Dania Wielkanocne

programy kuchni+ >>

program tv >>

Po-smak świata: Węgry

magazyn, Polska, 2011, 4 x 24 min

Prowadzący: Gosia Molska

pozycja w rankingu: 485

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

Powiedzenie mówi, że węgierska gospodyni, kiedy ma przygotować posiłek, stawia na stole słoik z papryką i zastanawia się, co do niej dodać. Aby to sprawdzić, Gosia Molska, dziennikarka i miłośniczka dobrego jedzenia, tym razem wyrusza na Węgry i prezentuje specyfikę i atrakcyjność potraw kuchni węgierskiej.

Prowadząca wyrusza na spotkanie z nowymi smakami i aromatami. Podczas swojej podróży nie próżnuje. Każdego dnia zgłębia tajemnice węgierskich specjałów, spotyka lokalnych znawców tematu i wyszukuje kuchenne ciekawostki. Twórcy programu rozwiewają stereotyp kuchni węgierskiej kojarzonej jedynie z dużą ilością ostrej papryki, gulaszem i zupą rybną. Gosia obowiązkowo próbuje regionalnych dań. Ale samo jedzenie to nie wszystko, w każdym odcinku gospodyni programu przygotowuje jedną potrawę, inspirowaną doświadczeniami zebranymi na Węgrzech i poszukuje analogii do kuchni polskiej. Każdy, kto ma ochotę na wyborne mięsiwa, smakowite knedle lub dobrze przyprawione leczo, powinien wybrać się w podróż z Gosią Molską!

Gosia Molska - kucharka z zamiłowania, dziennikarka kulinarna, podróżniczka, poszukująca smaków świata. Na co dzień prowadzi grupę kulinarną Funkyfood, która zajmuje się m.in. nietypową aranżacją potraw. Współpracuje z wieloma polskimi tytułami prasowymi, stylizuje potrawy do sesji zdjęciowych, jest także scenarzystką kilku programów kulinarnych. Widzowie Kuchni.tv poznali ją w programach: "Po-smak świata", "Po-smak Turcji" oraz "Babeczki wigilijne" i "Babeczki wielkanocne", które poprowadziła z Hanną Szymanderską.

ostatnie komentarze >>

Pshems

postów: 4

24.03.2015 22:55

Węgry!!! To jedna z najlepszych kuchni w Europie...O każdym daniu pokazanym dzisiaj można pisać poematy... Niestety, mimoza-prowadząca skutecznie zniechęciła nas do jej spróbowania... Brak charyzmy, polotu, a jej gotowanie - pożal się boże... Nawet jajek nie potrafi rozbijać... No nic, znowu jestem zawiedziony!!! Skąd biorą takich ludzi i beznadziejnych producentów....

Ameba

postów: 3

21.10.2014 17:55

Każdy ma swoje odczucia...

Sara

postów: 46

02.10.2014 09:30

Wszystkie programy z tego cyklu to amatorszczyzna i bezkrytyczne kopiowanie zagranicznych wzorców,tylko,że na niższym poziomie.
Szkoda czasu i pieniędzy na takie produkcje.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl