Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27176 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Ulubione restauracje, puby, kawiarnie

FORUM kuchnia+ Borpinca - węgierska Restauracja godna polecenia

kora

29.11.2010 19:55

Zgadzam się;)Borpince to lokal do którego zawsze chętnie wracam! ostatnio zamówiłam ognisty gulasz z goluszkami i przyznam, że smakował wyśmienicie...a na deser to co zawsze czyli płonący naleśnik;) już nie mogę się doczekac kolejnej wizyty!

Fidzio

24.06.2010 14:14

Bardzo fajna restauracja. Miałem okazję odwiedzić ją ostatnio kilka razy. Niestety nie udało mi się zjeść nic innego poza marynowaną gęsią wątróbką i przystawkami. Taka już moja natura, że jak trafię na potrawę, która mi bardzo smakuje to zaprzestaje szukania nowych smaków na jakiś czas :)
polecam

madzinka

16.06.2010 12:51

Właśnie zauważyłam że lokal zmienił sobie stronkę :) bardzo ładna i czytelna jest, dużo info więc wnikliwi będą usatysfakcjonowani. A i są tam umieszczone recenzje kulinarnych autorytetów a skoro tacy ludzie pozytywnie o nich piszą i to w całkiem prestiżowych gazetach to chyba przynajmniej 1 powód do odwiedzenia.

paryzanka

17.05.2010 09:32

Hmm, ja o Borpince mam jak najlepsze mniamanie. Wiadomo, że każde podniebienie ma inne smaki, ale generalnie też widzę większość dobrych opinii. Win wiem ze teraz jest ponad 100 bo tam byłam i pytałam. Kelner powiedział, że wszsytkie są dostępne. Pyszna zupa HALASZLE i leczo. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

tusiek

30.04.2010 11:05

Jestem Hungaro-maniakiem od 1989 roku i powiem szczerze, że w Borpince kuchnię mają dobrą. Może nie jest to taka sama kuchnia, jak ta serwowana np. w regionalnej knajpce w Kecskemét, ale warta uwagi. Szefem kuchni jest Węgier, z dużą praktyką, więc nikt przypadkowy w tej knajpce nie pracuje.
Jeśli szukacie innych knajpek z kuchnią węgierską, to polecam Panoramę Restauracji - wyszukiwarkę online - szukasz według typu kuchni. Oto namiary:
http://restauracje.pf.pl

welonka

22.04.2010 14:02

Zupełnie nie rozumiem negatywnej opinii-wszędzie ją chwalą... i ja mam o niej dobre zdanie. Smak potraw wyczuwalny bez dwóch zdań, wszechobecna papryka (nawet w wystroju:) Rewelacyjne zupy i wieprzowina. Efekt specjalny-płonący naleśnik, który równie dobrze smakuje co wygląda :)

Globtroter

24.03.2010 09:40

W restauracji "Borpince" byłem pierwszy i ostatni raz. Mimo, że kucharz jest Węgrem, serwowanym potrawom daleko do prawdziwej kuchni węgierskiej, którą miałem okazje poznać dobrze podczas podróży do tego miłego kraju. Wydaje mi się, że to wynika bardziej z oszczędności, czy raczej chęci zarobienia maksymalnej kasy z serwowanych potraw niż z braku umiejętności. Sztandarowa węgierska potrawa Lecso była tragiczna, rozlazła, bez smaku, z dorzuconym jednym plasterkiem salami, który miał chyba świadczyć o węgierskości potrawy. Porkolt wyglądał i smakował jak pierwszy lepszy gulasz z przydrożnej stołówki. Jeszcze dało się zjeść część Barwy smaków na dwoje, ale puree z kasztanów na deser było po prostu wyjęte z puszki i kompletnie bez smaku. Jeśli chodzi o wina to brakowało większości win z karty. Ponieważ restauracja jest w centrum Warszawy, zawsze znajdzie się tu wielu przypadkowych gości. Obawiam się jednak, że tylko na jedną wizytę.

jacek1f

22.03.2010 17:12

to bardzo mila wiadomosc, ze jest tamze ok.

MaxRedaktor

22.03.2010 13:37

Restauracja nazywa się Borpince :) I rzeczywiście jest godna polecenia. Jadłem tam kilkakrotnie, zawsze smacznie. Można tam również kupić węgrzyny na na wynos.

Majeczka

22.03.2010 13:15

Rzadko jadam w restauracjach, dopóki nie trafiłam na restauracje Borpince - Jestem smakoszem węgierskiej kuchni już od dziecka, kiedy to pierwszy raz wybrałam się na ziemie Madziarów z rodzicami , tak wracam tam przynajmniej raz w roku.

Przyznam że restauracja zaskakuje nie tylko szczególnym wystrojem wnętrz- piwnica w czerwonej cegle, aromat papryki, drewniane stoły i ławy, muzyka węgierska w tle. Przede niezastąpiona kuchnia węgierska! Skosztowałam już niejedną potrawę z tego regionu i doskonale wiem jak powinna smakowac. a Borpince w żadnym aspekcie nie zawiodła! Ciesze się że jest takie miejsce w Warszawie.
Z czystym sumieniem polecam, miejsce na wiele okazji. (Ja miałam spotkanie firmowe - szef zachwycony:)