Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Jak chcesz to możesz sobie zainwestować w taki termometr i myślę, że...

B.Sadowska80, 20.10.2017 | czytaj dalej

kuchnia - ustrój >

Wszystko oczywiscie odgrywa jakas tam role. Ja osobiscie stawiam bardziej na dodatki...

marlenawwa, 19.10.2017 | czytaj dalej

Diety >

Sprawdź tabletki na odchudzanie może pomogą, ale polecam też stosować jakąś dietę.

Bubax, 19.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29954
najnowszy wpis: 20.10.2017 14:33

Mamy 27177 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ Apetyczna panna Dahl

więcej >>

skull83

26.03.2013 20:28

uwielbiam, mogłaby oglądać ją godzinami, jest taka relaksująca, jej głos, sposób bycia i kolory, a przepisy naprawdę bardzo fajne, rustykalne lecz z nutką klasy i osobowości pani Sophie.
Szkoda, że nie ma już na kuchni tej cudnej serii... :(((

gokaa

05.04.2012 22:37

Właśnie kupiłam książkę, wszystko w niej jest apetyczne! *włącznie z panną Dahl :)

21.02.2012 14:53

Witam
No niestety, na tę serię skończyła się już licencja, powtórek już nie będzie.

pozdrawiam

czushka

21.02.2012 09:04

Witam,
czy jest planowana jakaś powtórka tej serii?

pauula

30.11.2011 11:15

Piękna jest i robi to wszystko z taką gracją :) Julia Child by się jej nie powstydziła, prawda? :) w moim programie pojawiałyby się słodkości, ostatnimi czas wręcz zajadam się jogurtami, tyle że mrożonymi, zwłaszcza siedzę w temacie kanadyjskich yogen fruz :)) deser jak deser, zawsze to tylko element posiłku, najczęściej przysłowiowa wisienka na torcie. :)

BM402

06.11.2011 13:36

Bardzo lubię oglądać program z jej udziałem.Oprócz tego że znajdę coś dla siebie,to oglądając i słuchając odpoczywam.

hester83

17.04.2011 22:04

Uwielbiam ten program... ta kobieta niesamowicie mnie relaksuje. Dopełnieniem jest wystrój wnętrza w którym przygotowuje potrawy. Świetny program.

http://www.kulinarnawyspa.pl

jacek1f

17.04.2011 17:59

no to prawda, cale jest taka jakas.. apetyczna:-)

zou

17.04.2011 16:08

Dziś widziałam pierwszy raz, przez przypadek - uff...jaka ulga. Miły, spokojny, wyluzowany,z fajnymi pogawędkami pomiędzy czynnościami kuchennymi. Podoba mi się i przepis na sos tofi z owocami crumble też był fajny, prosty. No i nie gada głupot, fajne te wspomnienia, naprawde miło posłuchac odpoczywając... Spokojne tempo to też jest fajne.
Dla mnie nie konkuruje z Nigellą, mówi o czymś innym przy okazji, a Nigella jest Sobą, p co je antagonizować. Mało Wam kłótni?

keval

02.01.2011 20:06

Jak ogladam program to trochę mi jej żal...nie wiem dlaczego, może dlatego, że był o nastroju melancholicznym:-), ale w sumie miły program.

mimizpiernikowa

02.11.2010 13:14

uwielbiam ją, jest delikatna i dziewczęca dlatego nawet jak oblizuje palce nie jest to wulgarne( jak u Najdżeli)
chciałabym straszliwie jej książkę ale w PL niedostępna, może ktoś pomoże;)?

Gonzo

18.10.2010 00:34

Do Yoosti:
4 jabłka i 4 gruszki obrać i pokroić na ćwiartki. Na patelni rozgrzać 125 g. masła i 125 g. ciemnego cukru trzcinowego, dodać startą skórkę i sok z pomarańczy, po garści suszonych daktyli i fig oraz te jabłka i gruszki, razem podgrzewać, mieszając. Na kruszonkę zmieszać 100 g. mąki orkiszowej, 100 g. płatków owsianych, 100 g. cukru trzcinowego (Demerarra), 100 g. zimnego masła. Owoce włożyć do foremni, przykryc kruszonką, piec 25 min w temp. 180 st. ( na koniec panna Dahl polała to białym płynem - pewnie śmietanką, ale tego już nie wyjasniła).

Albertine

13.10.2010 21:47

To były jabłka i gruszki pod kruszonką w sosie toffi, z tego co pamiętam.

post edytowany 2 razy, ostatnio 13.10.2010 21:48

yoosti

11.10.2010 11:21

Nostalgiczna panna Dahl z odcinka 5 sprawiła, że zatęskniłam za moim dzieciństwem i pierogami Babci Jadzi... uwielbiam taki klimat. Czy ktoś zapisał może przepis na owoce pod kruszonką? A właściwie dlaczego nie ma na stronie przepisów z tego odcinka?

tara05

13.09.2010 10:53

O Boziu...gdy człowiekowi tylko zależy na dobrym, tanim pomyśle na obiad i wiedzy kulinarnej to włącza Bożenę Dykiel lub siostrę Anastazję..czy jak jej tam:p...a w jej menu miał się znaleźć mielony czy chlebek ze smalcem...Błagam..Polska nie jest już zacofanym krajem i na szczęście można zjeść i kupić większość światowych produktów.Może i przegrzebki (które wygladały apetycznie...) nie zagoszczą na stołach wszystkich widzów tego programu,no ale zapiekanka pasterska z purre ziemniaczanym...jak najbardziej...mniam pycha!
To nie jest typowo program...''patrz i ucz się gotować..''Sophie wcale nie udaje,że jest ekspertem w dziedzinie kulinarnej,ale pokazuje co uwielbia jeść i co dla niej znaczy jedzenie.Przy tym opowiada urocze historie i się świetnie bawi.Udowadnia,że gotować (właśnie,właśnie...!) każdy umie,troche lepiej trochę gorzej:)..Nie trzeba być Nigellą Lawson czy Gordonem Ramseyem,aby wejść do kuchni i pichcić.A to,że oblizuje palce i pochyla się z dużym dekoltem to co z tego?a Nigella nie oblizuje palców i warg?Nie stęka namiętnie z rozkoszy,gdy próbuje kawałek czekoladowego ciasta?Nie używa zmysłowości w kuchni?...no i tyle na ten temat...

Zresztą każdy lubi to co chce:)...

adaiza

13.09.2010 10:00

Prosty chwyt marketingowy. Przy dzisiejszej konkurencji programów kulinarnych najprostszą metodą przyciągania widzów jest odezwanie się do ich podstawowych instynktów, w tym wypadku do sfery erotycznej. Zależy kto, czego oczekuje od telewizji. Wydaje mi się, że zmysłowość przy jedzeniu, czy przyrządzaniu potraw jest bardzo osobistą sprawą każdego z nas. Niech będzie ona zarezerwowana dla partnera czy partnerki. Sprawny widz i tak zauważy braki kulinarnej wiedzy pani prowadzącej.

GieKa

12.09.2010 20:22

Czy panna Dahl to ta sama pani modelka która w Bitwie na noże i widelce nie udzieliła żadnej poprawnej odpowiedzi? Cóż Pokucharzyć każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi :)

Sam program bardzo życiowy. Przegrzebki pieczone w muszli na grillu to idealny przepis dla przeciętnej Polki, mieszkanki blokowiska na Urysnowie, os. Tysiąclecia w Katowicach czy Nowej Huty. Podobał mi się natomiast wylewny dekolt, zwłaszcza przy pochylaniu :) Producent wie jak przyciągnąć widza. No i jeszcze to zmysłowe oblizywanie palców. Dobrze że nie zrobiła tego po krojeniu papryczki :)

Ktoś wie o co chodzi z tym mówieniem przez głównego bohatera "obok kamery"? To już któryś z kolei brytyjski program w którym zamiast do kamery prowadzący zwraca się do kogoś obok. Jaki jest tego cel? Bo ja oglądając takie programy czuję się ignorowany.

tara05

11.09.2010 15:52

Cudowny program:)...Nie tylko ze względu na pyszne i niebiańsko wyglądające dania,ale również piękny,sielski klimat kuchni i całego otoczenia Sophie:D

Jest olsniewająca...aż chce się na nią patrzeć i słuchać cały czas.Słodka i wyrafinowana kobieta,która ma wiele ciekawego do powiedzenia.
Aż przykro się robi,gdy widzę na necie ostrą krytykę jej osoby..Jak można jej nie polubić?Ludzie oskarżają ją o podrabianie Nigelli i nie dorastanie jej do pięt...no ale przecież ona nie jest i nie chce być drugą Nigellą...Ona ma swój niepowtarzalny czar i osobowość...Jest całkiem inna niż ''bogini kulinarna''...a zresztą tolerancja wymaga tego,iż trzeba pozwolić każdemu na pokazanie się w danej roli...a ''Apetycznej Pannie Dahl'' to wychodzi niesamowicie...:)))

Podoba Wam się nowy program z Sophie?Ja muszę nabyć jej książkę...choćby w j.angielskim:p