Zielona rewolucja Marty Dymek w Tajlandii

program tv >>

Żywieniowa rewolucja Jamiego Olivera

Jamie Oliver's Food Revolution

seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2010, 6 x 45 min

Prowadzący: Jamie Oliver

pozycja w rankingu: 133

suma głosów: 19

średnia głosów: 1,58

Jamie Oliver, jeden z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie, po batalii na rzecz zdrowego jedzenia, którą stoczył w Wielkiej Brytanii teraz przeprowadza rewolucję w Stanach Zjednoczonych!

W Stanach Zjednoczonych otyłość mieszkańców stała się poważnym problemem. Statystyki wskazują, że coraz więcej osób zapada na tę przypadłość, a także inne choroby związane ze złą dietą. Powodem jest brak wiedzy o odżywianiu i nieumiejętność przygotowywania potraw. Ludzie wybierają szybkie, gotowe dania, które nie dostarczają składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jamie Oliver swoim programem chce zmusić Amerykanów do myślenia, zmienić ich nawyki żywieniowe, pokazać, że mogą inaczej się odżywiać w domu, w szkole czy pracy. Celem podróży Jamiego jest Huntington w Zachodniej Virginii, miasto uważane za miejsce, którego mieszkańcy odżywiają się najgorzej w całym kraju. Oliver ma nadzieję, że uda mu się pomóc we wprowadzeniu zmian w ich diecie. Musi przeciwstawić się niechęci przeciwników projektu, uporać się z zakorzenionymi w ludziach złymi nawykami żywieniowymi i biurokracją. W Huntington jest jednak grupa, która wspiera działania Anglika. Należą do niej, o dziwo, głównie młodzi ludzie, ich rodziny i lokalni liderzy opinii. To właśnie z ich pomocą Jamie ma zamiar w ciągu kilku miesięcy zmienić miasto tak, by stało się wzorem dla całego kraju.

gospodarz programu: Jamie Oliver

www.jamieoliver.com

ostatnie komentarze >>

waterka

postów: 3

22.04.2011 05:42

To fantastyczne co ten człowiek robi...
Mało spotyka sie takich ludzi

Lawendzia

postów: 3

13.01.2011 20:31

Lubię ten program, Jamie to świetny facet :)

angela1

postów: 5

25.12.2010 13:39

uwielbiam Jamiego, fantastycznie gotuje, fajnie tłumaczy, nawet moja 11letnia córka zainteresowała się tymi programami, a jest niejadniem :)
poszukuję informacji jakimi przyprawami i ziołami Jamie posypywał pieczone warzywa w odcinkach o Świętach Bożego Narodzenia
pomóżcie proszę
Angela

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl