Czy na pewno umiesz gotować? 5

program tv >>

Bitwa na noże i widelce

The Big Food Fight

teleturniej, Wlk. Brytania, 2009, 5 x 30 min

Prowadzący: Sue Perkins, Hugh Fearnley-Whittingstall

pozycja w rankingu: 344

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

Tego jeszcze nie było na antenie Kuchni.tv - teleturniej kulinarny doprawiony sporą dawką humoru.

W każdym programie rywalizują ze sobą dwie drużyny. Na czele każdej z nich stoi znany brytyjski szef kuchni, dziennikarz lub krytyk kulinarny. Zobaczymy Hugh Fearnley-Whittingstalla, Jamesa Martina i innych, znanych gospodarzy programów kulinarnych. Kapitanom towarzyszą aktorzy i inni brytyjscy celebryci, których pasją jest jedzenie. Gospodyni programu, Sue Perkins, zaskakuje zawodników różnymi przewrotnymi pytaniami i konkurencjami, które mają dowieść, kto wie więcej na temat jedzenia. Nie będzie łatwo, ale z całą pewnością zabawnie, bo gracze będą musieli np. zaznaczyć kredą polędwicę na żywej krowie, spróbować tajemniczej papki i określić, jakim daniem była przed zmiksowaniem. Widzowie mają szansę poznać kulinarne ciekawostki i sprawdzić swoją wiedzę o jedzeniu. Niestety program może spowodować ból brzucha... ze śmiechu.

Sue Perkins jest znaną brytyjską aktorką komediową, scenarzystką, prezenterką radiową i telewizyjną, a także gościnnie dyrygowała London Gay Symphony Orchestra. Studiowała w Cambridge, gdzie po raz pierwszy ujawniła swój talent komediowy. Najbardziej znana ze współpracy z Mel Giedroyc, z którą między innymi prowadziła program Light Lunch na Channel 4. Widzowie Kuchni.tv mogą ją oglądać w programie "Brytyjska historia na talerzu".

ostatnie komentarze >>

Hors Dewre

postów: 30

22.01.2010 15:03

Oglądaliście juz? Ja miałem okazje zobaczyć tylko fragment, kiedy drużyny z zawiązanymi oczami rozpoznawały produkty. Chce obejrzec w całosci, choc akurat konkurencja znajomości składników zawze jest dla mnie ciekawa, pokazuje wiedze uczestników.

No i uwielbiam te kobiete, powadzącą - pamiętam ją z programu, w którym kuchnia brytyjska pokazywana była w różnych okresach historycznych. Złośliwa, bystra, inteligentna - to lubie!

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl