Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

przepisy z programu

program tv >>

Na słodko 2

Sugar

seria poradnikowa, Kanada, 2003, 39x30 min

Prowadzący: Anna Olson

To druga seria poświęcona w całości deserom. Program jest zbiorem fantastycznych przepisów na słodkości, które każdy może przygotować we własnym domu. Anna Olson, gospodyni programu, przekonuje, że desery stanowią świetne uzupełnienie diety i to nie tylko dla osób, które nie przejmują się wagą. Pokazywane na antenie dania nadają się zarówno na szybką przekąskę po powrocie z pracy, jak i na zakończenie wystawnego przyjęcia wydawanego w sobotni wieczór.

W każdym programie gospodyni prezentuje dwa przepisy: jeden łatwy, do przygotowania w kilka minut, a drugi nieco bardziej skomplikowany, wymagający więcej czasu i zaangażowania, ale gwarantujący zrobienie wrażenia na zaproszonych na obiad gościach.

Każdy odcinek oparty jest na pomyśle wykorzystania jednego składnika w dwóch różnych przepisach. Przygotowywane desery opierają się na owocach (pomarańcze, jabłka, cytryny, brzoskwinie, truskawki, banany czy jagody), orzechach, migdałach, czekoladzie, karmelu, serze, kawie czy herbacie. Olson podpowiada także jak odpowiednio podać i przyozdobić desery.

Anna Olson, prowadząca "Na słodko", jest znaną w Kanadzie restauratorką. Zamiłowanie do gotowania odkryła w sobie, pracując w banku. W czasie przerwy na lunch odwiedzała pobliskie restauracje, szukając inspiracji i pomysłów na dania, którymi mogłaby zaskoczyć przyjaciół. Szybko zrezygnowała z kariery bankowca i zaczęła pracę jako szef kuchni. Razem z mężem wydała książkę kucharską "Inn on the Twenty Cookbook". Regularnie prowadzą też warsztaty kulinarne.

gospodyni programu: Anna Olson

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl