oglądaj również w nc+ GO

Przepisy z Niebiańskiej kuchni


(Heaven's Kitchen Cook Book), seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2005, 10 x 25

Zdrowe, organiczne produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Jednak, aby wykorzystać je w najlepszy sposób, zachowując wszystkie ich wartości odżywcze, należy wiedzieć, jak z nimi postępować. Brytyjski szef kuchni Mike Robinson jest miłośnikiem świeżych, lokalnych, organicznych produktów i zdradza widzom doskonałe przepisy.

Mike jest właścicielem pubu "The Pot Kiln", którego goście mogą rozkoszować się wyśmienitym jedzeniem. Serwuje m.in. warzywa i owoce ze swojego ogrodu, którym opiekuje się Hannah Genders. Wszystkie dania podawane przez Mike'a przygotowywane są z produktów organicznych.

W programie szef kuchni dzieli się z widzami swoją wiedzą i doświadczeniem prezentując przepisy, które z łatwością można wykorzystać przygotowując przyjęcie lub kolację dla dwojga. Wśród proponowanych dań Mike poleca faszerowanego kurczaka, grillowanego dorsza z szafranem, królika pieczonego w cydrze z musztardą i tymiankiem czy sardynki na sposób marokański. Mike postanawia także przeprowadzić eksperyment, który pozwoli mu urozmaicić menu w restauracji. Zaprasza mieszkańców miejscowości do próbowania dwóch różnych dań opartych na tym samym składniku. Danie, które bardziej im zasmakuje będzie serwowane w "The Pot Kiln".

Widzowie Kuchni.tv mogą również śledzić działania Mike'a w programie "Niebiańska kuchnia".

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE