Widelcem po mapie

program tv >>

Czy na pewno umiesz gotować?

reality show, Polska, 2015, 12 x 25 min

Prowadzący: Andrzej Polan

pozycja w rankingu: 318

suma głosów: 390

średnia głosów: 2,79

08:00
- odc. 9, wtorek, 21 listopada
09:00
- odc. 9, czwartek, 23 listopada
22:00
- odc. 10, piątek, 24 listopada

Jesteś mistrzem domowej kuchni. Kulinaria to twoja druga natura. Twoje popisowe danie jest dopracowane w każdym elemencie. Bliscy pękają z zachwytu za każdym razem, gdy dla nich gotujesz. A może jednak nie? Jeden z najbardziej znanych szefów kuchni Andrzej Polan udowodni Ci, że tylko wydaje ci się, że umiesz gotować!

Autorskie reality show Kuchni+ to program, w którym bohaterem każdego odcinka jest osoba zgłoszona przez rodzinę. Bohater myśli, że bliscy zgłosili go do programu kulinarnego ze względu na jego duży talent. Każdy z bohaterów uważa, że jego popisowe danie jest najlepsze i doceniane przez domowników. Widzowie dowiadują się jednak, że tak naprawdę rodzina ma już dość przesolonej lasagne, mdłej pomidorówki lub twardych schabowych, ale boi się powiedzieć to wprost kucharzowi-amatorowi.

W tym celu Andrzej Polan zaprasza bohatera do siebie do programu i prosi go o przygotowanie jego popisowej potrawy. Po jej ukończeniu prowadzący daje swoją ocenę. Niezależnie od tego, czy jest ona dobra czy zła, domowy kucharz dowiaduje się, dlaczego tak naprawdę rodzina zgłosiła go do programu. Od tego momentu bohater wraz z Andrzejem Polanem pracują nad udoskonaleniem potrawy, tak by na końcu amator gotowania mógł ją zaprezentować swoim bliskim.

ostatnie komentarze >>

Agata11

postów: 76

04.10.2016 14:39

Knedle w cieście wg Polana (odc. 3 seria 2) wyszły mi nawet bez przepisu. Jednak nie dałam kwiatków, osobno owoców ani prażonej kaszy w kajmaku. Jakbym tak spróbowała w domu na co dzień to cała rodzina walnęłaby ze śmiechu.
Kto na co dzień aż tak by się wysilał ? Tak więc te porady Pana Polana są tylko czysto teoretyczne i aż żal, że nikt tego nie będzie gotował. Z braku przepisów oczywiście. Szkoda też, że Polan przegina tresując kolejnych gości ale sami tak chcieli przecież. Nikt siłowo tych ludzi nie ciągnął do TV i wyszło jak wyszło. Zdarza się. W dalszych seriach - Polan dosłownie uzdrawia a nie złości się na to co ktoś naknocił.
Coś ten program daje na korzyść - niesamowicie pobudza wyobraźnię.
Jak ktoś chciałby czegoś więcej ze zdolności Polana to lecą w TVNStyle powtórki Doradcy Smaku gdzie Polan popisuje się wysoką moim zdaniem inwencją. Co potrawa to nowy niekonwencjonalny pomysł i ciekawy oraz prosty. Można popodziwiać.
Był m. in. pasek żółtego sera w środku pomiędzy 2 takimi trochę grubszymi krążkami cebuli. To potrójne kółko cebula-ser-cebula można sobie zanurzyć w cieście naleśnikowym i obsmażyć w głębokim tłuszczu. Wyszło nawet, nawet - chrupiący mini donat cebulo serowy.

dagmara887

postów: 4

24.09.2016 11:33

Program jest po prostu żenujący. Pan Andrzej Polan jest niegrzeczny, chamski, antypatyczny. Nie wiem czy twórcom programu wydaje się to zabawne, moim zdaniem jest zupełnie niesmaczne. Co więcej, prócz krytyki, program nie ma praktycznie żadnych walorów merytorycznych. Dobrych kucharzy i prawdziwych artystów poznaje się po tym, że nie są snobami.

katarinka55

postów: 1

08.04.2016 09:18

Dlaczego nie ma przepisów z drugiej serii? Kiepsko...

Baniusia

postów: 1

10.03.2016 21:49

Ten program jest po prostu strasznie negatywny! To wytykanie błędów, te sarkastyczne komentarze, ty okropne miny prowadzącego. Cała idea programu jest w straszna - ludzi, którzy chcą się nauczyć lepiej gotować można by pokazać zupełnie inaczej, w innym wydaniu, z wydźwiękiem pozytywnym (a la "może nie umiem zbyt wiele, ale staram się i chcę nauczyć się więcej"). A tak na pytanie zawarte w tytule "Czy na pewno umiesz gotować?" widz może sobie od razu udzielić odpowiedzi "nie" i spodziewać się niesmacznych min i niewybrednych komentarzy. I widzę, że to nie tylko moja opinia.

kasiahy

postów: 8

19.02.2016 21:28

Szczerze mówiąc program taki sobie.
Zgadzam się poprzednikami,publiczne wytykanie błędów bliskim jest niesmaczne.
Bardzo lubię Pana Andrzeja i uważam, że świetnie gotuje, może trzeba zmienić to i owo w programie.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl