Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

Meble z Ikei >

Jeżeli chodzi o jakość wykonania mebli i wytrzymałość materiałów to z czystym...

Katulla, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29953
najnowszy wpis: 19.10.2017 17:28

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Posiej i zbierz

FORUM kuchnia+ Hypertufa

magdafras

24.10.2014 11:24

nigdy o czymś takim nie słyszałam....

KATARZYNKA

18.03.2011 19:38

Dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem i cenne wskazówki :-)

Zaintrygowaliście mnie tą cienką ceramiką, a gdy zaczęłam o niej myśleć przypomniałam sobie, że już miałam z nią styczność tyle, że w wersji szkliwionej i w mniejszym rozmiarze. No właśnie, ten rozmiar mnie najbardziej martwi...ale to już powinno być zmartwienie fachowca. Niech on sobie głowę tym łamie, albo stwierdzi, że nie da się tego zrobić w tym rozmiarze i tą grubością ścianek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Paroofek z jakiej publikacji wziąłeś ten cytat dotyczący cementu portlandzkiego? Pytam, bo chętnie bym przeczytała resztę

paroofek

09.03.2011 23:17

Fakt, ludzie od ceramiki potrafią cuda zrobić. 2 lata temu zamówiłem dzban do fajki wodnej w stylu około-fantasy. Niestety uprzejmi znajomi nie omieszkali mi go rozbić ;) ale to co kamil napisał to prawda, nie biorą dużo kasy a w porównaniu do sklepowego szajsu wypada znakomicie. Zawsze możesz jakość zakładu sprawdzić, zamawiając coś małego na próbę.

kamil

09.03.2011 21:08

KATARZYNKA napisała 09.03.2011 11:58:
Chociaż uwielbiam doniczki gliniane, to tutaj się raczej nie sprawdzą. Są po prostu za ciężkie, a z hypertufy chciałam zrobić dość sporych rozmiarów prostokątne pojemniki na zioła i warzywa. Dlatego wciąż szukam informacji, zwłaszcza tych dotyczących cementu portlandzkiego i perlitu (zamiast piasku). Przynajmniej o trzeci składnik nie muszę się martwić, bo to mech tofowiec. Jeżeli do żadnych źródeł wiedzy nie dotrę to pozostanie mi alternatywa w postaci drewnianej skrzyni.
nie są za cienkie :-) Celowo napisałem o wizycie w pracowni ceramiki, a nie w sklepie. W sklepach trudno jest kupić ceramikę, która jest cienka i lekka, bo coś takiego jest delikatne i łatwo uszkodzć w trakcie transportu i ekspozycji. Porządny spec od cerami zrobi ci eleganckie pojemniczki, leciutkie i poręczne. Jak chcesz trzymać w tym zioła, to musi to być nic wytrzymałego i mocnego. A jak dzieci nie będą się tymi pojemnikami bawić, to Ciebie przeżyją :-)

paroofek

09.03.2011 13:37

"Once any cement sets, the hardened mass loses chemical reactivity and can be safely touched without gloves." To o cemencie portlandzkim, wczesniej było sporo o tym aby uważać na skórę, ale skoro traci aktywność chemiczną po wyschnięciu, to i w hypertufie nie bedzie z nim problemów. Perlit to skała pochodzenia naturalnego, wulkanicznego więć nie wydaje mi się żeby mógł wydzielać cokolwiek co byłoby szkodliwe lub zabójcze.

KATARZYNKA

09.03.2011 11:58

Chociaż uwielbiam doniczki gliniane, to tutaj się raczej nie sprawdzą. Są po prostu za ciężkie, a z hypertufy chciałam zrobić dość sporych rozmiarów prostokątne pojemniki na zioła i warzywa. Dlatego wciąż szukam informacji, zwłaszcza tych dotyczących cementu portlandzkiego i perlitu (zamiast piasku). Przynajmniej o trzeci składnik nie muszę się martwić, bo to mech tofowiec. Jeżeli do żadnych źródeł wiedzy nie dotrę to pozostanie mi alternatywa w postaci drewnianej skrzyni.

kamil

07.03.2011 22:38

nie sądzę, by coś wydzielały, bo to jest przecież mieszanka cementu i piachu. Więc niczego toksycznego tu nie widzę. Chociaż na Twoim miejscu, to ja bym się bardziej pokusił o pojemniki gliniane, szkliwione lub nie. W każdym mieście są pracownie ceramiki. Zrobią ci za grosze dowolny pojemnik, w dowolnym kształcie i kolorze.

KATARZYNKA

06.03.2011 15:44

Chciałabym zrobić z hypertufy pojemniki na zioła. Zastanawiam się jednak czy są one bezpieczne tzn. czy nie wydzielają szkodliwych związków, gdyż wysianych ziół chciałabym używać do celów kulinarnych. Od dłuższego czasu szukam jakichś rzetelnych informacji. Jak na razie bez skutku, a wiosna tuż tuż...
Jeżeli ktoś zna jakieś solidne źródła (najlepiej książkowe) to proszę o pomoc.