Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

program tv >>

Spiżarnia Maryli

magazyn, Polska, 2009, 6 x 9 min

Prowadzący: Maryla Musidłowska

pozycja w rankingu: 170

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

Program "Spiżarnia Maryli" to letni program kulinarny prowadzony przez Marylę Musidłowską, która otworzy przed widzami drzwi spiżarni i pokaże półki, stopniowo wypełniane własnoręcznie przygotowywanymi przetworami.

Lato to okres szczególnie łaskawy dla smakoszy. Uginające się od owoców gałęzie to widok wcale nie rzadki. Na ogół niestety traktujemy dary natury bardzo tymczasowo. Obawiając się całodziennego stania przy kuchni, czasochłonnego przygotowywania owoców i innych trudów przygotowywania przetworów wychodzimy z założenia, że to, czego nie zdążyliśmy dojeść teraz, nadrobimy podczas kolejnych miesięcy, kupując gotowe mrożonki i przetwory w sklepach. Nie mamy wtedy jednak pewności, co tak naprawdę kupujemy. Maryla Musidłowska, zainspirowana tradycyjnymi przepisami, kulinarnymi nowinkami oraz podróżami, postanowiła nauczyć widzów przygotowywać własne, pyszne i łatwe, dżemy, przetwory, nalewki, zakwasy i mrożonki. Przygotowane własnoręcznie produkty nie tylko będą smakować o wiele lepiej, ale będą także powodem ciepłych, wakacyjnych wspomnień umilających jesienne i zimowe wieczory. W programie znajdziemy też porady Maryli o najlepszych do danego typu przetworów gatunkach owoców i warzyw i zasady przechowywania słojów, butelek i weków.

Maryla Musidłowska jest dobrze znana widzom Kuchni.tv, brała udział w przygotowywaniu m.in. takich programów jak "Para w Kuchni" czy "Teraz Brygida". Jej pasją jest scenografia kulinarna, realizowała projekty dla wszystkich ważniejszych kobiecych pism na polskim rynku, np. Twój Styl czy Elle.

ostatnie komentarze >>

skull83

postów: 10

26.03.2013 21:31

przepisy fajne, ale sama Pani prowadząca nie przypada mi do gustu.. taka dla mnie trochę warszafka...

VANbrutus

postów: 6

09.02.2013 21:07

wspaniala kobieta :) naprawde sie ja swietnie oglada

leo

postów: 29

03.08.2010 10:40

ja tez bardzo lubię ten program i uważam, że pani Maryla świetnie sprawdza sie własnie w takiej ciepłej, domowej scenerii, a niekoniecznie w roli "podróznika" z czerwonymi włosami. ta druga wersja Maryli jakoś mnie nie powala.

Joan-na

postów: 1

02.08.2010 15:45

Uwielbiam ten program! Zrobiłam czosnek w ubiegłym roku i w tym też go zrobię. I ogórki w zalewie curry, a z powodu ogórków małosolnych lubię tę tropikalną pogodę, bo można je jeść już wieczorem! I Marylę uwielbiam za to, że uczy nas nie tylko robienia weków i adaptowania do polskich warunków kuchni Umbrii (Mammaryla), ale, że jest osobowością wyrazistą, sympatyczną, nie używa słowa "serwować", nie kroi wachlarzy z gruszek ani kwiatów z marchewki i widać, że naprawdę gotuje, a nie tylko jest panią z telewizora, która mizdrzy się do kamery. Na razie oglądam powtórki i już przebieram nogami na myśl o jej nowym programie.

Ela LISA

postów: 1956

03.12.2009 10:43

Ma sie pojawic, nowy program z Pania Maryla. Z gory, ciesze sie na niego.Pani Maryla to mila i ciepla osoba. Nierealnie delikatna i prawdziwa.Naturalnosc .

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl