Widelcem po mapie

program tv >>

Wielki wyścig food trucków

Great Food Truck Race

seria dokumentalna, USA, 2011, 7 x 45 min

pozycja w rankingu: 657

suma głosów: 9

średnia głosów: 4,50

Popularność food trucków jest ogromna! Nie powinno to dziwić, bo gwarantują nam świetne i urozmaicone jedzenie w dość krótkim czasie. "Wielki wyścig food trucków" dodaje do tej smakowitej kombinacji jeszcze element rywalizacji pomiędzy food truckami. Jest to jedyne w swoim rodzaju reality show prowadzone przez znanego amerykańskiego prezentera Tylera Florence'a.

8 zespołów z food truckami i zaciekła rywalizacja. W każdym odcinku uczestnicy odwiedzają inne miasto. Każda odsłona to inna konkurencja. Celem drużyn jest zdobycie jak największego utargu. Ten food truck, który zdobywa najmniej pieniędzy zostaje wyeliminowany. Zwycięzca programu zdobywa 100 tysięcy dolarów oraz inne nagrody.

Serię prowadzi Tyler Florence, amerykański szef kuchni oraz prezenter programów kulinarnych. Prowadził takie programy jak "Food 911" czy "Tyler's Ultimate".

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl