Widelcem po mapie

przepisy internautów >>

Amnezja

dodany 29.07.2011 10:55 przez Nejt

rodzaj dania: napoje alkoholowe

kuchnia: Inne

trudność: łatwe

Składniki:
50 ml żoładkowej gorzkiej - białej
50 ml rumu
blue Curracao
sok pomarańczowy
sok mango
sok truskawkowy
plaster Limonki
5 kostek lodu

Przygotowanie:
Do shakera wrzucamy 2 kostki lodu, wlewamy wódkę i rum - dokładnie mieszamy około minutę. Przelewamy do dość wysokiej średnio szerokiej szklanki, dorzucamy pozostałe kostki lodu. Powoli wlewamy sok pomarańczowy do połowy wysokości pozostałej przestrzeni szklanki nie wypełnionej płynem, teraz sok mango wlewamy tak aby pozostała wolna przestrzeń od brzegu szklanki okolo 1,5 cm. Do kieliszka wlewamy okolo 30ml soku truskawkowego ( trochę ponad połowe kieliszka ) powoli wlewamy starając się to robić jak najbardziej centralnie ( srodek szklanki ) to samo robimy z 15 ml curracao wrzucamy plaster limonki. Słomka, parasolka i smacznego.

Mozna zwiekszyc proporcje alkoholu prawie go nie bedzie czuc ;]

Przepis własny.

Redakcja serwisu www.kuchniaplus.pl nie ponosi odpowiedzialności za przepisy i zdjęcia zamieszczone przez internautów z tytułu ewentualnego naruszenia praw osobistych i autorskich osób trzecich.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl