Widelcem po mapie

program tv >>

Silvia Colloca - gotowanie po włosku

Made in Italy with Silvia Colloca

seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2014, 10 x 30 min

pozycja w rankingu: 550

suma głosów: 153

średnia głosów: 4,94

odsłon: 10378

Silvia Colloca odkrywa przed widzami sekrety prawdziwego, "la dolce vita". W swoim programie pokazuje, czym jest tradycyjna, włoska kuchnia.

Miłośniczka dobrego jedzenia Silvia Colloca jest kobietą o wielu pasjach. To profesjonalna aktorka i śpiewaczka operowa, a także blogerka i autorka książek kulinarnych. Dzieciństwo spędziła towarzysząc mamie i babci w kuchni, gdzie uczyła się tradycyjnego, włoskiego gotowania. W swoim programie Silvia odwiedza trzy regiony Włoch, które są bliskie jej sercu: Abruzję, Marche i Molise, gdzie odkrywa na nowo "cucina povera" (w dosłownym tłumaczeniu: biedną kuchnię), czyli tradycyjną, oszczędną i zdrową kuchnię włoską. W każdym odcinku prowadząca odwiedza mieszkanców regionów w ich domach i pokazuje widzom, w czym tkwi sekret "la dolce vita". Silvia spotyka szefów kuchni i miłośników gotowania, którzy dzielą się z nią swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystko to odbywa się w przepięknych lokalizacjach, co sprawia, że jest to nie tylko program o gotowaniu, ale też i prawdziwa wizualna uczta dla każdego podróżnika.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl