Widelcem po mapie

program tv >>

Dwóch łakomych Włochów

Two Greedy Italians

seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2011, 4 x 60 min

pozycja w rankingu: 53

suma głosów: 4.414

średnia głosów: 4,92

"Dwóch łakomych Włochów" to program nie tylko o gotowaniu. Pełni humoru i ciepła szefowie kuchni - Antonio Carluccio i Gennaro Contaldo z wrodzoną sobie południową pasją opowiadają o włoskich specjałach, swoich rodakach, historii Włoch i pięknie tamtejszego krajobrazu.

Światowej sławy kucharze i starzy znajomi powracają do rodzinnego kraju po ponad czterdziestu latach emigracji. Panowie wyruszają w podróż po Włoszech, aby na nowo odkryć smaki Italii i zobaczyć jak zmieniła się włoska kultura. W niezwykle barwnej, pięknie sfilmowanej serii, Antonio i Gennaro wykorzystując najświeższe lokalne produkty, przygotowują dania, na widok których cieknie ślinka. Kuchnia włoska ma historię równie długą i wspaniałą, jak same Włochy, a jednak udaje jej się podążać za światowymi trendami i innowacjami kulinarnymi. Bohaterowie serii czerpią z tego, co najlepsze w tradycji i najbardziej wysmakowane w nowoczesności oraz łączą wszystko razem w celu stworzenia kuchni pełnej pasji smaków i zapachów. Odwiedzają m.in. Bolonię, Neapol i Turyn, szukając tego, co w kuchni z Półwyspu Apenińskiego najlepsze. Antonio i Gennaro z pasją przybliżają nie tylko włoskie jedzenie, ale i kulturę, styl życia oraz ludzi. Sympatyczni kucharze i wielcy entuzjaści południowych potraw sprawią, że każdy z widzów z pewnością stanie się wielbicielem włoskiej kuchni. Kuchni z ogromnymi tradycjami, a jednocześnie jednej z najbardziej nowoczesnych na świecie.

Antonio Carluccio, rodowity Włoch, prowadzący restaurację w londyńskim Covent Garden, należy do najpopularniejszych szefów kuchni w Wielkiej Brytanii. W telewizji pojawia się regularnie, świetnie sprzedają się też napisane przez niego książki, takie jak Antonio Carluccio's Passion for Pasta, A Passion for Mushrooms czy An Innovation to Italian Cookery. Gennaro Contaldo, również rodowity Włoch, znany jest szeroko z tego, że zaraził Jamiego Olivera miłością do włoskiej kuchni. Pracę w gastronomii rozpoczął w wieku 8 lat. Po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii pracował w znanych londyńskich restauracjach, m.in. bardzo popularnej St John's Wood, należącej do Antonia Carlucciego Covent Garden oraz nieistniejącej już Passione. Contaldo jest autorem książek kulinarnych: Passione, Gennaro's Italian Yea", Gennaro's Italian Home Cooking oraz najnowszej Gennaro's Easy Italian.

ostatnie komentarze >>

jaanikk

postów: 1

21.04.2017 14:50

Czy puszczą jeszcze kiedyś ten program na kuchnia tv?

Ruda_Flo

postów: 2

25.07.2013 11:01

Ola_D napisała 24.07.2013 14:48:
Powtórka I serii zacznie się już w niedzielę 11 sierpnia.
Pozdrawiam,
OlaD
Dziękuję za odpowiedź i strasznie się cieszę!!! :-)

Ola_D

postów: 308

24.07.2013 14:48

Powtórka I serii zacznie się już w niedzielę 11 sierpnia.
Pozdrawiam,
OlaD

Ruda_Flo

postów: 2

23.07.2013 12:32

A czy będzie powtórka 1 serii?

Ela LISA

postów: 1956

18.06.2013 11:11

Ja kupiłam w ubiegłym roku ksiażke.Jestem z niej bardzo zadowolona ,bo program ogromnie mi sie poobał.Nawet nie była droga.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl