Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

wideo z programu

program tv >>

Street Food w Tajlandii

Thai Street Food

seria dokumentalna, Australia, 2014, 13 x 30 min

pozycja w rankingu: 617

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

odsłon: 8646

Ulice Bangkoku pełne są aromatycznych potraw i unikalnych smaków. Ich różnorodność i szeroki wybór sprawiają, że można się zgubić i pominąć te najciekawsze. Dlatego warto mieć przewodnika, człowieka, który zna tajski street food jak własną kieszeń. Wyruszmy w podróż po Tajlandii z szefem kuchni Davidem Thompsonem!

David Thomspon to jeden z bardziej popularnych australijskich szefów kuchni. Wiele lat spędził w Tajlandii i po powrocie do Australii zaczął promować tajskie jedzenie. Jego restauracja Nahm, jako pierwszy tajski lokal otrzymał gwiazdkę Michelin.

To on jest przewodnikiem w serii "Street Food w Tajlandii". Zabierze widzów w podróż po Tajlandii, w tym szczególnie po Bangkoku. Twórcy pokażą, ludzi, którzy wstają o świcie, żeby kupić jak najświeższe produkty. Odkryją tajemnice kulinarne mnichów i przygotują m.in. jedno z najbardziej rozpoznawalnych potraw Tajlandii - Pad Thai.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl