Dania Wielkanocne

program tv >>

Babeczki wielkanocne

seria poradnikowa, Polska, 2008, 6 x 26 min

Prowadzący: Gosia Molska , Hanna Szymanderska

pozycja w rankingu: 217

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

Wielkanoc, czas malowania pisanek, pieczenia drożdżowych bab, to najbardziej radosne i kolorowe święta w ciągu roku. Kuchnia.tv przygotowała dla swoich widzów kolejną serię Babeczek, tym razem wielkanocną - sześcioodcinkowy program w całości poświęcony daniom świątecznym.

W każdym odcinku "Babeczek Wielkanocnych" zostaną przedstawione dwa dania. Jedno klasyczne, tradycyjnie polskie, niczym z wielkanocnego stołu naszych prababek, drugie nowoczesne, nieco zwariowane ale nie mniej świąteczne. Dania prezentowane w "Wielkanocnych babeczkach" będą ciekawą propozycją zarówno dla zwolenników nowoczesnej kuchni jak i konserwatystów: zaproponujemy kulinarne fusion, ale nie zabraknie oczywiście przepisów na jajka, pasztety i wielkanocne słodkości.

W kuchni spotkają się dwie panie: doświadczona specjalistka od kuchni polskiej Hanna Szymanderska, dziennikarka, autorka ponad trzydziestu książek kulinarnych, między innymi "Polska Wigilia" i Gosia Polańczyk - założycielka projektu kulinarnego Funkyfood promującego "kuchenny freestyle". Pani Hanna Szymanderska w swoich publikacjach sięga do przepisów dawnej kuchni polskiej, natomiast Gosia Polańczyk gotuje spontanicznie, kreatywnie i kolorowo. To zapowiedź pysznych Świąt! gospodynie programu: Gosia Polańczyk i Hanna Szymanderka

ostatnie komentarze >>

verde

postów: 3

22.03.2013 11:16

zrobilam pasztet i pieczen, dwa zakalce, zmarnowalam czas i mnostwo pieniedzy,nieprzygotowane niby-profesjonalistki,

myszsza

postów: 251

15.04.2012 23:01

Facet, wrzuć na luz i obiektywnie spojrzyj na moje posty. Czasem krytykuję (po to jest forum), czasem wrzucam przepisy i sposoby na kuchenne ułatwienia, czasem dzielę się 30 letnim doświadczeniem w kuchni. Ale nigdy nie zaakceptuję i będę zwalczać jak tylko mogę posty typu "zdejmijcie to z anteny". Z bardzo prostego powodu: nie podoba się - nie oglądaj. Ale nie wzbraniaj oglądania innym, choćbym to była tylko ja. Babeczki od dawna są moim ulubionym programem, z postów sądzę, że nie tylko moim.
Nie jestem sfrustrowana, raczej spełniona rodzinnie i zawodowo.
Duże i małe litery są esencją polskiego języka. Jeśli ktoś nie chce ich używać, jego sprawa, ale pisząc nazwisko z małej, nie pisze po polsku. Kilkanaście osób nie lubiących programu lub jego prezenterki dla mnie nic nie znaczy, bo znam również kilkanaście lubiących.
Pozdrawiam
Małgorzata Górecka

mancol68

postów: 260

15.04.2012 12:58

Kobieto!! Czy ty musisz każdemu zwracać uwagę na tym forum?
Myszsza. Twoje wpisy bywają czasem bardziej irytujące niż obecność Gosi Molskiej w kuchni plus.
Zachowujesz się jak sfrustrowana nauczycielka. Jeżeli ktoś nie chce używać wielkich liter to chyba jego sprawa.
Kiedyś w gronie kilkunastu osób oglądałem program w udziałem lubianej przez Ciebie p. Gosi. Niestety nie było ani jednej aprobującej opinii...zatem chyba jednak jest coś na rzeczy.

adam mancewicz

myszsza

postów: 251

14.04.2012 16:09

glista gosia napisał 14.04.2012 15:14:
gosi mloskiej nie wolno krytykowac, kiedys zglosilam oburzenie jej brakiem kompetencji to mi konto zablokowano... najwyrazniej ma kontakty i nie wyrzuca jej zbyt szybko mimo ze jest totalna porazka kuchnia tv
Krytykować wolno każdego, ale niekoniecznie domagając się zdjęcia programu z anteny. Ja ją lubię i chcę oglądać.
Poza tym masz jakąś fiksację na puncie Gosi Molskiej? Bo w innym temacie też o niej piszesz.
Dodam też, że reguły języka polskiego nakazują pisanie imion i nazwisk z dużej litery. I nie ma tu nic do rzeczy szacunek czy jego brak, takie są zasady, pisząc inaczej robisz błąd ortografczny.

glista gosia

postów: 3

14.04.2012 15:14

gosi mloskiej nie wolno krytykowac, kiedys zglosilam oburzenie jej brakiem kompetencji to mi konto zablokowano... najwyrazniej ma kontakty i nie wyrzuca jej zbyt szybko mimo ze jest totalna porazka kuchnia tv

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl