Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

wideo z programu

program tv >>

Po co komu kuchnia?

seria reality, USA, 2012, 10 x 60 min

pozycja w rankingu: 650

suma głosów: 10

średnia głosów: 5,00

odsłon: 4877

Czy żeby przygotować apetyczną potrawę potrzebna jest nowoczesna kuchnia ze wszystkimi urządzeniami i narzędziami? Nie, jedzenie i gotowanie na szczęście nie wymaga tego od nas, czego dowiodą szefowie kuchni i jednocześnie bohaterowie nowej serii reality "Po co komu kuchnia?"

Gospodynią programu jest dr Shini Somara, z wykształcenia inżynier, pasjonatka i popularyzatorka nauki. Z kolei bohaterami są trzej szefowie kuchni Madison Cowan, Michael Psilakis, Kayne Raymond. W każdym odcinku poznają obyczaje żywieniowe i sposób przyrządzania jedzenia innego plemienia lub kręgu kulturowego. Jednocześnie każdemu z nich przypisany zostaje jeden składnik, który muszą najpierw własnoręcznie upolować, złowić lub zebrać i w oparciu o niego oraz zdobytą wiedzę o danej kulturze przygotować trzydaniowy obiad. Oczywiście nie mają do dyspozycji nowych technologii lub innych dobrodziejstw współczesnej kuchni.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl