oglądaj również przez internet

program kulinarny, Polska, 2006, 28


"Słodki drań" to program dla wszystkich wielbicieli słodyczy. Rozrywkowo - kulinarna seria o deserach powinna jednak zainteresować nie tylko łasuchów.

Prowadzący Jacek Sikora, absolwent elitarnej francuskiej szkoły mimów, prezentuje w nim na wesoło doskonałe przepisy z cukierni ojca i dziadka, modne, nowoczesne desery i pyszności z czekolady. W każdym odcinku pojawiają się trzy przepisy - od tradycyjnych mazurków i pierników, przez tiramisù i musy owocowe, po oryginalne delicje w rodzaju czekoladek z papryczkami chili. Pyszności powstają w ciekawej scenerii starego dworku, a kulinarne popisy są przeplatane zabawnymi anegdotami z życia Jacka Sikory i historiami z prowadzonej przez niego w Świdnicy czekoladziarni.

Jacek Sikora miłość do słodyczy ma w genach - jego dziadek i ojciec prowadzili na Śląsku cukiernię. Na początku próbował jednak innych zajęć. Studiował medycynę, grał w teatrze, był choreografem, ukończył słynną francuską szkołę mimów Marcela Marceau, był dyrektorem w firmie L'Oreal Professionnel, a nawet polował na Syberii w towarzystwie rosyjskiego przewodnika. Ostatecznie jednak zdecydował się zrobić dyplom cukiernika i otworzyć w Świdnicy manufakturę czekolady. Cotygodniowy program "Słodki drań" będzie jego ekranowym debiutem.

gospodarz programu: Jacek Sikora

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE