oglądaj również w nc+ GO

Profesor Regan i tajemnice superproduktów


(Professor Regan's supermarket secrets), film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2007, 1 x 50

Produkty bogate w tłuszcze Omega3, zawierające antyoksydanty i przyjazne dla organizmu bakterie - według powszechnej opinii są zdrowe - czy jednak na pewno, czy faktycznie mają zbawienny wpływ na organizm człowieka?

Profesor Leslie Regan jest dosyć podejrzliwa. Istnieje jeszcze cała masa innych produktów, które mają o wiele więcej walorów odżywczych i zdrowych, niż stoi w badaniach. Przebojowa kobieta naukowiec, uzbrojona w sklepowy wózek rusza między półki w poszukiwaniu produktów, które zostaną poddane testom.

Najpierw pod lupę trafiają produkty organiczne. Myśląc o nich, przed oczami staje wszystkim wiejska idylla, gdzie kurczaki wiodą spokojne życie, a każdy owoc i warzywo traktowane są z wielką pieczołowitością. Czy w rzeczywistości tak to wygląda i czy warto ponosić dodatkowe koszty płacąc wyższą cenę za produkty organiczne? Profesor Regan w swoim programie przygląda się też produktom, które uważane są za "dobre" z założenia. Należą do nich owoce egzotyczne i produkty propolisowe. Czy opinia na ich temat jest przesadna? Najbardziej kontrowersyjne wydają się artykuły spożywcze, z których składników powstają potem paramedykamenty. Wciąż rozwijający się rynek dietetycznych środków spożywczych, będących uzupełnieniem diety i różnego rodzaju suplementów diety pochodzenia roślinnego jest najlepszym dowodem na rosnący popyt takiego rodzaju produktów. "Profesor Regan i tajemnice superproduktów" to program, po którym dokładniej czytać będziemy informacje na opakowaniach.

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE