Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27178 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ Dodatek do kalafiora.

Romanas

16.08.2007 19:48

Niestety, według zasady dobrego kucharza, żadnych dodatków oprócz wspomnianej bułki i ewentualnie beszamelu( choć szkoła mnie tego nie nauczyła), nie powinno sie dodawać;]

lutka

10.08.2007 20:45

sos czosnkowy... a najlepiej taka "sałatka" - gotowany kalafrior dzieli się na całkiem duże różyczki, dodake posiekany na ósemki pomidor i sos czosnkowy, na bazie jogurtu i majonezu pół na pół albo zgodnie z upodobaniami. Jakby nie zeszło całe do obiadu dodać pokrojine w ósemki jajko na twardo i sałatka gotowa. Tak czy inaczej pycha

jacek1f

03.08.2007 19:19

No a sos pomidorowy w wielu odmianach? ;-)

To raz - choc w wielu smakach mozesz zrobic - bardziej zioolowy, mniej, czosnkoy, cebulowy, bardziej octowy jak dodasz lyzeczke-dwie winnego.

Dwa- oliwa z sokiem z cytryny zmieszana i ubita na emulsje..

Trzy - Sosy na bazie jogurtu naturalnego - smak Twoj - patrz wariacje pomidorowe...

Musztardowy na jogurcie pasuje, chrzanowego nie probowalem ... ale moze?

Lekie vinegrety tez pasuja doskonale do kalafiora na cieplo.

guliano

01.08.2007 18:17

Wypróbuj dodać prażone orzechy lub podsmaż migdały płatki na maśle i polej kalafiora.

inka-52

19.07.2007 17:50

Obiad jedno garnkowy
Udka lub filet z udka kurczaka posypać złota przyprawa ze dwie godziny wcześniej Potem na niewielka ilość oleju układając ciasno mięso i lekko opiec dodać troszkę wody i układać warstwami ziemniaki marchew kalarepę (obrane i pokrojone w plastry surowe)kalafior fasolkę brokuł plastry pomidora i posypać natką posolić warstwy.
Wszystko przykryć i gotować około 20 minut Gar musi być dość duży warzywa można dodawać różne jak kto lubi
Mam nadzieje ze tez Wam zasmakuje jak mojej rodzince.
SMACZNEGO!!!

marieta5

14.07.2007 15:11

Witaj Gryfith
Proponuję zajrzeć do tematu 'Jeszcze jeden kalafior' autorstwa Mozaiki. Tylko tam jest przepis na beszamel - ale taki zapiekany i oczywiście można też inne warzywka tam dokroić. Znajduje się również przepis na kalafiorka z sosem czosnkowym, albo jogurotwym ( o ile dobrze pamiętam).

gryfith

14.07.2007 14:22

Mam prośbe do forumowiczów, szukam ciekawch dodatków do gotowanego kalafiora. często szczególnie w okresie letnim jest on przeze mnie wykorzystywany jako dodatek do mięsa w ramach obiadu z pominięciem ziemniaków.
Trochę dziewczyny moje stękają bo tylko bułka , sos majonezowy i beszamel. Jakoś tak nic ciekawego mi nie wpadło.