Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Designerskie meble >

Witam a co myślicie o takim rozwiązaniu jak inteligentne systemy w domu?...

Alerops, 23.10.2017 | czytaj dalej

Zdrowe koktajle >

My prawie codziennie pijemy takie koktajle owocowo-warzywne, najłatwiej w ten sposób przemycić...

jarzebinka, 23.10.2017 | czytaj dalej

Blog >

Wpadlam na pewien pomysl zwiazany z moja pasja czyli gotowaniem. Chcialabym stworzyc...

kamilawroc, 22.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1976, wpisów: 29964
najnowszy wpis: 23.10.2017 11:20

Mamy 27185 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Produkty poszukiwane

FORUM kuchnia+ Delikatesy on-line

SylwiaH

24.05.2015 16:01

Link nie działa

Jadzika

22.05.2015 13:21

Ja polecam dział kulinaria na kalkuluj.pl, bardzo fajny podział i wybór produktów :)

post edytowany 1 raz, ostatnio 30.01.2017 13:53

karolinasitecka

28.05.2014 13:54

Jeśli chodzi o delikatesy on-line: http://sklep.lacaravella.pl/
Polecam gorąco - ja się zakochałam w tym sklepie ;)

kamil

14.02.2011 12:03

jacek1f napisał 14.02.2011 10:58:
Kamil, bylo tu ze sto razy:-) Jesli chodzi o owoce mozrza i ryby z calego swiata swieze, to skladaszzamowienie w La Maree - od kilkunastu lat i odbierasz albo Ci dowoza.

o tutaj
dzięki serdeczne za namiar, nie znałem tego. Dostarczają widzę tylko w trzech dużych miastach :(

post edytowany 1 raz, ostatnio 14.02.2011 12:06

jacek1f

14.02.2011 10:58

Kamil, bylo tu ze sto razy:-) Jesli chodzi o owoce mozrza i ryby z calego swiata swieze, to skladaszzamowienie w La Maree - od kilkunastu lat i odbierasz albo Ci dowoza.

o tutaj

kamil

13.02.2011 23:20

kamil napisał 21.08.2010 12:12:
jeszcze dodam swoje trzy grosze. Podobno są w Polsce firmy kurierskie, które potrafią Ci przywieźć do domu ze sklepu świeże owoce morza, świeżutkie ryby, dopiero co zerwane owoce, albo wnet mleko od krowy. Słyszał ktoś, jaki sklep współpracuje z czymś takim? Ja czytałem, że robi się to w ten sposób, że jedzenie pakuje się utrzymujące temperaturę opakowania wypełnione suchym lodem.
s

kamil

13.02.2011 23:19

kamil napisał 13.02.2011 23:18:
jeszcze dodam swoje trzy grosze. Podobno są w Polsce firmy kurierskie, które potrafią Ci przywieźć do domu ze sklepu świeże owoce morza, świeżutkie ryby, dopiero co zerwane owoce, albo wnet mleko od krowy. Słyszał ktoś, jaki sklep współpracuje z czymś takim? Ja czytałem, że robi się to w ten sposób, że jedzenie pakuje się utrzymujące temperaturę opakowania wypełnione suchym lodem.
ponawiam pytanie, zna ktoś? Bo widziałem, że Piotr i Paweł rozszerzył ofertę o owoce morza i ryby, ale to jest śmiech na sali. Małży zero, cen ryb z kosmosu, a kraby sprzedają gotowane.

kamil

13.02.2011 23:18

kamil napisał 21.08.2010 12:12:
tak, np. raben czyli jeden z największych w Polsce speców od logistyki, ma taką usługę i się nazywa fresh logistic. Gwarantują przewiezienie wszystkiego, świeżego. Problem jedynie taki, że nie bawią się w detal, typu kilogram małży.

Nalewka

12.02.2011 19:16

Robię takie zakupy od lat, najpierw rzeczywiście kartony, butelki, torby z makaronem czy płatkami, produkty ciężkie i znane (żeby nie dźwigać...).

W tym roku (ooops, już w ubiegłym, 2010 :)) zaczęłam kupować też warzywa, a właściwie paczkowaną sałatę mix, rukolę, młody szpinak w torebkach, zioła w doniczuszkach, grapefruity, ziemniaki itp. I jest ok, cena do przyjęcia (przy większych zakupach dowóz free), świeżość często lepsza, niż w osiedlowym sklepiku, produkt ten sam, co wszędzie (rukola chyba jest zmonopolizowana :8).

Nie ma się czego bać :) Jeśli jakiś sklep oferuje takie produkty, to można je też ew. reklamować, jeśli nie spełnią oczekiwań.

Który sklep? No, sprawdzałam już różne, no i różne produkty są dobre w różnych sklepach. Nie podam więc konkretnych adresów :P

kamil

21.08.2010 12:12

jacek1f

20.08.2010 15:45

ja tez nie ONA, ale odpowiem:
Kamil ma racje.
Od 8 lat robie zakupy przez internet, ale to woda, piwo, wino, proszki, inne ciezkie puszkowo-butelkowo, czystosci itp, ok - maka cukier sl, soki.
Ale nawet w Bomi, czy Almi, czy PiP, nie wspominajac o masowych Leklerkach i Oszą:-) nie powinno sie jednakm kupowac za posrednictwem obcej osoby warzyw, owocow, serow, miesa i wedlin. Wlasnie tak - bo nikt lepiej nie wybierze od Ciebie.

Ale objetosciowo i wagowe zakupy polecam.

kamil

20.08.2010 12:15

robiła któraś z was? to już panowie zakupów nie robią? Ja robię, ale online zakupów nie uznaję, bo więcej z tym zachodu niż pożytku. Można tak zamawiać gotowe rzeczy, w opakowaniach, etc... Ale zamaiwanie rzeczy świeżych uważam za nieporozumienie, bo nigdy nie wiesz co kupujesz. I to nie jest kwestia uczciwości sklepu, ale po prostu przerobu. Nikt ci w sklepie nie będzie wybierał pomidorów jak chcesz małe, cukini - jak chcesz taką bez pestek, albo ogórków żeby się nadały na korniszony/.

ola-ola

20.08.2010 11:09

Nie za bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek - jeśli jest do tego lepsze miejsce to proszę mnie poinformować. Jestem nowa i raczej z gotowaniem nie mam wiele wspólnego ale pomyślałam, że jeśli pytać kogoś o poradę to właśnie osoby dobrze znające się na gotowaniu i robieniu spożywczych zakupów.

Parę tygodni temu przeszłam operacje i przez najbliższe parę miesięcy lekarz zabronił mi dźwigać jakiekolwiek ciężary. A zakupy robić muszę.
Dlatego mam pytanko -korzystałyście z delikatesów on-line? Czy produkty tam kupione będą dobre?

Od paru dni robię research w internecie i znajduje bardzo różne opinie. Znalazłam też narzędzie na stornie listonic która zamienia listy zakupów na zamówienie w dostępnych w okolicy sklepach internetowe i porównuje ceny. No i jak się przyjrzałam to finansowo nie jest źle, szczególnie jak zamówi się spore zakupy i nie trzeba płacić za wysyłkę.

Ale ja odżywiam się głownie świeżymi produktami, szczególnie w okresie letnim i trochę boję się zamawiać warzywa i owoce. Dadzą radę? Wiem że supermarketowe produkty to nie to samo co te z warzwniaka, ale w tym momencie chodzi mi tylko o świeżość - nie chce dostać produktów nie nadających się do spożycia.

Robiła któraś z was zakupy w ten sposób i może polecić jakieś sklep? Mnie jakoś najtańszy listonic pokazał a.pl - słyszałyście coś o nim bo gamę produktów mają całkiem sporą.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc