Czy na pewno umiesz gotować? 5

przepisy z programu

wideo z programu

program tv >>

ABC GOTOWANIA 4

seria poradnikowa, Polska, 2015, 16 x 24 min

Prowadzący: Marieta Marecka

pozycja w rankingu: 659

suma głosów: 14

średnia głosów: 1,27

15:00
- odc. 6, poniedziałek, 23 kwietnia
15:00
- odc. 7, wtorek, 24 kwietnia
15:00
- odc. 8, środa, 25 kwietnia
odsłon: 85495

Po raz czwarty Marieta Marecka zainspiruje tych początkujących i tych bardziej zaawansowanych kucharzy. Przybliży widzom proste i smaczne potrawy, które każdy może przygotować w swoim domu.

"ABC GOTOWANIA" to autorska produkcja Kuchni+ skierowana do początkujących miłośników gotowania. W krótki i przystępny sposób prezentuje interesujące i praktyczne porady, z którymi powinien zapoznać się każdy amator domowego kucharzenia. Program to wyjątkowy telewizyjny elementarz dla każdego, kto zaczyna przygodę z kuchnią.

Wiele osób chciałoby gotować, ale przeraża ich ogrom pracy potrzebny do przygotowania potraw. Jest to jedynie złudzenie bo większość dań można zrobić z niewielkim nakładem sił i czasu. I takie właśnie przepisy przedstawia Marieta Marecka. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu motywowi. - W czwartym sezonie każdy odcinek był dla mnie wyprawą w czasami dość niezwykłe kulinarne rejony. Mam nadzieję, że dla widzów będą to nowe doświadczenia, które pokażą, że kuchnia to miejsce absolutnie dla każdego, niezależnie od płci, wieku czy umiejętności. A żeby podsycić Wasz apetyt zdradzę, że w programie pokażemy m.in. jak zrobić konfiturę z czerwonej cebuli z żurawiną podaną na grzance z kozim serem, sałatkę z filecikami z pomarańczy i wędzoną piersią z kurczaka oraz wiele innych - mówi Marieta Marecka.

Marieta Marecka jest zbieraczką i czytelniczką wszelkich publikacji kulinarnych. Zakochana w kuchni, sprzętach kuchennych, przepisach, smakach i zapachach oraz w swoim mężu. Ponieważ nie lubi nudy i monotonii, nie podaje mężowi dwa razy tego samego dania. Rodowita szczecinianka, od września 2011 roku mieszka w Warszawie. Z wykształcenia jest magistrem zarządzania i marketingu, pracę magisterską napisała o modzie na gotowanie. Jesienią 2012 roku został laureatką pierwszej edycji "Warsztatów smaku kuchni+ z Tomkiem Jakubiakiem" i miała swój autorski odcinek "Warsztaty smaku kuchni+: wyjadacze". Pracuje nad swoim autorskim blogiem kulinarnym, który we wrześniu 2013 roku doczekał się nowej odsłony (www.wkuchnibezdubli.pl). Na początku 2012 roku dołączyła do grona blogerów "Magazynu Kuchnia" (http://magazyn-kuchnia.pl/blogi/wkuchnibezdubli).

PREMIERA: W KAŻDĄ SOBOTĘ, OD 7 MARCA, 17:00

ostatnie komentarze >>

Michiyo

postów: 1

06.10.2015 16:23

Bardzo lubię ten program. Można się z niego nauczyć wielu praktycznych sztuczek. :)
Właśnie mam pytanie. Na początku jednego z programów była przedstawiona pani zajmująca się tworzeniem przekąsek dla sportowców. Niestety za późno przełączyłam nie znam wiec nawet jej nazwiska :( a bardzo mi teraz się to przydało. Pamięta ktoś może? Albo podpowie mi, w którym to było odcinku? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. :)

jacekw57

postów: 7

24.08.2015 10:19

Witam Panią,
widziałem ostatnio Pani program o podrobach w kuchni. Zawsze zastanawiałem się, jak przygotować serca z kurczaków, tzn czy usuwać krew z wnętrza serca czy nie? Kilka razy próbowałem w domu czyścić serca ale to bardzo czasochłonne. Trzeba każdą sztukę przekroić i wygrzebać wszystkie skrzepy. W programie Pani tylko okroiła serca bez usuwania krwi z wewnątrz. Proszę mi powiedzieć czy rzeczywiście usuwanie tej wewnętrznej krwi jest zbędne? Czy Pani nigdy tego nie robi? Czy to nie psuje wyglądu serc podczas konsumpcji powodując, że potrawa staje się nieapetyczna?
Będę bardzo wdzięczny za jakąś podpowiedź, bo z problemem tym borykam się od dawna a jak dotąd nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat w internecie.
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Wróblewski

22.06.2015 15:53

 

Witam, wszystkie przepisy do 4. serii programu są już na naszej stronie.
http://www.kuchniaplus.pl/program/program-tv/full/abc-gotowania-4_43546
Pozdrawiam.:) Admin

zxc

postów: 1

15.06.2015 20:53

Witam,

kiedy można się spodziewać przepisów do minionych odcinków abc gotowania 4? choć wyświetlany był już 15. odcinek, od piątego odcinka przepisy w ogóle nie są aktualizowane!

Pzdr

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Skwer Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa tel. (22) 597-30-00; fax (22) 597-31-80 www.krrit.gov.pl