Zielona rewolucja Marty Dymek w Tajlandii

przepisy z programu

program tv >>

Jakubiak lokalnie 2

magazyn, Polska, 2013, 12 x 26 min

Prowadzący: Tomasz Jakubiak

pozycja w rankingu: 63

suma głosów: 24

średnia głosów: 1,85

15:30
- odc. 9, poniedziałek, 28 maja
15:30
- odc. 10, wtorek, 29 maja
15:30
- odc. 11, środa, 30 maja
odsłon: 21666

Tomek Jakubiak na nowo odkrywa smaki z różnych miejsc w Polsce i inspiruje się nimi w swojej kuchni. W nowym sezonie kucharz podróżuje po Polsce, szukając kulinarnych ciekawostek. Produkty lub potrawy charakterystyczne dla odwiedzanego miejsca są dla Tomka punktem wyjścia do pełnego pasji gotowania autorskich przepisów.

Najwybitniejsi kucharze świata kreujący trendy światowej gastronomii gotują z lokalnych składników i przygotowują potrawy w zależności od sezonu. Zgodnie z filozofią słynnych szefów "Jakubiak lokalnie" jest podróżą w poszukiwaniu smaków, zarówno tych mocno zakorzenionych w naszej kulturze, jak i tych zapomnianych czy niedocenionych.

W drugim sezonie serii Tomasz Jakubiak sięgnie po specjalnie wyselekcjonowane lokalne wędliny, aromatyczne sery robione w odwiedzonych przez niego miejscach i skorzysta z rozmaitych przypraw oraz dostępnych w danym regionie owoców i warzyw.

Tomasz Jakubiak to kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popularnego programu "Jakubiak w sezonie" w telewizji kuchnia+. Gotowaniem zafascynowany od najmłodszych lat. To jego żywioł, miłość i pasja. Jest samozwańczym sarmatą XXI wieku. O jedzeniu potrafi opowiadać godzinami, okraszając historie właściwym sobie poczuciem humoru. Z oddaniem angażuje się w projekty edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży, prowadzi warsztaty i pokazy kulinarne, a także - dzięki pracy w telewizji - dużo podróżuje i poznaje kuchnie innych krajów.

ostatnie komentarze >>

carexplant

postów: 3

15.02.2014 13:20

Tomek Jakubiak jest w tej chwili najlepszy . Odstawił daleko wszystkie nasze gwiazdy kulinarne.
Formuła programu oparta na lokalnych, sezonowych i ekologicznie wytwarzanych produktach trafia dokładnie w najnowsze kulinarne trendy. Przepisy wspaniałe - KUCHNIA POLSKA - ALE JAKA ! Nowoczesna, trochę fusion, zróżnicowana. Dla mnie osobowość na miarę Jamiego Olivera!

Mysliwy

postów: 3

01.02.2014 01:12

Panie Jakubiak, bardzo przyjemnie odbieram program. Przepisy są proste i bogate w smak (oczywiście "proste" wymagają pewnych zabiegów czasochłonnych w tym właśnie urok). Zgłębienie tradycji kulinarnej regionów nie jest łatwe, lecz po przedstawieniu ich na ekranie w takim wykonaniu uważam, że wreszcie w TV jest odpowiedni człowiek. Dobrze się obserwuje Sztukę Gotowania w takim wydaniu.

annwie

postów: 1

29.01.2014 14:34

Ja Pana uwielbiam :) to jedyny program kulinarny, który oglądam od deski do deski, kocham nasze wspaniałe polskie regiony, uważam że są najlepsze na świcie a zupełnie przez nas niedoceniane. Podoba mi się, że w końcu ktoś to pokazuje, wierzy w lokalne tradycje i produkty...nie ma nic lepszego niż świeży miód, ciepłe mleko od krowy, z której powstaje cudowne masełko i biały ser oraz prawdziwej wiejskiej kiełbasy :)

Evelina____

postów: 5

20.10.2013 09:18

Uważam,że puszczanie oka do widza w czołówce programu zapowiada dobrą zabawę i tak się właśnie dzieje w kuchni Pana Jakubiaka. Przepisy,w większości wypróbowane przeze mnie są rewelacyjne!! Facet potrafi opowiadać o gotowaniu jak o dobrej kochance, aż chce się zaraz pobiec do kuchni i zacząć gotować. Więcej luzu i uśmiechu iworomo.

iworomo

postów: 3

20.10.2013 07:35

Jakubiaka puszczanie oka do widza w czołówce programu, to jak
wolna rączka w trybach.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl