Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

przepisy z programu

program tv >>

Para w kuchni

program kulinarny, Polska, 2006, 28 min

Prowadzący: Agnieszka Kręglicka

pozycja w rankingu: 22

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

Agnieszka i Marcin Kręgliccy to pierwsze w historii telewizji rodzeństwo, które wspólnie poprowadzi autorski program kulinarny. Program jest inspiracją i ekranowym przewodnikiem dla polskich wielbicieli gotowania. "Para w kuchni" mówi o nowoczesnej kuchni polskiej, kosmopolitycznej i nie unikającej wpływów.

Program ma też odpowiedzieć na pytanie "Czy istnieje płeć smaku?". Czy to prawda, że mężczyźni wolą ostre potrawy, a domeną kobiet jest fantazja i wyrafinowanie? Czy miłość do słodyczy to cecha płci pięknej czy raczej mężczyzn? Autorzy programu starają się przełamać kilka stereotypów z tej dziedziny.

W programie pojawiają się ciekawe, międzynarodowe przepisy dostosowane do polskich realiów. Zakupy nie wymagają ogromu czasu i grubego portfela, a składniki potraw są charakterystyczne dla danej pory roku. W humorystyczny sposób Agnieszka i Marcin spierają się o wyższość swoich pomysłów i mówią, co w potrawach swojego rodzeństwa zrobiliby inaczej. Poznamy spojrzenie cudzoziemców na współczesną polską kuchnię. Tematyka odcinków jest różnorodna i dotyczy takich zagadnień jak: nowe produkty, podróże kulinarne, słynne dania związane z postaciami historycznymi, potrawy okolicznościowe, afrodyzjaki w kuchni, zdrowie i diety, polskie tradycje odkryte na nowo, czy też wyrafinowanie i perwersja w potrawach (czy można podać śledzia z bitą śmietaną?). "Para w kuchni" to program adresowany do wszystkich widzów pragnących zgłębiać nowoczesną sztukę kulinarną, szukających inspiracji, chętnych do próbowania nowych smaków kuchni międzynarodowej oraz otwartych na eksperymenty kulinarne.

Agnieszka i Marcin Kręgliccy potrafią być zgodnie kooperującymi wspólnikami w interesach, ale zdarza się, że drą koty jak typowe rodzeństwo - to kochające, to nienawidzące się za chwilę. Są bardzo barwną i świetnie uzupełniającą się parą. Ona - to nowoczesna, operatywna, silna, zdecydowana kobieta, lekko feminizująca matka dwojga dzieci. Lubi kuchnię lekką, zmysłową, opartą głównie na warzywach. On - czarujący, przystojny mężczyzna, kocha mocne smaki, krwiste befsztyki, dobre wino i szybkie samochody. Wspólnie prowadzą siedem warszawskich restauracji: francuską Absynt (wyróżnioną Bib Gourmand), włoską Chianti, greckie Meltemi i Santorini, meksykańską El Popo, hiszpańską Mirador i letni ogród Forteca.

gospodarze programu: Agnieszka Kręglicka i Marcin Kręglicki

ostatnie komentarze >>

rzviro

postów: 212

02.10.2014 18:14

No, dobra. Ale czemu niektóre programy ( np.: Szefowie kuchni, Słodki drań, Para w kuchni ) są emitowane TYLKO I WYŁĄCZNIE W ŚRODKU NOCY ??? Nie można zamienić pór nadawania tych programów z innymi ( atelier, abc, martha, zupa, łuczaj, david ) ; choćby na jakiś czas ? Nie wszyscy i nie zawsze mają czas i ochotę siedzieć po nocach przed tv. A telezakupy to już w ogóle jest przeginka. Takim postępowaniem ( co można wyczytać na forum w różnych działach ) na pewno zyskujecie klientelę ...... Poza tym nie przypominam sobie, żebym używał wulgaryzmów ( jeśli tak, to sporadycznie i są "wypikane" ).
Przecież ja ostatnio boję się otworzyć lodówkę, żeby mi martha razem z tą "cudną" parką z atelier i davidkiem w kołysce z niej nie wyskoczyła ......
Macie w archiwum tyle fajnych programów, które czasem możnaby odświeżyć ( tytułów wymieniać nie będę - wiecie o co chodzi ). To tyle mojego ......

02.10.2014 10:41

 

@rzviro staramy się cały czas, aby nasi widzowie dostawali coraz to nowsze programy. Sam na pewno rozumiesz, że stacja, która nadawałaby ciągle powtórki, długo by nie przetrwała, a i nie o to chodzi, żebyś nie mógł oglądać swojego ulubionego kanału, nie?
Mamy też serdeczną prośbę. W słowników kulinariów jest tyle ładnych sformułowań, jak np. filetowanie szczupaka, kurki w śmietanie, jaja przepiórcze czy duszone języczki. Po co od razu posługiwać się wulgaryzmami? Zachęcamy do kreatywności. Nawet w przeklinaniu.:)

rzviro

postów: 212

30.09.2014 01:46

yachoo napisał 30.09.2014 00:25:
a może wypada mieć trochę kultury osobistej i przestrzegać zasad S&V a nie rzucać mięsem na publicznym forum, program nie ma kontynuacji stare odcinki są powtarzane w nocy bo nie mieszczą się w dziennej ramówce - proste i logiczne nadaja w dzień to co nagrywają, obecnie masa TV ma możliwość nagrywania programów z wyprzedzeniem i nie trzeba warować po nocy.
Nie wiesz - to się nie udzielaj. Nadają w dzień g.wna typu " abc,zupa,atelier,martha" etc. albo "nowości" sprzed 5 lub więcej lat ( te dwa ostatnie też są nowiusieńkie......), a fajne programy albo są emitowane w KRETYŃSKICH godzinach albo zaginęły w czeluściach archiwów i bezdennej gupoty włodarzy tudzież producentasów k+

yachoo

postów: 7

30.09.2014 00:25

a może wypada mieć trochę kultury osobistej i przestrzegać zasad S&V a nie rzucać mięsem na publicznym forum, program nie ma kontynuacji stare odcinki są powtarzane w nocy bo nie mieszczą się w dziennej ramówce - proste i logiczne nadaja w dzień to co nagrywają, obecnie masa TV ma możliwość nagrywania programów z wyprzedzeniem i nie trzeba warować po nocy.

rzviro

postów: 212

29.09.2014 23:59

Zawsze "uwielbiałem" cenzurę...... A pamiętam te czasy.... "Gratulacje" dla cenzorów, adminacji i szefostwa k+

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl