Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

Meble z Ikei >

Jeżeli chodzi o jakość wykonania mebli i wytrzymałość materiałów to z czystym...

Katulla, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29953
najnowszy wpis: 19.10.2017 17:28

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ fusion czesc 1

enigma

15.03.2008 10:09

Kuchnia Fusion

Europejskie akcenty są obecne w naszych kuchniach od dawna. Znamy włoską szynkę parmeńską, hiszpańskie oliwki, delektujemy się francuskimi serami. Od dawna też wiemy, że polskie piwo odpowiada nam bardziej od niemieckiego, a na naszych stołach coraz częściej goszczą wina z Nowej Ziemi czyli nowozelandzkie, kalifornijskie, chilijskie czy argentyńskie... Nasze kuchnie i stoły coraz częściej stanowią przegląd światowych trendów i upodobań.

Coraz popularniejsza i bardzo "trendy" staje się kuchnia fusion, czyli umiejętne łączenie etnicznych kuchni: smaków, technik gotowania, przypraw, surowców, sposobów podawania. Przyszedł więc czas na łączenie tego co już od dawna znane i włączanie do naszych potraw nadchodzących nowości.

Podczas światowego kongresu WACS, o którym wspominałem już w poprzednim numerze magazynu "Kulinaria", miałem okazję pracować z szefami kuchni z całego świata. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie, gdyż wiele z zaobserwowanych przeze mnie pomysłów można w obliczu coraz bardziej popularnej kuchni fusion przenieść na polski grunt.
Bardzo ciekawie wyglądały np. wszystkie potrawy przygotowywane w woku przez szefów kuchni z Tajlandii. Tajska kuchnia łączy smaki skorupiaków i mięsa, posługując się mleczkiem kokosowym i cytrynową trawą.