Zielona rewolucja Marty Dymek w Tajlandii

program tv >>

Na tropie nowych smaków: Skandynawia

Destination Flavour Scandinavia

seria dokumentalna, Australia, 2016, 7 x 25 min

pozycja w rankingu: -

suma głosów: 0

średnia głosów: 0

Kontynuacja serii dokumentalnej, w której charyzmatyczny szef kuchni Adam Liaw tropi najlepsze smaki z całego świata. Po Japonii i Antypodach przyszedł czas na smakołyki z mroźnej Skandynawii.

Byłem zafascynowany Skandynawią odkąd pamiętam. Jako dziecko wyobrażałem ją sobie jako krainę czarów wyciągniętą prosto z baśni Hansa Christiana Andersena. (...) Było tak dopóki nie przyjechałem tutaj po raz pierwszy i nie zakochałem się w jedzeniu - mówi o swojej nowej kulinarnej destynacji prowadzący serię "Na tropie nowych smaków" Adam Liaw. Australijski szef kuchni wyruszył na podój Skandynawii, czyli prawdopodobnie najczystszej, najzdrowszej i najszczęśliwszej części świata. Jakie przysmaki kryją się na dalekiej Północy? Na trasie jego podróży znajdą się m.in. Dania, Szwecja i Norwegia, a także arktyczny Svalbard.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl