oglądaj również w nc+ GO

(Antony's Marocco), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 1998, 13 x 30


Nowa seria kulinarno - podróżnicza "Antony w Maroku". Przyłącz się do znanego widzom Kuchni.tv, gospodarza programu "Sobota w kuchni", Antony'ego Worralla Thompsona i pozwól zabrać się w podróż po najbardziej malowniczych miejscach Maroko! Uliczne bazary, stragany z jedzeniem, pełne przypraw, ziół, warzyw i owoców.

Antony W. Thompson kontempluje piękno marokańskiej przyrody, a przede wszystkim rozkoszuje się zapachami i smakami specjałów lokalnej kuchni. Orgia kolorów, pięknych widoków, tradycyjnej marokańskiej muzyki przeniesie widzów do Afryki Północnej. Od podstawowych marokańskich przepisów po dania wyszukane, na widok których "leci ślinka", gospodarz programu nie stroni nawet od najdziwniejszych składników takich jak małe ślimaki...

Charyzmatyczny prowadzący Antony Worrall Thompson, znany również jako AWT lub Wozza, urodził się w Stradford - rodzinnym mieście Williama Szekspira. Ukończył wydział hotelarsko-gastronomiczny w Westminster Kindsway College, a w 1978 roku przeprowadził się do Londynu, gdzie zaczęła się jego błyskotliwa kariera. W pierwszej restauracji, w której pracował, już po miesiącu został szefem kuchni. Trzy lata później otworzył swoja pierwszą restaurację Ménage a Trois, a później kolejne m.in.: Wiz and Woz w Londynie, Metro w Jersey, Notting Grill czy Kew Grill. Wszystkie cieszyły się zawsze dużą renomą i uznaniem nie tylko gości, ale również krytyków kulinarnych. Thompson otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Mouton Rothschild Menu oraz kulinarnego "Oscara" dla najlepszego szefa kuchni w słynnym konkursie Meilleur Ouvrier de Grande Bretagne. Na potrzeby swoich restauracji sam uprawia zioła i warzywa. Poza kuchnią interesuje się sztuką, uwielbia antyki, gra w tenisa i pływa. W 2003 roku wziął udział w programie telewizyjnym I'm a Celebrity... Get Me Out of Here.

gospodarz programu: Antony Worrall Thompson

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE