Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

ostatnio na forum >>

Przepisy na swieta >

Dla mnie w święta obowiązkowo musi być bigos i tradycyjna polska sałatka...

temptinglook, 17.12.2017 | czytaj dalej

Sieć nowych restauracji >

Z racji, że planuję otworzyć niebawem nową restaurację poszukuję ku temu lokale,...

Karpatk67a, 17.12.2017 | czytaj dalej

lampa loft >

można ledowe właśnie oświetlenie umieścić pod wiszącymi szafkami. Ładnie oświetlają blaty. Też...

klarcik, 16.12.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 2012, wpisów: 30167
najnowszy wpis: 17.12.2017 20:30

Mamy 27416 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o dietach

FORUM kuchnia+ Dzieta dobra dla osób po 80 roku życa

maniotek

07.12.2017 18:26

Proponuję udać się do dietetyka (np porady.czarownicy.com). W tym przypadku może bowiem nie tylko o wiek chodzić, ale też o fakt, że przy osiemdziesiątce mogą być różne przeciwskazania związane z przebywanymi chorobami. W związku z tym nie da się ułożyć diety idealnej dla każdego osiemdziesięciolatka. Każdy będzie miał inne potrzeby.

Haniamal

12.10.2017 16:57

W tym wieku to chyba najważniejsze żeby w diecie było dużo wapnia i białka

Kawa-kawa_pl

05.09.2017 11:10

Myślę, że trzeba podejść do tematu przede wszystkim rozsądnie i starć się odzywać po prostu zdrowo, wybrać dietę bogatą w warzywa i owoce, unikać potraw ciężkich i tłustych.

Kawa-kawa.pl

lau.dor

01.08.2017 12:08

Tutaj w krynicy ośrodku rehabilitacyjnym mają bardz o dobre spisy diety dla potrzeb indywidualnychhttp://www.nzoz-krynica.pl Polecam ten ośrodek.

JulitkaKorobejko

25.05.2017 10:56

zróżnicowana lekka dieta, lekkie produktu to ter o niskiej zawartosci tluszczu

kornelia75

07.05.2017 18:40

Witajcie. Zajmuje się od niedawna pradziadkiem i nie bardzo wiem jak mu komponować posiłki by dieta wspierała jego rekonwalescencje. Oczywiście mam kilka ogólnych zaleceń od lekarza, ale chciałabym jakieś bliższe informacje. Może dysponujecie takimi? Trochę czytałam ogólnie o zasadach opieki nad osobami starszymi ale potrzebuję bliższych informacji. . Na http://www.bifix.pl/ znalazłam herbatkę ziołową która może być alternatywnym napojem (np. herbatki zielone ponoć sa bardzo dobre i zdrowe) Wiem, że w tym wieku powinno się wspierać kości a poza tym pewnie uważać na cholesterol? Ale co poza tym? Może przykłady jakichś konkretnych jadłospisów?