Dania Wielkanocne

przepisy internautów >>

Rolada wołowa z szynką i jajami

dodany 22.12.2016 18:49 przez Agata Senus

rodzaj dania: dania mięsne

kuchnia: Kuchnia polska

liczba osób: 6

trudność: łatwe

Składniki:
60 dag mięsa bez kości, 5 dag tłuszczu, 5 dag cebuli, 2 jaja (ugotowane na twardo), 5 dag czerstwej bułki, 5 dag słoniny, 10 dag wędzonej gotowanej szynki, sól, pieprz.

Przygotowanie:
Bułkę moczyć w wodzie, aż będzie miękka. Mięso opłukać, pobić tłuczkiem, aby powstał płat prostokątny; Przyrządzić nadzienie: namoczoną bułkę w wodzie odcisnąć, przepuścić przez maszynkę wraz z cebulą , szynką i słoniną, dodać pieprz sól i dokładnie wymieszać.
Płat mięsa osolić i posmarować nadzieniem.
Ugotowane jaja obrać, pokrajać na ćwiartki i ułożyć na płacie mięsa wzdłuż dłuższego brzegu.Zwinąć w rulon, zaczynając od boku wzdłuż którego ułożone są jaja, aby były po zwinięciu w środku. Rulon zawinąć sznurkiem.
Na brytfannie rozgrzać tłuszcz, włożyć mięso, oblać tłuszczem i zapiec do miękkości.Z upieczonej rolady zdjąć sznurek mięso pokrajać w dość duże plastry i ułożyć na półmisku.

Redakcja serwisu www.kuchniaplus.pl nie ponosi odpowiedzialności za przepisy i zdjęcia zamieszczone przez internautów z tytułu ewentualnego naruszenia praw osobistych i autorskich osób trzecich.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl