Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

program tv >>

Zabawa w gotowanie

COOKING? CHILD'S PLAY

seria animowana, Francja, 2005, 39 x 7 min

Kto powiedział, że dzieci w kuchni tylko przeszkadzają i brudzą wszystko dookoła, a wykonane przez nich masy nadają się tylko na jedzenie dla... lalek i pluszowych misiów? Wcale nie musi tak być. Maluchy uwielbiają eksperymentować i pomagać, więc wystarczy tylko nimi odpowiednio pokierować. "Zabawa w gotowanie" to sympatyczna seria oparta na bestsellerowych książkach kucharskich dla dzieci Michela Olivera.

Sally i Bob, animowani bohaterowie przygotowują wspaniałe obiady z przystawką, daniem głównym i deserem, a gotowanie w ich wydaniu to prawdziwa zabawa. Wystarczy trochę wyobraźni i magiczna różdżka... Dziewczynki i chłopcy - ktoś ma ochotę na świeży makaron, ciasto marmurkowe albo omlet z truskawkami? Twórcy serii zadbali też o bezpieczeństwo dzieci, proponując przepisy dostosowane do ich umiejętności i możliwości.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl