Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Witam >

Czesc!

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

To bedzie zdecydowanie dobry wybor.

kamilawroc, 21.10.2017 | czytaj dalej

Grill elektryczny >

Grill elektryczny to świetny pomysł ja taki kupiłam sobie w tym roku...

kuchareczka2, 21.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1975, wpisów: 29958
najnowszy wpis: 21.10.2017 23:10

Mamy 27179 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Produkty poszukiwane

FORUM kuchnia+ co zamiast kostek rosołowych?

ninaa

19.09.2017 14:53

Buliony Krakusa są świetne! Przetestowałam obie nowości- warzywny i drobiowy, teraz nie wyobrażam sobie gotować zupy w inny sposób. Bardzo fajna alternatywa jak nie macie czasu na gotowanie na tradycyjnym bulionie, a smak równie doskonały. Sprytnie, szybko i zdrowo można przygotować naprawdę pyszne dania ;)

zanka7

04.07.2017 15:54

Zamiast kostek, saszetek, buteleczek i innych tego typu ulepszaczy najlepszy jest domowy bulion, robiony i przyprawiany według własnych upodobań. Ja gotuję go cały wielki gar, mrożę i dzięki temu zawsze mam pod ręką porcje, które wykorzystuję do sosów albo do gotowania kasz albo do robienia zup-kremów. :D

mala_mi8080

28.04.2017 09:22

Ja kupuję bulionetki w klepie z żywnością ekologiczną. Nie maja chemii, nie są tak tłuste i słone, za to smak nie jest aż tak intensywny, ale to nie jest wielki problem :)

JoAna

31.03.2017 22:01

GastroSklep_pl napisał(a) 18.01.2017 18:00:
Też jestem zdania że nie ma sensu szukać alternatywy skoro kostki bulionowe rosołowe są najlepsze, bardziej pytanie o pozostałe przyprawy, ja np: nigdy nie daję ziela angielskiego bo to moim zdaniem niszczy smak, ale jak wiadomo każdy gust jest inny. Obowiązkowo natomiast trzeba dodać włoszczyznę :)

www.GastroSklep.pl
Zwykłe kostki rosołowe zazwyczaj zawierają wzmacniacze smaku i konserwanty. Ja wolę unikać tej chemii i jeśli chcę na szybko przygotować smak na zupę wybieram bulion Krakus. Używając go mam pewność, że mój obiad będzie smaczny i zdrowy.

GastroSklep_pl

18.01.2017 18:00

Też jestem zdania że nie ma sensu szukać alternatywy skoro kostki bulionowe rosołowe są najlepsze, bardziej pytanie o pozostałe przyprawy, ja np: nigdy nie daję ziela angielskiego bo to moim zdaniem niszczy smak, ale jak wiadomo każdy gust jest inny. Obowiązkowo natomiast trzeba dodać włoszczyznę :)

www.GastroSklep.pl

mariaawaria.1986

28.12.2016 08:32

@rivsha, wypróbowałam buliony Krakusa, o których pisałaś: drobiowy i warzywny. Są właśnie tym, czego szukałam! Skład bez chemii i domowy smak!

rivscha

03.12.2016 15:07

Czarnuszka ma rację, ale ja odkryłam niedawno bulion krakusa bez chemii całkowicie... Gotuję na nim prawie wszystkie zupy, dodaję do sosów i risotto, dla mnie jest super. Musisz wypróbować.

Czarnuszka

29.11.2016 19:19

Po co alternatywa? Bulion: wrzucasz do garnka włoszczyznę, mięso (najlepiej trochę kurczaka lub indyka, np skrzydełka, ew. wołowinę, najlepiej z kością, goleń lub szponder) ziele angielskie (4-5) liść laurowy (2-3), zalewasz to wodą i gotujesz na wolnym ogniu 3-4 godziny, po 2 godz dosól do smaku. Gotowy bulion schładzasz, zdejmujesz tłuszcz z wierzchu i wyrzucasz, a gotowy bulion przelewasz do pojemników i zamrażasz. Gdy tylko potrzebujesz, rozmrażasz pojemnik.
P.S. A jak nie chcesz wyrzucać tego mięsa z bulionu to go obierz z kości, zmiel i zrób krokiety w naleśnikach albo proste pierożki.

post edytowany 1 raz, ostatnio 29.11.2016 19:25

mariaawaria.1986

29.11.2016 12:35

Hej, szukam zdrowej alternatywy dla kostek bulionowych i tak zwanych bulionetek. Zawsze miałam problem z przygotowaniem bulionu i sięgałam po te produkty, ale ich skład mnie przeraził ilością chemii... Szukam czegoś bez glutaminianu sodu, polepszaczy smaku i zapachu, ale jednak z produktów gotowych... Czy istnieje coś takiego?