinii nie powoduje usunięcia programu.

rafaln

27.12.2008 09:18

pasibrzuch napisał 17.12.2008 04:38:
Oglądam ten program z wielką przyjemnością - niestety, czysto masochistyczną. Oglądam, bo nie mogę uwierzyć, że ktoś zapłacił za coś takiego.

Co za antypatyczna postać! Włos mi się jeży, kiedy patrzę na wiecznie skrzywioną minę pana Piotra i słucham jego ni-to-malkontenckich, ni-to-przemądrzałych, ni-to-protekcjonalnych wypowiedzi. "Scenki obyczajowe" wołają o pomstę do nieba - drewniane dialogi, drewniane aktorstwo, a w dodatku polegają głównie na chamskich "połajankach" pod adresem personelu wygłaszanych przez pana Piotra. Zwykle stają się też pretekstem do wygłoszenia jakichś wielkich mądrości kulinarnych. Szkoda, że pan Piotr niezbyt potrafi się wysłowić, nie wspominając już o tym, że nie za bardzo potrafi wymówić "zagraniczne" nazwy potraw, o których mówi. To wszystko okraszone jakąś skandaliczną dawką (pseudo)autoreklamy. Co do odcinka o kuchni azjatyckiej, to życie erotyczne pana Piotra średnio mnie interesuje, a jak się nad tym bardziej zastanowię, to nawet wywołuje u mnie mdłości.

Miałem wątpliwą przyjemność gościć kilka razy w lokalach pana Piotra (na imprezach służbowych - nie wiedziałem wtedy, że to lokale pana Piotra) i zwykle po tych wizytach opisywałem je znajomym jako miejsca, w których moja noga więcej nie postanie - wysokie ceny, niska jakość. Gdybym wcześniej zobaczył, co się dzieje w kuchni pana Piotra, poprzestałbym na piwie.

Podsumowując - wszystko to jakieś przaśne, siermiężne i - faktycznie - na wskroś "polskie", w tym złym znaczeniu.

Aha, i jeszcze jedno, panie Piotrze - jak często myje pan włosy?
święte słowa. Promowanie takich ludzi - a czymś takim z pewnością ten program jest - jest pomyłką. przed chwilą gdzieś w tle Piotr przykazywał... Rozmowy z Ircią nad patelnią z breją pomidorową i wymądrzanie się. Okropne. Szczególnie, że alternatywnie w ofercie jest wiele ciekawych programów.

rafaln

27.12.2008 09:15

nikita666 napisał 23.12.2008 14:58:
Niestety moja ulubiona kuchnia.tv kompromituje sie powtarzajac od nowa program tego matola. To najgoryszprogram kulinarny w historii telewizji, ten czlowiek jest amatorem, juz dawno apelowalem aby sciagnac program z anteny niestety bez skutku. Nie powinno byc miejsca w telewizjii dla takich ludzi jak piotr. Szkoda, ze moja ulubiona telewizja wspiera takie nedzne programy, amator piotr won z tv
nie powinno być takich programów, bo obrzydzają ludziom jedzenie na zewnątrz domu. Nie wiem, czy zauważyliście, ale ja tak, w zasadzie, w każdym z oglądanych odcinków facet pchał paluchy do jedzenia i sprawdzał, czy jest dobre. Oczywiście, nie jestem ortodoksyjny i nie sprawdzam, czy kucharz ma rękawiczki, lecz pokazywanie jak facet ślini palec jest mocno niesmaczne.

nikita666

23.12.2008 14:58

Niestety moja ulubiona kuchnia.tv kompromituje sie powtarzajac od nowa program tego matola. To najgoryszprogram kulinarny w historii telewizji, ten czlowiek jest amatorem, juz dawno apelowalem aby sciagnac program z anteny niestety bez skutku. Nie powinno byc miejsca w telewizjii dla takich ludzi jak piotr. Szkoda, ze moja ulubiona telewizja wspiera takie nedzne programy, amator piotr won z tv

migotka333

18.12.2008 16:39

Pijana_Powietrzem napisała 17.12.2008 03:51:
włśnie ogladam odcinek o kuchni orientalnej...
1) kogo obchodzi ze Piotruś Pan straci koncesje na alkohol?
2) scenka ze szwagrem i striptizem wulgarna i żenująca
3) fajnie że babka ktora jechała na zmywaku 3 dni później została kucharzem :/

jednym słowem program KLAPA
"Piotruś Pan" to bardzo dobre określenie.
Co do programu: BEZ KOMENTARZA, SZKODA SŁÓW...

MarcinO

17.12.2008 11:38

Czy w polskiej gastronomii nie ma ludzi, którzy umieją poprawnie i składnie mówić w ojczystym języku, wyglądają schludnie i potrafią coś ciekawego, w fajny sposób powiedzieć?! a może Pan Piotr jest smutnym odzwierciedleniem "polskiej kuchni"?

Chenia

17.12.2008 10:37

A właśnie jak Redakcji smakowało jedzenie od p. Piotra?
Jakiś zachwyconych min nie było ;-)
Zszokowało mnie przyznaję, że wszyscy tacy młodzi jesteście :-) pozdrawiam!

pasibrzuch

17.12.2008 04:38

Oglądam ten program z wielką przyjemnością - niestety, czysto masochistyczną. Oglądam, bo nie mogę uwierzyć, że ktoś zapłacił za coś takiego.

Co za antypatyczna postać! Włos mi się jeży, kiedy patrzę na wiecznie skrzywioną minę pana Piotra i słucham jego ni-to-malkontenckich, ni-to-przemądrzałych, ni-to-protekcjonalnych wypowiedzi. "Scenki obyczajowe" wołają o pomstę do nieba - drewniane dialogi, drewniane aktorstwo, a w dodatku polegają głównie na chamskich "połajankach" pod adresem personelu wygłaszanych przez pana Piotra. Zwykle stają się też pretekstem do wygłoszenia jakichś wielkich mądrości kulinarnych. Szkoda, że pan Piotr niezbyt potrafi się wysłowić, nie wspominając już o tym, że nie za bardzo potrafi wymówić "zagraniczne" nazwy potraw, o których mówi. To wszystko okraszone jakąś skandaliczną dawką (pseudo)autoreklamy. Co do odcinka o kuchni azjatyckiej, to życie erotyczne pana Piotra średnio mnie interesuje, a jak się nad tym bardziej zastanowię, to nawet wywołuje u mnie mdłości.

Miałem wątpliwą przyjemność gościć kilka razy w lokalach pana Piotra (na imprezach służbowych - nie wiedziałem wtedy, że to lokale pana Piotra) i zwykle po tych wizytach opisywałem je znajomym jako miejsca, w których moja noga więcej nie postanie - wysokie ceny, niska jakość. Gdybym wcześniej zobaczył, co się dzieje w kuchni pana Piotra, poprzestałbym na piwie.

Podsumowując - wszystko to jakieś przaśne, siermiężne i - faktycznie - na wskroś "polskie", w tym złym znaczeniu.

Aha, i jeszcze jedno, panie Piotrze - jak często myje pan włosy?

Pijana_Powietrzem

17.12.2008 03:51

włśnie ogladam odcinek o kuchni orientalnej...
1) kogo obchodzi ze Piotruś Pan straci koncesje na alkohol?
2) scenka ze szwagrem i striptizem wulgarna i żenująca
3) fajnie że babka ktora jechała na zmywaku 3 dni później została kucharzem :/

jednym słowem program KLAPA

Chenia

15.12.2008 12:02

Program nie zachwyca, prowadzący jest irytujący, scenki obyczajowe sztuczne, ale zawsze czegoś można się dowiedzieć, np. o ostrygach i dlatego czasami warto pooglądać.

Kris

15.12.2008 03:51

Swap napisał 30.11.2008 11:35:
apropos istnieje coś takiego jak castingi do programow kulinarnych?;)
Faktycznie-o ile istnieją castingi do programów to z pewnościa Pan Piotr nie zdałby egzaminu.Śmieszy mnie formuła tego programu. Nie każdy chyba chce słuchać jak Pan Piotr gotuje dla swojej,ukochanej ,koreańskiej żony.Takie czynności może wykonywać w zaciszu swojego domu."Smakołyki" z meksykańskiej kuchni spróbowałam w realu i niestety nie smakowały. Pozdrawiam Kris

izabella_27

11.12.2008 22:07

mi sie tez podoba:)

bigmaciek

01.12.2008 15:56

Nie za bardzo zrozumiałem ostatniego odcinka nt kuchni światecznej. Miała być po polsku, ważna pani z telewizji stwierdziła, ze jest za mało po polsku, wiec było po włosku!

Poza tym się zgadzam: sandacz jest jak najbardziej po polsku.

Swap

30.11.2008 11:35

apropos istnieje coś takiego jak castingi do programow kulinarnych?;)

marghe

30.11.2008 00:24

Swap napisał 29.11.2008 18:26:
a widzieliscie jak Pani szef udekorowala carbonnare?
dokładnie tak samo jak pan Piotr P..

Właśnie patrzę co robi z sałatki caprese..

Zdecydowanie nie powinnam oglądać tego programu.

Swap

29.11.2008 18:26

Ten program pokazuje jak wygladaja restauracje w Polsce i czemu tak wygladaja... jak ktos ma meksykanska knajpe i robi margharite z sokiem z cytryny to ja juz iwem ze tam nie przyjde a jesli ta Pani "kucharz" jest z szefem w Bacio to ja sie pytam gdzie logika?! dania testowe bruschetta i carbonnara... bez jaj! Trcohe mi szkoda Pana Piotra bo wydaje sie byc sympatyczny ale mam wrazenie ze tworzac ten program wbja sobie nóż w plecy... (a widzieliscie jak Pani szef udekorowala carbonnare? albo ze pietruszke dodaje sie na koncu bo sa mniejsze ubytki witaminy c? albo ze nie zrobie spaghetti bo sie trudno je?)

post edytowany 1 raz, ostatnio 30.11.2008 11:32

michu

26.11.2008 17:06

marghe napisała 26.11.2008 14:35:
Co jak co ale ten program jest wyjątkowo sztuczny i wyreżyserowany.

Czy pani występująca w ostatnim programie została faktycznie zatrudniona jak szef kuchni w restauracji Angelo??
Tez sie nad tym zastanawialem. Carbonara w jej wykonaniu to jakies kpiny!

marghe

26.11.2008 14:35

Co jak co ale ten program jest wyjątkowo sztuczny i wyreżyserowany.

Czy pani występująca w ostatnim programie została faktycznie zatrudniona jak szef kuchni w restauracji Angelo??

michu

26.11.2008 12:32

Jak ktos do wloskiego dania smazy cebule na masle, to ja takiemu komus dziekuje na wstepie. Higiena w kuchni to kolejny temat. Masakra!

kasandra6

21.11.2008 12:21

bardzo podoba mi się ten program - pokazuje ciekawe przepisy polecam

Oskar

19.11.2008 18:40

Nie krzycz!! A do oceny samego programu nie jestem przygotowany bo widziałem go z 2 razy:Raz go widziałem gdy przeskakiwałem po kanałach a okoliczności drugiego razu nie pamiętam.Ale raz słyszałem w nim muzyczkę z datownika TVN Meteo:-)

zuza

19.11.2008 18:10

WITAM WSZYSTKICH:)WIDZE ZE MENTALNOSC POLAKOW NIC SIE NIE ZMIENILA ZAWISC,ZAZDROSC I TP:(MI OSOBISCIE PROGRAM BARDZO SIE PODOBA POKAZUJE AUTENTYCZNA PRACE W KUCHNI NIC WYREZYSEROWANEGO JAK W INNYCH PROGRAMAM TEGO TYPU( LUZ, SWOBODA WYPOWIEDZI, NATURALNOŚC,PRZYDATNE RADY,FAJNIE POKAZANE ZAMIENNIKI PRODUKTOW DOSTEPNYCH NA TYM RYNKU:)))BRAWO:)))CO DO KWESTI LIZANIA PALCY JEST TO NAGMINNE TYLKO TEGO NIE WIDZICIE:)STARA PRAWDA CO OCZY NIE WIDZA SERCE NIE BOLI:))OGLADAM WSZYSTKIE PROGRAMY KULINARNE I USZCZYPLIWA OSOBA MOZE SIE DOCZEPIC DO KAZDEGO TAK JAK WIELU Z WAS TO ROBI:(POZDRAWIAM

kylie

18.11.2008 22:48

Wyjątkowo nie lubię tego programu, a szczególnie prowadzącego. Drażni mnie jego sposób bycia, manieryczność, wymuszona ekspresja i zachwycanie się własną mową. Nie spodobał mi się jak dotąd żaden przepis przedstawiony w programie. Ogólnie program na tle innych jest nudnawy. No i na pewno z wymienianych tu już względów nigdy nie zagoszczę w restauracjach tego pana ;)

edek444bis

17.11.2008 12:30

chętnie bym zrobił oryginalne kim-chi, ale nie bardzo wiem gdzie kupić właściwe półprodukty. Koreańskie suszone chilii, czy koreański sos rybny. Program sugerował, że istnieje sklep, w którym można kupić te wspaniałości - chętnie bym poznał adres

MarcinO

11.11.2008 15:14

wg mnie mogliby wyciąć te sceny z paleniem przez Pana Piotra. Nie widziałem Jemiego, Gordona, Delii czy Sophie z papierosem w programie, ale może Pan Piotr chce być oryginalny i chce wytaczać nowe trendy w robieniu programów o gotowaniu. Reasumując - wyszło niesmacznie!

desu

11.11.2008 12:34

W sprawie mycia rąk, musze założyć, że Pan Piotr je myje :), natomiast chyba nie sądzisz Nikito, że w programie będą robić wstawki "Piotr idze umyć ręcę" i tak co chwile przerwa na kilkanascie sekund ...

Inna sprawa to "zagranie" z szampanem, tu nie ukrywam, że Pan Piotr, nie przećwiczyl sceny "pouczania" personelu, wyszło mocno niesmacznie i stucznie ...

A przy okazji chyba pomylili zdjęcia z małżami św. Jakuba ;)

Dominik

duzeww

07.11.2008 11:59

Mysle ze luzackie podejscie prowadzącego jest atutem tego programu. Musze jednak przyznac, ze sopsob przyządzania niektorych potraw budzi we mnie kontrowersje estetyczne :)

pazak

06.11.2008 14:03

Jak dla mnie program ciekawy, troszkę inny

nikita666

06.11.2008 12:41

Umyte czyste dlonie, nie widze w tym nic dziwnego. Rekawiczek uzywa sie najczesciej do miesa (glownie drobiu) oraz np. do burakow, ktore mocno farbuja.

Ola_D

06.11.2008 11:19

Witam,

w żadnym razie nie żartuję - potrawy PRZYGOTOWYWANE są przez kucharzy gołymi dłońmi.
Nie pisałam akurat nic o kwestii próbowania.
Ani konkretnie o programie Piotra Przykazy.

Pozdrawiam,
OlaD

nikita666

06.11.2008 10:53

Mam nadzieje, ze pani Ola_D po prostu zartuje. Przeciez o to sie rozchodzi. Chyba, nie chce pani wmowic klamstwa, ze w kazdej kuchni kucharze wkladaja palce do sosow po czym robia to durig raz nie myjac rak itd. W dobrej restaturacji w ktorej mialem przyjmemnosc byc od srodka kucharze porbojac pootawe uzywali dwoch lyzeczek! Na jedna zakladaja sos i przekladaja do drugiej po czym probuja i dzieki temu nie ma mowy o braku higieny itd. To jest profesjonalizm, piotr jest kompletnym amatorem, ktory nie powinien miec prawa do prowadzenia restauracji bo po 1 sie do tego nie nadaje, jest beztalenciem, a po 2 nie dba o higienie i nabiera ludzi (patrz trufle, lody chalwowe). To jest po prostu cos na kształt oszustwa tam nie bylo zadnych ldoow chalwowych tylko tanie lody waniliowe do ktorych dodal brudyni lapami troche chalwy. WSTYD.

riolcia

04.11.2008 17:53

Zgadzam się z przedmówcami - program dużo lepiej wygląda jak jest prowadzony w domu bo nie razi stan kuchni w restauracji. A to co kucharz zrobił z rybami podczas ich filetowania to była jakaś rzeź - w żadnej porządnej restauracji by coś takiego nie przeszło. Dlatego drogi Piotrze nagrywaj we własnej, domowej kuchni.

minutka

04.11.2008 15:30

Olu, problem w tym, że nie chodzi o dotykanie podczas krojenia czy mieszania lub wyrabiania np. ciasta. Dla mnie niedopuszczalne jest próbowanie potraw poprzez kilkukrotne maczanie palca w potrawie. To właśnie jest odpychające.

Ola_D

04.11.2008 15:17

ponieważ mam za sobą dwuletni okres pracy w restauracji hotelu 4* w Warszawie, jak również dwuletnią szkołę gastronomiczną, chciałam nieśmiało zauważyć, że wszystkie dania przygotowywane w restauracjach, robione są rękami kucharzy - gołymi - bez rękawiczek... (z wyjątkiem potraw silnie brudzących, albo "żrących")

można być pewnym, że niemal wszystkie składniki potrawy były przez kucharza przynajmniej raz dotknięte - i nie ma w tym niczego wyjątkowego, ani niestosownego, moim zdaniem.

i nie bardzo wyobrażam sobie jak można gotować inaczej....

Pozdrawiam,
OlaD

minutka

04.11.2008 14:07

Po kilku początkowych odcinkach stałam po stronie p. Piotra. Przyznaję jednak, że po odcinku z pieczarkowymi truflami w tle zostałam rozłożona na łopatki. Wkładanie palców do potraw przygotowywanych w restauracji dla gości uważam nie mieści mi się w głowie.
O urządzeniu kuchni i sprzęcie się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam i pozostawiam tę działkę osobom, które mają o tym pojęcie.
Jedno jest pewne - do restauracji p. Piotra na pewno nie pójdę, by nie dopuszczać do świadomości, że w moim posiłku gościły czyjeś palce.

marghe

02.11.2008 00:56

Jestem przerażona wyglądem kuchni w restauracjach należących do pana P. Przerażona brakiem higieny - jedna deska do surowego mięsa i do gotowych dań, brudne kuchenki, stare , zniszczone naczynia , palce w jedzeniu itp..

Piszecie że "wszystko jest kwestią wyboru, możecie tego programu nie oglądać" itp. Zgadza się. Zawsze mogą przełączyć kanał. Sęk w tym, że pan P. posiada kilka restauracji i że karmi w nich ludzi.. jego kucharze pracują w warunkach urągających wszelkim normom sanitarnym.

PS. A używanie olio di SANSA do oliva uważam za karygodne

KALA

30.10.2008 20:22

Sam prowadzący wydaje się ok ze swoim poczuciem humoru (oczywiście pomijając sytuacje totalnie reżyserowane) i luźnym podejściem do tematu garów. widać że nie jest profesjonalistą ale się na takiego nie kreuje. Natomiast sama forma programu jest hmmm co najmiej słaba. szkoda.
A Piotra pozdrawiam.

nikita666

28.10.2008 11:37

jest tylko jedno rozwiazanie tej zagadki, ktos chial piotra skompromitowac i to mu sie w 100% udalo

migotka333

27.10.2008 08:51

annowi napisała 20.10.2008 21:45:
Uwielbiam Pana Piotra.
Próbuje potrawy wsadzając do niej palec?
Ma rację. Tylko tak "odbiera się" prawdziwy smak.
Żal mi "higienistów". Co Oni mogą wiedzie o KUCHNI?
Palec do przygotowywanych dań to można sobie wkładać w warunkach domowych,a nie w restauracji.

luizaa7

26.10.2008 18:37

Po tym co pokazuje w programie chyba nikt normalny nie pójdzie do żadnej z jego knajpek. Kuchnia, w której nagrywany jest program wygląda kuchnia z baru z kebabami, zapiekankami i hotdogami. Najgorsze z dzisiejszego odcinka było przgotowywanie lodów chałwowych, lody waniliowe najlepszego gatunku to lody Ice Mastry?, do teo wkruszona paluchami chałwa. Ceny w jego knajpach na pewno do najniższych nie należą, a produkty których używa to najgorszy sort na polskim rynku.

annowi

20.10.2008 21:45

Uwielbiam Pana Piotra.
Próbuje potrawy wsadzając do niej palec?
Ma rację. Tylko tak "odbiera się" prawdziwy smak.
Żal mi "higienistów". Co Oni mogą wiedzie o KUCHNI?

blombi

20.10.2008 11:28

Program rzeczywiście przedstawia gotowanie w inny ciekawy sposób ale wyposażenie kuchni jest amatorskie a nie jak w szanującej się restauracji no i próbowanie wszystkiego palcami...

bigmaciek

20.10.2008 11:08

Co do pomysłu, układu programu, wskazówek i porad nie mam większych zastrzeżeń. Jak ktos zauważył, jest to po prostu inny program podchodzący pod Jami'ego. Natomiast wczorajszy odcinek mnie troche zaskoczył. Kuchnia w której ten program był kręcony pachnie amatorszczyzną: jej układ, sprzet itp. Gość który ma 6 znanych restauracji chyba mógłby wyposażyc je naprawdę profesjonalnie? Pojemniczki z przyprawami gdzieś na półce ponad głową? Przecież wystarczy chwila nieuwagi i wszystko to mozna strącic wprost na kuchnię do przygotowywanych potraw. Ta kuchenka mikrofalowa, rodem z supermarketu, stojąca na prowizorycznej półeczce otoczona zwojem poskręcanych kabli wyglądała "bosko".
Sztuczkę z robieniem z pieczarek trufli traktuję jako wskazówkę. Szkoda, że pokazano to w restauracji z udziałem goscia. Nasuwają sie mieszane uczucia. Gdyby pokazano to w zamknietym studiu wydźwięk byłby inny.
Rzeczywiście, próbowanie smaku palcem jest odrażające. Czy facet nie może zainwestować w stos łyżeczek stojacych w szklance na blacie? I tu dochodzimy do początkowego spostrzeżenia: kuchnia i jej wyposażenie to amatorka.

nikita666

19.10.2008 22:49

broncie go dalej to tylko o was swiadczy, ten czlowiek pokazal calej polsce jak gotuje, palec wklada do sosu oblizuje a potem drugi raz wielki profesjonalizm, gdzie tu jakas elementarna podstawowa higiena?! gdzie zasady bhp?! totalna amatorka, wspolczuje panu Damianowi ze jadl sos ze slina i bakteriami piotra, hamburgera nawet nie potrafil zrobic bowiem mowi ze dodaje salate i plaster pomidora dla dekoracji?! omg?! szok no nawet amerykanie wiedza po co sie te skladniki dodaje.

horovitz

18.10.2008 22:49

mam mieszane uczucia. w dzisiejszym odcinku prowadzacy pokazywal jak sprytnie wmowic gosciom, ze jedza prawdziwe trufle, uzywajac do tego pieczarek i gotowej pasty truflowej. no i to jego testowanie sosow brudnymi palcami...

omega

16.10.2008 15:01

Nie wszystkim musi sie ten program podobac ale to nie znaczy ze mozna na kims psy wieszac.Jest po prostu inny.

minutka

16.10.2008 09:41

nikita666 napisał 12.10.2008 14:10:
buahhaa chyba rodzinka piotrusia opanowala internet bo zaden szanujcy sie kucharz nie ocenil tego programu pozytywnie - lagodnie mowiac

alaksa musisz posypac sie KAKAŁEM to moze tego analfabete wyrwiesz he
Rozumiem, że masz monopol na badania opinii publicznej nt programu Piotra Przykazy, skoro piszesz, że "żaden szanujący się kucharz..."...
Swoją drogą przeczytaj ponownie swoje wpisy i zastanów się nad sobą, zanim nazwiesz kogoś analfabetą.
nikita666, jeśli program Ci się nie podoba, przestań go oglądać. W każdym razie nie odbieraj przyjemności tym, którym program odpowiada. Rozumiem, że komuś nie przypadł on do gustu. Jednak swoje negatywne zdanie można wyrazić w kulturalny sposób, bez obrażania innych.

krolka2

15.10.2008 20:49

Program podchodzacy pod Jeamiego, ale w gorszym wydaniu...

ewagra

13.10.2008 20:59

Program średni i ten fatalny sposób mówienia prowadzącego, muszę przyznać że to "zadzieranie" końcówek wyrazów jest denerwujące, czy on może mógłby się postarać artykułować wyrazy po polsku. Wolałam Kręglicką, bo zna się na gotowaniu, a pan Piotr chyba nie za bardzo, coś tam miesza, ale to nieprzekonujące, chociaż cały czas wzmaga ekspresję wypowiedzi, machając rękami.

nikita666

12.10.2008 14:10

buahhaa chyba rodzinka piotrusia opanowala internet bo zaden szanujcy sie kucharz nie ocenil tego programu pozytywnie - lagodnie mowiac

alaksa musisz posypac sie KAKAŁEM to moze tego analfabete wyrwiesz he

alaksa

11.10.2008 18:03

Piąty odcinek i zakochałam się w prowadzącym - przez cały program mam tylko jedna mysl - biec do kuchni i spróbować zrobić to co on - kiszki marsza grają - jego pasja jest zaraźliwa - bardzo fajnie zrobiony program - niecierpliwie czekam na dalsze

klincz

11.10.2008 11:42

jeśli ten gość ma 6 restauracji to sorry, dla mnie jest niedopuszczalne jesli ktoś w kuchni (a to podobno dobry kucharz) przy robiemiu spageti łyżką od mieszania próbuje potrawy i potem dalej ją miesza, to ja mu dziękuje za uwagę

nioki

10.10.2008 10:18

wreszcie coś ciekawego

nioki

10.10.2008 10:17

admin napisał 09.10.2008 13:53:
Witam

Wpisy, w których znajdują się treści obraźwliwe (wyzwiska) będą usuwane. Bardzo proszę o panowanie nad językiem i wyrażanie swoich krytycznych uwag w bardziej subtelny sposób.
pozdrawiam
bardzo dobry program. niekonwencjonalny prowadzący wreście łamie stereotypy polskiego kucharza. trzymam kciuki

09.10.2008 13:53

Witam

Wpisy, w których znajdują się treści obraźwliwe (wyzwiska) będą usuwane. Bardzo proszę o panowanie nad językiem i wyrażanie swoich krytycznych uwag w bardziej subtelny sposób.
pozdrawiam

minutka

09.10.2008 09:37

nikita666 napisał 08.10.2008 11:57:
Ciebie bawi, ze ktos mowi iz w kazdym polskim domu mowi byc tona wodki przy takim kretynskim usmieszku? Mnie to raczej obraza. Typowy polski wizerunek w swiecie, pomysl, ze ten program moglby leciec na zagranicznych kanalach, ze wstydu mozna sie spalic slyszac takie cos albo uwagi o palcach ... gentelman za dyche.
Posiadanie wódki w polskim domu mnie "nie bawi", ale uważam za normę. I nie chodzi tu o jej codzienne spożywanie. Po prostu przydaje się. Francuzi mają w domach wino, Polacy - wódkę. Co w tym dziwnego lub obraźliwego?
Jesteś panem w swoim domu i nikt Ci nie narzuca, co masz w nim mieć. Powtórzę za adi - więcej dystansu!

adi

09.10.2008 08:47

nikita666,
tomimp3 ma 100% racji z tą wódką, poza tym musisz byc strasznie zakompleksiona skoro brakuje Ci dystansu do takich spraw. Trzeba umieć śmiac się z samego siebie. Świat bez tego był by do kitu.
Pozdrawiam, bez urazy.
A program (formuła) byłby ok, gdyby nie dziesiatki błędów i niedociągnięć.

tomimp3

08.10.2008 19:18

Pan "przykazał" jest tak samo dziwaczny jak pani Sophie od "zieleniny" która łazi w dziwnym płaszczu i gumiakach...

A tak na marginesie.... do Nikity... własnie wódka ( zwykła , wytrawna) powinna być w każdym szanującym sie domu. I bez obrazy, bo nie chodzi tu o u uchlewanie sie....

nikita666

08.10.2008 11:57

Ciebie bawi, ze ktos mowi iz w kazdym polskim domu mowi byc tona wodki przy takim kretynskim usmieszku? Mnie to raczej obraza. Typowy polski wizerunek w swiecie, pomysl, ze ten program moglby leciec na zagranicznych kanalach, ze wstydu mozna sie spalic slyszac takie cos albo uwagi o palcach ... gentelman za dyche.

minutka

08.10.2008 08:33

Wszystko jest kwestią gustu. Człowiek na szczęście ma prawo wyboru - jeśli coś się nie podoba można nie oglądać. Kolejne odcinki oglądam z przyjemnością. Zawsze się znajdzie coś, z czym można się nie zgodzić lub polemizować. Ale nie przesadzajmy! Nie wszystko jest tylko białe i czarne. W każdym można znaleźć coś dobrego, coś dla siebie. Od danej osoby zależy tylko jej subiektywny wybór.
Co do uśmiechu - mi się podoba i przez to na prowadzącego patrzę z przyjemnością. Sama chciałabym mieć "dołeczki" podczas uśmiechania się.
Poza tym - Piotr jest restauratorem i na to też trzeba wziąć poprawkę.

adi

06.10.2008 11:39

Formuła programu jak i prowadzący nie są źli, choc brakuje profesjonalizmu i pasji.
Nie znam restauracji p. Piotra, ale patrzac przez pryzmat jego kuchni, poziom warszawskich restauracji wydaje się być poniżej krytyki. Jak się ma do do przepisów sanitarych płyta wiórowa, położona na lodówce która służy zarówno jako stół przygotowawczy jak i wydawka. Warzywa przygotowywane w tym samym miejscu co inne produkty, krojone na deskach z Tesco, wszystkie produkty myte w jednym zlewie, brudny sprzęt, graciarnia zakryta ceratą, dostawa towarów przez drzwi frontowe restauracji, skrzynki z warzywami (notabene zgniłymi) stojące na schodach (brak magazynu?). Wiele takich szczegółów można wypatrzyć.
Zastanawia mnie jeszcze brak ruchu w kuchni, zazwyczaj pracuje tam tylko jeden kucharz, który pomaga Piotrowi, co z obsługą gości?

yatsec

03.10.2008 13:05

Lubie restauracje Piotra, pomysly tez ciekawe ale zdjecia i montaz pozostawiają wieeele do życzenia i przez to program jest nudny.

nikita666

30.09.2008 23:48

No beznadzieja ale mysle, ze slowo palant moznaby ograniczyc do minimum czyli po prostu nie zuywac, poza tym zgadzam sie.

hym

30.09.2008 20:21

ciekawe skąd wzięli takiego palanta? Ircia czosnek teraz czy potem..Ircia nastaw wode..Ircia pokrój mi warzywa..Ircia jak sądzisz..Oglądałam jego 2 odcinki, w jednym gadał tylko o swojej żonie a w 2 udawał że sam gotuje..kroi warzywa jak uczniak :) a przepisy pewno czyta z planszy..do bani!

minutka

30.09.2008 14:28

A propos muzyki - w niedzielę mój półtoraroczny bratanek przy tych skrzypkach z trzeciego odcinka wywijał takiego oberka, że nawet Mazowsze by się nie powstydziło. Może dlatego, że tak miło mi się kojarzy, to mi nie przeszkadza. Choć przyznaję, że trochę dziwnie brzmiała muzyka w stylu polskim do zupy z kuchni włoskiej. Z drugiej strony Włosi i Polacy mają podobne gusta muzyczne ;-) We Włoszech nuci się melodię z muzyką niezwykle przypominającą naszą piosenkę "Szła dzieweczka do laseczka" ;-)

bigmaciek

30.09.2008 11:35

Program ciekawy i dość dynamiczny. Co prawda nie dorównuje produkcjom zachodnim ale jest to jakis krok do przodu w porównaniu ze ślamazarnym i nudnym Kuroniem czy chaotycznymi Kręglickimi. Prowadzący daje dużo praktycznych wskazówek do wykorzystania w róznych sytuacjach. Przepisy dotychczas dość ciekawe choć bez fajerwerków. Może to i dobrze bo w końcu jest to program przeznaczony dla przecietnego zjadacza chleba. Na minus: czołówka rodem z PRL'u i ciagle ta sama muzyka na jedno kopyto aż mi zaczęło bokiem wychodzić

TYCJAN

25.09.2008 11:18

PROGRAM SREDNI, PRZECIETNY,BEZ JAJ. PRZY POROWNANIU Z PROFESJONALNYMI PRODUKCJAMI NP. BBC CIENIAZNA. KIEDY WRESZCIE ZOBACZYMY PRODUKCJE Z PIEKNYMI UJECIAMI, AKCJA, RUCHEM KAMERY. Z DRUGIEJ STRONY CZLOWIEKA KOCHAJACEGO GOTOWAC. PAN PIOTR JEST SYMPATYCZNY, ZARADNY, ALE NIE MA PASJI W GOTOWANIU. JEST ZAPEWNE ZRECZNIEJSZY W KWESTIACH KONCESJI NIZ GOTOWANIA.

BeeJay

25.09.2008 02:24

Pierwszy odcinek przegapiłem, a drugi całkiem całkiem. Będę pewnie regularnie oglądał.
Świetny prowadzący, nieco inna realizacja niż w pozostałych polskich programach. Może to będzie to.

minutka

23.09.2008 15:53

Przyznam, że po drugim odcinku program przypadł mi do gustu. Jest ciekawie przygotowany. Przyjemnie patrzy się też na prowadzącego. Intrygują mnie też zajawki kolejnych odcinków. Czekam zatem z niecierpliwością na następne spotkanie.

A jak Wy się zapatrujecie? Podzielcie się opiniami na temat nowego naszego rodzimego programu. Zapraszam :-)