Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Problemy z odżywianiem >

Zgłosiłam sprawę do prawnika https://www.i-kancelaria.pl/o-kancelarii/ bo czułam się tylko gorzej i gorzej

Romoha, 11.12.2017 | czytaj dalej

Przepisy na swieta >

Jakie sa wasze ulubione?

marlenawwa, 11.12.2017 | czytaj dalej

Objazd kulinarny Paryża >

Wraz z moim mężem kochamy kuchnię francuską stąd padł pomysł by na...

sisirus, 11.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2008, wpisów: 30147
najnowszy wpis: 11.12.2017 20:48

Mamy 27386 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Posiej i zbierz

FORUM kuchnia+ imbir z doniczki

patinna

29.05.2016 13:03

Ja swój imbir kupiłam w sklepie http://roslinyegzotyczne.pl/ i bardzo ładnie rośnie. Ogólnie mają tam wiele roślin egzotycznych więc warto zajrzeć :)

alicka

08.01.2009 21:11

musisz sama eksperymentować, czytałam kiedyś ,że w naszych warunkach nie sprawdza się w gruncie bo musi mieć temp. pow. 15 stopni (chyba,że szklarnie), odpowiednie nawożenie co 3 tygodnie no i nielubi bardzo słonecznego miejsca, widziałam na zdjęciu,że nawet kwitnie, mi nie zakwitł
ja nie mam ogrodu i mój imbir prawie rok miałam w niezbyt głębokiej ale szerokiej doniczce i trzymał się dzielnie, latem na słonecznym balkonie a gdy było zimniej w domu :)

lara50

29.12.2008 13:03

kupiłam imbir w sklepie spozywczym w Niemczech i zauwazyłam , że mam "oczko", więc wsadziłam go do doniczki do balkonie ( w lipcu) przez kilka tygodnie (2-3) nic, a póżniej zaczął rosnąc jak szalony , w ciagu 2 m-cy ok 60 cm,.Przywiozłam go do Polski i "padł", ale po m-cu wypuścił nowe 2 gałązki, teraz czekam... nie wiem czy wsadzić go wiosna do ogrodu ?? czy ktoś mi doradzi???

alicka

04.12.2007 09:18

wczoraj mój imbir doniczkowy został wyciągnięty z ziemi i wrzucony do rosołu :) urosło go 12cm, nie był pędzony nawozami,rósł jak chciał :) ale taki świeży jest bardzo, bardzo aromatyczny,wczesną wiosną znów wsadzę,bo z moich skromnych obserwacji wynika,że najwięcej przyrasta kłącze latem gdy jest ciepło i stoi na balkonie.

alicka

10.10.2007 21:32

ja nie mam ogródka :) deo zagospodrowania mam balkon,w doniczce pomidory koktajlowe się udają (zbiory nie są imponujące ale smak takiej pomidorowej niezapomniny),zwykłą papryke z nasion też miałam w doniczce na zime przyniosłam do domu i miałam 2letnie dzrzewko raptem z kilkoma owocmi,nie wiem jk się zachowa ostra papryczka w doniczce,na wiosne pewnie zayryzykuje :)

kiwi

09.10.2007 16:56

Po prostu kup sadzonkę papryczki od lokalnych działkowiczów ;) Moja mama tak robi, sadzi w ziemi i to działa! To sposób do ogródka.

post edytowany 1 raz, ostatnio 09.10.2007 16:57

alicka

09.10.2007 12:57

Szczęście pewnie się przydaje w uprawie roślin:) ,ostatnio zstanwiałm się nad kupnem ostrej papryczki w doniczce,ale pani w kwiaciarni powiedziała,ze ta odminę którą ona ma jest ozdobna a nie do jedzenia. Może wie ktoś jak nazywa się ostra papryczka w doniczce ale taka jadalna wiele razy,a nie raz jak z niektórymi grzybami :)

jacek1f

08.10.2007 14:32

widocznie mialem szczescie do dzis:-)) bo wsadzalem od razu...

alicka

08.10.2007 10:41

Co do cięcia kłączy to trzeba pamiętać ze mogą wdać się choroby,więc trzeba tą uciętą końcówkę wysuszyć a nie odrazu po przecięciu wsadzać do ziemi.

alicka

08.10.2007 10:37

Co do imbiru to wydaje mi się ze najlepiej zacząć uprawiać późną wiosną gdy jest ciepło ja latem na tym spodeczku z wodą trzymałm imbir i szybko wypuścił zielony pęd to go wsdziłam do doniczki, teraz chce wychodowć mojej siostrze,ale chyba trochę za zimno,w moim bloku jeszcze nie grzeją i chyba temperatura za niska bo już prawie miesiąc czekam i nic, a ten wsadzony ponad 5 miesięcy temu całe lato stał na balkonie teraz w domu-ciekawa jestem czy będzie miał kwiaty?

alicka

08.10.2007 10:28

tego imbiru kupiła malutkie kłącza ok 5cm z kilkoma "guzkami" pąkmi (oczkami) bo z nich będą wyrstać zielone pędy(jedno kłącze było troche zwiędnięte więc na 2dni namoczyłm w spodeczku wody,trzymłm na balkonie kilka dni i sam zaczoł puszczać zielony pęd),u mnie rosną w doniczce o wysokości 15cm i średnicy około 20cm,na razie rosną zdrowo na ziemi uniwersalnej bez dodatkowych nawozów,podlewam od czasu do czasu by nie zgnił,dziś trochę odsłoniłam ziemię i byłam zachwycona naprawdę sporo kłącza urosło :)
Może to tylko hooby,z cytryną też mi tk wszyscy mówili miałam drzewko cytrynowe i tak maksymalnie 10owoców na rok (niewiele bo obrywałm kwiaty by nie przesilić rośliny ) mało owoców ale były bardzo duże(o wiele większe niż kupne cytryny)miały grubą skórkę która była rewelcyjna do kandyzowania,zmieniłam mieszkanie i moja cytryna tego nie wytrzymała,szkoda

jacek1f

03.10.2007 13:36

tak... mam cytryny i kumkwata (po roku osłabły znacznie...
:-((...)

kiwi

03.10.2007 13:00

Jest to raczej hooby niz uprawa - szkoda, tak myslalam.

Ja juz uprawiam pomarańcze w doniczkach. To też hobby:)

Dobrze, że kiełki rosną szybko!

PS. Nadal czekamy na odpowiedź alicki ;)))

jacek1f

03.10.2007 12:20

ziemie mieszamy z piaskiem, imbir lubi luźną.
Odcinamy z każdego kłącza, aby nie kompletnie suchego, jeden z wypustków:-) i wsadzamy go do doniczki skórka brzuszka w dół, odcieciem w góre. Przysypyjemy kompletnie z 1 cm.
Podlewamy nie za duzo i czekamy az wyrosnie ładny ped, i potem ładna zgrabna roslinka..
Kłącza narastaja po 3-4 miesiacach - jest to raczej hooby niz uprawa, a imbir ma ładna roslinkę:-)
Sprawdzamy palcem kłaącza co parę miesięcy... można oczywiscie rozmnozyc na wiele doniczek... ale w Chinach uprawa wychodzi taniej:-)))

Chenia

30.09.2007 00:31

Też mnie to zaintrygowało. Przyłączam się do prośby kiwi :-)

kiwi

29.09.2007 20:43

Interesujące. A moczylaś wczesniej ten korzeń? Jak duży kawałek wsadziłaś do doniczki? W całości? Opisz proszę co dokładnie z tym imbirem zrobiłaś :)

alicka

29.09.2007 11:56

Uwielbiam mieć w mieszknku praktyczne rośliny.Kilka miesięcy temu(5) odkryłam,że kupiony w super markecie korzeń imbiry po wsdzeniu do szerokiej doniczki rośnie.Nie wiem kiedy doczekam się pierwszych zbiorów njważniejsze,że kłącza się rozrastją,podlewam z umiarem by imbir nie zgnił.Może ktoś ma większe doświdczenie w doniczkowej uprawie imbiru?