Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

przepisy internautów >>

Szybkie danie na kolację z ziemniaków i kukurydzy

dodany 17.11.2007 14:25 przez Olga.Gryfino

nazwa oryg.: ?

rodzaj dania: dania wegetariańskie

kuchnia: Inne

liczba osób: 4

trudność: łatwe

Składniki:
ziemniaki (ugotowane, ubite z mlekiem i masełkiem)
kukurydza (z puszki)
cebula
ulubione przyprawy ( np.słodka papryka)
żółty ser
sól
pieprz
masło
olej

Przygotowanie:
Cebulkę obrać, pokroić w kostkę, posolić i przydusić na wolnym ogniu, kiedy cebula będzie szklista, średnio miękka, wrzucić na patelnię ziemniaki, ja robię warstwowo na dole cebulka na cebulce ziemniaki, następnie przyprawić ziemniaki, ja posypuję słodką papryką i odrobiną soli, w tym czasie na drugiej patelni rozgrzać masło, posolić i dodać kukurydzę, chwilkę podsmażyć natępnie dodać do ziemniaków (3 warstwa), następnie dodajemy starty żółty ser, przykrywamy całość czekamy aż ser się rozpuści i danie gotowe! :)
Uwaga! Zanim zdejmiesz danie z patelni sprawdź czy cebulka dostatecznie się zrobiła, jeśli nie potrzymaj jeszcze chiwlę danie na ogniu.
Danie możńa oczywiście modyfikować, można dodać kawałki kurczaka, paprykę czerwoną, pieczarki itp. To od Ciebie zależy jaki będzie efekt końcowy, baza to ziemniaki, kukurydza i ser.

Redakcja serwisu www.kuchniaplus.pl nie ponosi odpowiedzialności za przepisy i zdjęcia zamieszczone przez internautów z tytułu ewentualnego naruszenia praw osobistych i autorskich osób trzecich.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl