Widelcem po mapie

program tv >>

Bosonoga Contessa

Barefoot Contessa

seria poradnikowa, prod. USA, 2002, 72 X 22' min

Ina Garten, tytułowa Bosonoga Contessa, uwielbia przyjmować w swoim domu przyjaciół i przygotowywać dla nich małe przyjęcia. Wie, jak zapewnić gościom prostą, ale i stylową zabawę. Zachęca widzów do podpatrzenia jak sprawić, by wszyscy na długo taki wieczór zapamiętali. W swoim domu w Hamptons opracowuje prawdziwe strategie, dzięki którym wyszukane menu, wspaniałe jedzenie i niepowtarzalna atmosfera stały się już znakiem rozpoznawczym jej przyjęć. Program ogląda się z przyjemnością, a fakt, że gośćmi są wyłącznie przyjaciele gospodyni - mimo wielu próśb od widzów - dodaje jeszcze autentyczności i naturalności.

Pseudonim Bosonoga Contessa pochodzi z czasów, kiedy Ina otworzyła swój pierwszy sklep. Poprzednia właścicielka, Włoszka, nazwała go właśnie tak na cześć słynnego filmu z Humpreyem Bogartem i Avą Gardner. Ina chętnie razem ze sklepem przejęła przydomek jako symbol elegancji i stylu.

Ina Garten nie od zawsze wiedziała, że chce się poświęcić gotowaniu. Pracowała w Biurze Białego Domu, zajmując się zarządzaniem i nadzorowaniem budżetu. Marzyła jednak o czymś ciekawszym, więc otworzyła z mężem delikatesy i ... zakochała się w dobrym jedzeniu. Do tego stopnia, że 18 lat później sklep "Barefoot Contessa" miał już uznaną markę i pozwolił swojej właścicielce zaistnieć w świecie kulinarnym. Garten wydała do tej pory pięć książek, które rozeszły się błyskawicznie. Sygnuje swoim nazwiskiem linię produktów przydatnych w kuchni i podczas urządzania przyjęć. W 2003 roku zamknęła sklep i rozpoczęła nową przygodę związaną z telewizją.

Niestety producent nie zgodził się na zamieszczanie przepisów z tego programu na stronie internetowej Kuchni.tv.

gospodyni programu: Ina Garten


www.foodnetwork.com

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl