ostatnio na forum >>

gdzie kupić we wrocławiu szklany panel do kuchni? >

Robiąc od nowa salon i kuchnie kolega polecił mi tą firmę http://www.majsterszklarz.pl...

wiktoria-karn, 14.03.2014 | czytaj dalej

Orzechy - dobre czy nie? >

Dobra jest nalewka z orzechów na brzuch.

Dieta Ewy Dąbrowskiej >

Nie, ale spróbuje.

w sumie tematów: 1522, wpisów: 25948
najnowszy wpis: 14.03.2014 10:53

Mamy 21968 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Produkty poszukiwane

FORUM kuchnia+ ekstrakt waniliowy

Kleosia

22.01.2008 23:22

Ja znalazłam chyba najtaniej w Polsce na www.wanilioweniebo.pl , mają też wanilię w laskach. Kupowałam, fajnie, polecam :)

lena

24.02.2007 20:05

Jest ekstrakt waniliowy i pasta waniliowa do kupienia na ale dobre. 100 ml za ponad 60 zł. drogo ale nareszcie jest.

Mój domowy jeszcze się robi

YANE

26.01.2007 14:00

Ja już od 3 miesięcy mam w domu extrakt waniliowy własnej roboty. Praca żadna, a efekt znakomity :) Niedrogo, dobrej jakości wanilię można kupić na allegro, do tego butelka wódki i trochę czasu. A potem można już piec, robić masy z użyciem własnoręcznie zrobionego extraktu :D

anna

20.01.2007 22:26

Jest wiele przepisów na ekstrakt waniliowy domowej roboty, proszę wpisać w wyszukiwarkę home-made vanilla extract i zobaczyć co się pokaże, czasami nawet takie dziwy, że nalewkę z wanilii (no bo to w sumie coś jak nalewka) wymieszać z syropem cukrowym, mlekiem i inne cuda wianki.
Mnie najbardziej sie spodobał przepis (z pozytywnymi opiniami internautów), żeby na pół litra wódki wziąć 3 laski wanilii, rozciąć wzdłuż nie przecinając końców, wrzucić do butelki, zakręcić i odstawić w ciemne miejsce na 4-6 tygodni, od czasu do czasu potrząsać. Potem odlać część do buteleczki do zastosowań kuchennych, a to co odlane uzupełnić wódką, żeby dalej naciągała. (niestety chyba nie można tak robić w nieskończoność, po 5-6 razach aromat słabnie i trzeba wymienić wanilię)
Tak zrobiłam i dam znać za 4-6 tygodni, ale już po dwóch dniach płyn zrobił sie jasnobrązowy, więc jestem dobrej myśli.
Co do wymienianego gdzieś przepisu, żeby wziąć spirytus 96%, to trochę sie obawiam, że uzyskany ekstrakt może być za mocny do późniejszych zastosowań, może zwarzyć płyn/masę/mleko/śmietanę do której sie go doda (kiedyś robiłam np. galaretkę o smaku krwawej mary i dodalam spirytus i wodę oddzielnie, zamiast zmieszać wcześniej i zrobiły mi sie gluty).
Pozdrawiam,

Regina

19.01.2007 09:26

Wkleiłam tu wolne tłumaczenie przepisu MARTHY na ekstrakt waniliowy. Myślę, że przyda się tym, którzy chcą go zrobić.

"Rozgnieść dwa ziarna wanilii (chyba chodzi o laski wanilii?) przy użyciu tępej części noża tak, żeby nasiona znajdujące się w środku ziarna ułożyły się równomiernie. Następnie rozciąć ziarna wzdłuż i wrzucić je do butelki z wódką lub likierem.
Szczelnie zakorkować/ zamknąć butelkę/. Trzymać ją w chłodnym, ciemnym miejscu przez 4-6 miesięcy od czasu do czasu potrząsając. Wódka nabierze przez ten czas koloru ciemno brązowego i będzie gotowa do użycia."

mereszka

17.01.2007 02:30

Słuchajcie - może trzeba pomelstować w tym sklepie http://www.tortownia.pl/ dopiero wystartowali... Może warto? Skoro mają trochę angielskiego towaru? :-)

finansista

16.01.2007 18:55

lewaloff:
Masz szczęście, bo ten z zielonymi nadrukami to taka rzadziej oferowana w handlu wersja "organiczna" ekstraktu z wanilii :)

lewaloff

14.01.2007 21:26

seneka,
ja się chwaliłam, że szef mi przywiózł z Anglii extrakt z wanilii i to jest ten, o którym napisał finansista, z tym że nadruki są zeilone na jasnobrązowym tle. Koszt tego cudeńka to 7 funtów za 118 ml.

seneka

06.01.2007 15:50

dzięki.

znalazlam i zrobię. Potem będę cierpliwie czekać, chyba, że znajomi wcześniej przywiozą. Ale własne bardziej cieszy :)

lena

04.01.2007 20:53

Martha Stewart podaje na swojej stronie jak zrobić własny ekstrakt waniliowy.

Wystrczy wpisać na jaj stronie hasło vanilla extract.

Bedzie to zresztą w jej programie , ale zawsze mozna przeoczyć.

seneka

03.01.2007 20:55

wow!!
dzięki serdeczne finansisto za dokładne informacje. Wysyłam wiadomość do znajomych.
Niestety mieszkam daleko od W-wy i nie mam dostępu do hurtowni cukierniczej chyba, że internetowej :).
Natomiast mój "ekstrakt waniliowy" dalej się przegryza i pachnie procentami.
Myślę sobie, że może zrobić eksperyment i zrobić taką " nalewkę wisielec" z lasek wanilii i wódki lub spirytusu. Może to wyjdzie lepiej??
pozdrawiam wszystkich
seneka

Regina

31.12.2006 11:24

Kreweta, podaj adres tej hurtowni. Sądzę, że wiele osób byłoby zainteresowanych kupnem.

Agnieszka

31.12.2006 00:21

A gdzie miesci sie ta hurtownia. Moze ma jakas strone inetrnetowa?

Kreweta

31.12.2006 00:15

Znalazłem ekstrakt waniliowy w hurtowni cukierniczej w litrowej butelce koszt 80 zł na początku pomyślałem po co mi tak dużo ale po pięciu dniach i paru wizytach znajomych zostało mi może 200 gram.Ekstrakt jest super gęsty brązowy i świetnie pachnie a co najważniejszy termostabilny.

Agnieszka

30.12.2006 23:46

Pytalam się jakiś czas temu o ekstrakt waniliowy w Arkadii w Kuchniach Świata (w-wa). Podobno mają oryginalny angielski ale w swojej drugiej siedzibie, bodajrze w Starej Papierni ale nie jestem pewna. Tyle tylko, że jest bardzo bardzo drogi. Ponad 50zł albo może i więcej, dokładnie nie pamiętam chyba właśnie za te 118ml ( w każdym bądź razie za malutką buteleczkę.)

finansista

29.12.2006 19:17

Anna Olson i Jamie Oliver używają Madagascar Bourbon Pure Vanilla Extract produkowanego już od 100 lat przez amerykańską firmę "Nielsen-Massey Vanillas". W UK kosztuje poniżej 5 funtów za buteleczkę 118ml i jest dostępny w lepszych sklepach z żywnością (brytyjskich "lepszych", czyli takich, jakich u nas w Polsce w ogóle nie ma). Ma on jasnobrązową etykietkę z ciemnobrązowymi nadrukami, w odróżnieniu od Pure Vanilla Extract Blend (etykietka wygląda jak negatyw tej pierwszej), który jest ponoć tańszy, ale pamiętaj co powtarza Jamie: "Masz to, za co zapłacisz" ;) Z tego co mi wiadomo, w Polsce nikt nie sprowadza podobnego ekstraktu waniliowego w celach handlowych.

seneka

21.12.2006 19:26

Gdzieś w wypowiedziach przeczytałam, że komuś ktoś przywiózł ekstrakt z Anglii. Ktoś z mojej rodziny kupił mi w Londynie ekstrakt waniliowy w takich małych buteleczkach zakupiony w sklepie ze zdrową żywnością. Niestety nie jest to taki, jakiego używają np. Anna O. Żadne ziarenka w nim nie pływają, jest rozcieńczony pomimo, że jest na naturalnej wanilii. No i jest jaśniejszy. Czy osoba, ktora dostała ekstrakt mogłaby napisać jakiej firmy on jest i gdzie został kupiony? Czy to taki sam jaki ma Anna O. Przepraszam ale nie mogę znaleść kto i kiedy o tym wspomniał.
Mój ekstrakt ( wanilia w spirytusie dalej się "trawi". kolorek jest przyjemny ale zapach spirytusowy. Czekam dale. Czy ktoś już coś takiego robił osobiście.? Potrzeba mi jakiegoś wsparcia :)
Mam nadzieję, że post nie bedzie potraktowany jako reklama innych produktów czy sklepów ;)
seneka