Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

David w Europie 5 >

moim zdaniem też nie pasuje ..

Wraa, 15.12.2017 | czytaj dalej

Przystawka z cukinii >

Uwielbiam wszelkiego rodzaju potrafi z wykorzystaniem cukinii. Dodatkowo jest to bardzo zdrowe...

temptinglook, 14.12.2017 | czytaj dalej

Pomoc w organizacji eventu >

Hej! organizuję imprezę kulturalno-sportową i poszukuję firmy, która pomoże mi w...

jasang, 14.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2010, wpisów: 30163
najnowszy wpis: 15.12.2017 00:32

Mamy 27400 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ HELL'S KITCHEN 2

Domin

03.08.2010 01:26

Witam wszystkich kucharzy i ludzi związanych z branżą to mój pierwszy post na tym forum ;)

Bardzo podobał mi się program Hell's Kitchen i chciałbym go jeszcze raz obejrzeć a najlepiej wszystkie sezony. Jeżeli ktoś posiada takowe albo wie gdzie kupić ewentualnie ściągnąć bym był bardzo wdzięczny.
Piszcie na GG: 8988087

Gordon Ramsay to wybitny szef kuchni. Kto mówi że jest agresywny lub nie miły to chyba jest z zawodu hydraulikiem i nigdy nie pracował na kuchni. Z tego reality show można bardzo dużo wynieść. Jest tam na prawdę multum informacji przydatnych do pracy w kuchni.

Alberto

26.12.2009 22:24

bulk jak Ci się programy nie podobają to je po prostu nie oglądaj i po problemie a nie wyżalaj się na forum że Ci się Ramsey nie podoba i jeszcze jedno chyba nie byłeś w prawdziwej kuchni skoro uważasz że gotowanie jest tylko przyjemne i relaksujące praca jest pracą nie ma czasu na obijanie się

babsy

18.04.2009 17:12

Powtarzam- każdy, kto jest zbulwersowany słownictwem i zachowaniem Ramsay'a powinien przeczytać sobie książkę "Kill Grill" A. Bourdaine'a. On w niej opisuje, jak personel restauracji (nie chodzi tu o 1 lokal, ale o restauracje w ogóle) rozmawia ze sobą w kuchni. Mięcho leci takie, że uszy więdną. Podobnie jest zresztą w innych "zakładach pracy". Żebyście kiedyś przyszli na jakieś telewizyjne kolegium redakcyjne...

kucharek

18.04.2009 15:02

zocha2101 napisała 02.01.2009 15:53:
chętnie znalazłabym sie w jego szkole
Ludzie w tym programie uczą się gotowania pod presją ,wymagającego szefa kuchni.Proszę wierzyć ze jeżeli szef pokazuje jak przygotować daną potrawę po 10 razy i jak przyjdzie podać ją konsumentowi to musi być ona perfekcyjna w każdym calu .To przecież on odpowiada za wszystko co jest podawane nam w restauracji ,to chodzi o jego dobre imię.Może czasami troszeczkę przesadza z tym rzucaniem mięsem,ale to nie znaczy że jest złym szefem kuchni.Ludzie którzy potrafią się dostosować do pracy z takim szefem będą świetnymi kucharzami bo on wcześniej nauczył ich perfekcji.Pomyślcie jakich nauczycieli i wykładowców pamiętamy i wspominamy z wielkim sentymentem-tych wymagających prawda-bo oni nas chcieli czegoś nauczyć i coś przekazać.Taki szef kuchni jakim jest Gordon potrafi już po paru dniach ocenić kto wygra ten program,ale musi dać szanse wszystkim uczestnikom i męczyć się z niektórymi i powtarzać po 100 razy każdy przepis i tolerować ich ignorowanie jego wskazówek i wytycznych

Ogień

03.02.2009 22:39

Raczej wątpię droga Zosiu. Chyba że jesteś masochistką, lub do wygrania jest taka kasa. Wielki kucharz, wielki aktor- show must go on.

rafaln

05.01.2009 05:02

bulk napisał 18.08.2008 21:51:
Mój mail do redakcji Kuchni tv, na którego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Według mnie, to ten nerwusek powinien czyścić ubikacje w tej restauracji, może by się lekko wyluzował?
---
Szanowni Państwo,
Uwielbiam gotować, uwielbiam jeść - dla mnie te dwie czynności kojarzą
się z przyjemnością, relaksem i z mile spędzanym czasem.
Oglądam często wasz program w telewizji, moje ulubione programy to
"Mistrzowie Kuchni" i "Nagi Szef" i lubię też "Słodkiego drania" i programy
Agnieszki Kręglickiej (Para w Kuchni) i w końcu "Ken Hom i Kuchnia Chińska".
Z przykrością jednak informuję, że jest taki jeden program (Hells Kitchen
Gordona jakiegoś tam Ramzeja, Raptusa, Rchamidła...), który przeczy
wszelkim tradycyjnym zasadom dobrej kuchni, gdzie od mistrza wymaga się
skrupulatności, spokoju, cierpliwości i w pewnym stopni grzecznego
zachowania w kuchni.
(W tym momencie przypomnę, że "Kucharze Świata" są idealnym przykładem
pokazania pracy profesjonalistów, spokój, cisza, nawet brak wyraźnego
podkładu muzycznego, wręcz zaprzeczenie szaleńca tłukącego naczynia
i pracowników)
Jak tylko na ekranie pojawia się hells kitchen,
to przełączam telewizor na inny program, ponieważ nie znajduję
najmniejszej przyjemności w oglądaniu psychopaty, klnącego chama
i szefa kuchni skupiającego się na poszturchiwaniu pracowników i na
robieniu awantur, a nie skupiającego się na przepisie, technologii
i składnikach. Ten gość lepiej się nadaje na bilbordy z żoną
"...bo zupa była za słona..." i jedynym widowiskowym efektem
tego odcinka było by oko żony w kolorze dojrzałej śliwki węgierki,
a nie do programu kulinarnego.
Jeśli uda się Państwu usunąć tego zakalca z pieczonej przez państwa
chałki wprost na moim ekranie TV, to był bym bardzo wdzięczny. :-)
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Lizak
Kuchnia.tv nie odpowiada na takie maile.

też wysłałem coś z krytyką niestosownych zachowań i nie dostałem odpowiedzi.

zocha2101

02.01.2009 15:53

chętnie znalazłabym sie w jego szkole

Szyszka

04.11.2008 04:02

Czekam na ten program zawsze z niecierpliwoscia, podoba mi sie to jak Gordon Ramsay obnaza braki osob, ktore uwazaja sie za nieomylnych w swej pracy...a kucharz tez czlowiek, pomylic sie moze ale na pewno powinien umiec przyjac rady bardziej doswiadczonych kolegow po fachu...

minutka

29.10.2008 14:40

Mnie ten program bardzo wciągnął, choć zachowanie Ramsaya mnie drażni w początkowych odcinkach kolejnych edycji (na różnych kanałach udało mi się zobaczyć 3). Mam wrażenie, że z czasem staje się nawet przyjazny albo to ja się przyzwyczajam do jego sposobu komunikacji.
Na pewno jest to dobra szkoła dla szefów kuchni - w czasie mają tyle sytuacji stresowych i nerwowych, że trzeba umieć sobie z tym radzić i trzeba nauczyć się z tym żyć i pracować.

szczypior

29.10.2008 12:55

mi również podoba sie ten program. bardzo dobra szkoła,aby zostac dobrym szefem kuchni ta szkoła jest najodpowiednijesza,bo w tym zawodzie nie ma lekko.

żarłoczka

29.09.2008 21:09

ele z bulkiem się niezgadzam mi się bardzo podoba ten program.

żarłoczka

29.09.2008 21:08

zgadzam się bardzo z kuchareczką uwielbiam ten program jest taki wciągający i wogule....to jest ekstra!

Kuchareczka

09.09.2008 22:42

Rozumiem, że są osoby, których razi zachowanie Gordona Ramsay, ale ja uwielbiam ten program;) Wiem, że to wrzeszczenie na ludzi jest trochę przesadzone i może niektórych razić... Jednak serowane tam potrawy mają klasę. Zresztą w swoim jakże krótkim życiu trafiłam do dwóch restauracji, w porównaniu z którymi Hell`s Kitchen jest niebem... Gdy pracuje się w pośpiechu i pod presją nie wszystko wygląda tak cukierkowo. A tam gdzie kucharek/kucharzy sześć tam... same konflikty:P

bulk

18.08.2008 21:51

Mój mail do redakcji Kuchni tv, na którego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Według mnie, to ten nerwusek powinien czyścić ubikacje w tej restauracji, może by się lekko wyluzował?
---
Szanowni Państwo,
Uwielbiam gotować, uwielbiam jeść - dla mnie te dwie czynności kojarzą
się z przyjemnością, relaksem i z mile spędzanym czasem.
Oglądam często wasz program w telewizji, moje ulubione programy to
"Mistrzowie Kuchni" i "Nagi Szef" i lubię też "Słodkiego drania" i programy
Agnieszki Kręglickiej (Para w Kuchni) i w końcu "Ken Hom i Kuchnia Chińska".
Z przykrością jednak informuję, że jest taki jeden program (Hells Kitchen
Gordona jakiegoś tam Ramzeja, Raptusa, Rchamidła...), który przeczy
wszelkim tradycyjnym zasadom dobrej kuchni, gdzie od mistrza wymaga się
skrupulatności, spokoju, cierpliwości i w pewnym stopni grzecznego
zachowania w kuchni.
(W tym momencie przypomnę, że "Kucharze Świata" są idealnym przykładem
pokazania pracy profesjonalistów, spokój, cisza, nawet brak wyraźnego
podkładu muzycznego, wręcz zaprzeczenie szaleńca tłukącego naczynia
i pracowników)
Jak tylko na ekranie pojawia się hells kitchen,
to przełączam telewizor na inny program, ponieważ nie znajduję
najmniejszej przyjemności w oglądaniu psychopaty, klnącego chama
i szefa kuchni skupiającego się na poszturchiwaniu pracowników i na
robieniu awantur, a nie skupiającego się na przepisie, technologii
i składnikach. Ten gość lepiej się nadaje na bilbordy z żoną
"...bo zupa była za słona..." i jedynym widowiskowym efektem
tego odcinka było by oko żony w kolorze dojrzałej śliwki węgierki,
a nie do programu kulinarnego.
Jeśli uda się Państwu usunąć tego zakalca z pieczonej przez państwa
chałki wprost na moim ekranie TV, to był bym bardzo wdzięczny. :-)
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Lizak

johnny727

02.08.2008 23:37

O tak Gordon Ramsay. W Hells Kitchen możemy oglądać wybitnego szefa kuchni, z piekła rodem, Podobno kiedyś był piłkarzem i grał w Glasgow Rangers. Uważam że jego nastawienie do młodych adeptów sztuki kulinarnej jest jak najbardziej słuszne, przynajmniej ich czegoś nauczy. No co prawda brak mu troche cierpliwości.

lutka

22.07.2008 12:50

Gordon Ramsay jest super. Program świetny, bardzo wciąga.

Carkamel

20.07.2008 17:29

Ten koles jest nienormalny O_o. Tak sie drzec na ludzi...

rakastan

17.07.2008 13:46

Bardzo lubię ten program. Lubię gotować i lubię patrzeć jak ktoś gotuje.

justysiek_

05.07.2008 16:52

a od kiedy i w jakie dni leci nowa edycja??

Olusia693

29.06.2008 14:08

. Uwielbiam ten program, i jednocześnie trochę współczuje tym którzy uczestniczą w tym programie. To wielki stres, i pewnie trudno jest wytrzymać to że jakiś ostro wkurzony facet drze się na Ciebie i wyzywa. :P . Pozdrawiam .

cannelle

19.06.2008 13:22

Hihi super program...naprawde wciąga. Również oglądałam pierwsze edycje w polsacie- aż chce się kolejnych :)

monisia

19.05.2008 14:37

hahahahaha przegrzebki hiiihih też mnie to nurtowało...uwelbiam Ramzeja ;)

madź

25.04.2008 18:00

Nie wiem no,amerykanie to mają w tym talent po prostu,świetny program! :)

Krówka

24.04.2008 15:16

Uwielbiam ten program ^ ^'' Przypomina mi szkołę a ten facet to normalnie psorka od maty. Welcome in the real world normalnie XD

madź

18.04.2008 18:05

mimo złości szefa,program wciąga,na prawde :D

Neo

13.04.2008 01:13

bacha_s5 napisała 27.01.2008 00:04:
super program ale co za stres jest może jakaś książka z przepisami na podstawie programu?
Oczywiscie ze jest ksiazka, polecam 3 star chef autorstwa Gordona Ramsay. Mam wszystkie jego ksiazki. I nie jest prawda ze skladnikow nie mozna dostac. Wszystko mozna znalezc w dobrych sklepach lub cos czyms zastapic. Polecam restauracje. Nieziemskie jedzonko i atmosfera. Nie drogo w miare jest w Pradze gdzie ma swoja restauracje!!!

Valturwen

05.03.2008 08:36

Program jest fantastyczny i bije konkuręcje na głowe. Uwielbiam go oglądać:)

Aniusia_1988

16.02.2008 15:10

program jest świetny i ciekawy zawsze nie mogę się doczekać następnego odcinka a Gordona Ramsaya bardzo lubie nie jest wcale taki brzydki;) ma swoje zdanie niech tak 3ma!

Bartek Grzywacz

15.02.2008 21:59

Bycie przez kilka godzin chociaż tam w środku - chętnie bym sie tam wkręcił. Tylko po to żeby zdobyć doświadczenie. Inną sprawą jest ze czasami ludzie tam ruszają sie jak muchy w smole-nawet w pewnym momencie sobie pomyślałem że to jest tak wyreżyserowane- i tak pewnie jest ale nie do tego stopnia.
Fajny program generalnie - szkoda że bez przepisów. Bart

Lhoigor

09.02.2008 17:18

a ja chciałbym pracowac u tego gościa, nie dla nagrody, dla doświadczenia i nauki, Gordon Ramsay jest rewelacyjny, miałem cięzkich pracodawców ale przy nim są tylko szarymi myszkami

Agnieszka

27.01.2008 17:03

Z tego co wiem to takiej nie ma. Jest z innego jego programu pt. the F Word - polecam obejrzec . Ja mam Gordona 3 inne ksiazki - "Gordon Ramsay makes it easy", "Just desserts" i "Passion for flavor". Przy czym ostatnia ma przepisy wyjatkowo skaplikowane, pelno w niej drogich i trudno albo wogole niedostepnych skladnikow - jak lobster, langustynki, przegrzebki, ostrygi, foie gras.

bacha_s5

27.01.2008 00:04

super program ale co za stres jest może jakaś książka z przepisami na podstawie programu?

bacha_s5

27.01.2008 00:00

hewen napisała 16.01.2008 22:14:
tak, ja tez wiem co to sa przegrzebki
a ja nie wiem mogę prosić o wyjasnienie z góry dziękuje

bacha_s5

26.01.2008 23:59

Ewcyk napisała 19.01.2008 22:34:
Ogldam nawet powtórki, wciągłęło mnie jak diabli ;) Teraz jednocześnie dwie serie , na kuchniatv i tvnstyle.
czy ja moglabym się dowiedzieć co to są te przegrzebki jestem nowa i nie wiem jak mam się wpisywać muszę to opanować

Ewcyk

19.01.2008 22:34

Ogldam nawet powtórki, wciągłęło mnie jak diabli ;) Teraz jednocześnie dwie serie , na kuchniatv i tvnstyle.

hewen

16.01.2008 22:14

tak, ja tez wiem co to sa przegrzebki

*GIGI*

15.01.2008 14:59

HELL'S KITCHEN jest suuuper!!! Gdyby tylko w Polsce powstał podobny program zgłosiłabym się, aby popróbować swoich sił w kuchni i sprawdzić umiejętności kulinarne :)

Treska

04.01.2008 12:26

Na Polsacie szły obie wersje, najpierw pełna, a później taka jakby złożona z tego, co wcześniej się nie zmieściło.

ragoo

02.01.2008 01:03

Rewelacja. Dużoo bardziej mi się podoba niż wersja na Polsacie. Tam się ograniczali tylko do pokazywania tego co się dzieje w kuchni. Tu jest bardziej rozbudowana wersja.

Olusia693

30.12.2007 13:27

Uwielbiam ten program, za każdym razem kiedy go oglądam czekam aż szef wybuchnie ;P. Potrafi nieźle wkurzyć choć on sam wkurza sie częściej. Jak jakiś gość przychodzi z pretensja zaczyna go wyzywać i rzucać czym popadnie :D. Kocham tego gościa :)

tomek

20.12.2007 18:44

ql program tylko mogliby go puszczać wcześniej np o 21

marieta5

19.12.2007 21:48

Chenia, chyba masz rację :)

Bardzo fajny program. Prowadzący jeszcze lepszy... ;)

Chenia

19.12.2007 11:12

Wciągnęło mnie :-)
Tak się zastanawiam nad popularnością programów tego typu.
Może widząc jak szef potrafi wydzierać się na pracowników, doceniamy, że nas nikt nie wyzywa od osłów?! I człowiek czuje się lepiej... :-)

dianusia

07.12.2007 10:37

Program superancki!!!!!!!!!!!!!!!! Gościu prowadzący jest świetny, fakt że czasami przegina z opierd... ale widać że tak trzeba.
Byle program byłby częściej.
Pozdrawiam

OlekKucharz

04.12.2007 19:14

Bardzo udany program.Pierwszej edycji nie ogladalem ale druga sie niezle zapowiada dzisiaj drugi odcinek napewno bede ogladal heh. Pozdrowienia dla was

Agnieszka

27.11.2007 23:38

Uwielbiam Gordona. Co do Hells Kitchen ciesze sie ,że jest. Choc z tłumaczeniem jakoś gorzej się ogląda niż w oryginale. I nie wiem dlaczego ale piosenka poczatkowa była zmieniona, w oryginale jest "fire" by Ohio Players a było cos innego. Fajnie by było gdyby poscili jeszcze Kitchen Nighmares i F Word. Co do programów tego typu oglądam jeszcze Top Chef.

marieta5

25.11.2007 00:48

Ja też oglądałam Hell's Kitchen na Polsacie :)
Suuper, nareszcie jakieś emocje :)

Treska

22.11.2007 15:45

Ja też bardzo lubię ten program. Oglądałam pierwszą i drugą edycję w Polsacie. Szczerze powiem. Wg mnie bardziej pasjonujące niż "Moja restauracja górą". Chociaż teraz, pisząc, pomyślałam, że właściwie to dwa różne podejścia do tego samego tematu. Nie widziałam "Otwarcia wkrótce", może i to należałoby porównać ?
Pozdrawiam :)

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.11.2007 15:46

kiwi

22.11.2007 15:21

Super!!! To dzięki temu programowi dowiedzialam sie, czym są przegrzebki :D