Zielona rewolucja Marty Dymek w Tajlandii

program tv >>

Żywieniowa rewolucja Jamiego Olivera 2

Jamie Oliver's Food Revolution II

seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2011, 6 x 60 min

Prowadzący: Jamie Oliver

pozycja w rankingu: 538

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

22:00
- odc. 6, środa, 23 maja
13:40
- odc. 6, czwartek, 24 maja

Jamie Oliver, jeden z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie, po batalii na rzecz zdrowego jedzenia, którą stoczył w Wielkiej Brytanii, teraz przeprowadza rewolucję w Stanach Zjednoczonych!

W Stanach Zjednoczonych otyłość obywateli od jakiegoś czasu stała się poważnym problemem. Statystyki wskazują, że coraz więcej osób zapada na tę przypadłość, a także inne choroby związane ze złą dietą. Powodem jest brak wiedzy o odżywianiu i nieumiejętność przygotowywania potraw. Ludzie wybierają szybkie, gotowe dania, które nie dostarczają składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jamie Oliver swoim programem chce zmusić Amerykanów do myślenia, zmienić ich nawyki żywieniowe, pokazać, że mogą inaczej się odżywiać w domu, w szkole czy pracy. Celem podróży Jamiego jest Los Angeles, gdzie ma nadzieję pomóc lokalnym aktywistom wprowadzić zmiany w diecie mieszkańców Kalifornii. Musi jednak przeciwstawić się niechęci przeciwników projektu, uporać się z zakorzenionymi w ludziach złymi nawykami żywieniowymi i biurokracją. W Los Angeles jest jednak grupa, która wspiera działania Anglika. Należą do niej, o dziwo, głównie młodzi ludzie, ich rodziny i lokalni liderzy opinii. To właśnie z ich pomocą Jamie ma zamiar w ciągu kilku miesięcy zmienić kolejne miasto tak, by stało się wzorem dla całego kraju.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl