Widelcem po mapie

program tv >>

Uczty znad Morza Śródziemnego

Ottolenghi's Mediterranean Feast

seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2012, 4 x 55 min

pozycja w rankingu: 245

suma głosów: 677

średnia głosów: 4,94

odsłon: 9845

Yotam Ottolenghi to urodzony w Izraelu szef kuchni, pisarz i restaurator. W swoim programie zabiera widzów w podróż wybrzeżami Morza Śródziemnego, skupiając się na tradycjach kulinarnych państw Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Yotam mieszka obecnie w Londynie, gdzie prowadzi swoją restaurację. Specjalizuje się w łączeniu kuchni krajów Bliskiego Wschodu. Przygotowywane przez niego potrawy mają jednak drobną domieszkę zachodniego stylu. Z tego powodu jest najlepszą osobą, która może wyjaśnić Europejczykom piękno i niezwykły urok bliskowschodniego jedzenia.

W swojej podróży Yotam odwiedza takie kraje jak Maroko, Turcja, Tunezja i Izrael. W Marakeszu odkrywa tajemnice tadżina i unikalnego street foodu. W Stambule skosztuje ryb z Bosforu, a w Tunezji świeżych ryb z harissą, ostrym sosem z papryczek chili. Wyprawę zakończy w Tel Awiwie, gdzie spotka się z lokalnymi szefami kuchni i spróbuje owoców morza.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl