oglądaj również przez internet


magazyn, Polska, 2010, 12 x 26

Program Jana i Jakuba Kuroniów - synów Macieja Kuronia - przedstawiający kuchnię europejską poprzez ulubione dania znanych Europejczyków, najsłynniejsze przepisy stworzone ku czci znanych postaci lub zainspirowane ich gustem oraz potrawy, które przeszły do historii sztuki kulinarnej dzięki filmowi i literaturze.

W programie poznamy przepisy na ulubione potrawy wspaniałych artystów oraz postaci naszego życia politycznego, dowiemy się, jakie dania powstały specjalnie dla Nelsona i Pawłowej, co jedzono w czasach Ojca Chrzestnego, Ani z Zielonego Wzgórza i Wojaka Szwejka. Dowiemy się też, co kryje się za nazwami najsłynniejszych potraw świata: wołowina Esterhazy, Boeuf Stroganow, kotlety Pożarskiego, Tournedos a la Rossini, lody Melba, gruszki Piękna Helena.

Jan i Jakub Kuroniowie: Gdy 10-15 lat temu rodzice, znajomi, nauczyciele, czy Bóg wie kto jeszcze pytali się nas, kim chcemy zostać w przyszłości? Padały różne odpowiedzi. Każdy z nas marzył o jakimś zawodzie "z dreszczykiem", o roli bohatera, bo chyba każdy nastoletni chłopak już tak ma... Strażak, piłkarz, gwiazda muzyki... To było to, co nas kręciło. A kucharz? Ha! O Nie! Taka kariera z całą pewnością się nam nie marzyła. W tamtych czasach kucharz to kojarzył się nam raczej z obskurną stołówką lub restauracją nie nazbyt wysokich lotów, a tak w ogóle jeśli mówiło się o kucharzeniu, to miało się na myśli raczej Kucharkę. Mężczyzna w kuchni? To już przekraczało naszą wyobraźnię!

UWAGA! Odcinek 12. programu nie zostanie wyemitowany ze względu na problemy techniczne wynikłe na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, które pojawiły się podczas nagrania. Odcinek zostanie wyemitowany w terminie późniejszym. Bardzo przepraszamy za tę zmianę.

gospodarze programu: Jan i Jakub Kuroniowie

partner programu

chillizet

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

marghe 10 lat temu

Obejrzałam.
I żałuję.
Przy Kuroniach program pana Przykazy to majstersztyk.
Kto pozwolił nakręcic coś takiego?

Widelec 10 lat temu

......

http://www.bankfotek.pl/view/904104

k.tyczynski 10 lat temu

Specjalnie obejrzałem dzisiejszą powtórkę i muszę powiedzieć, że program to na prawdę wielki niewypał. Twórcy programu grubo się pomylili myśląc, że to będzie kontynuacja programu Ś.P. Kuronia. Najpierw niech panowie nauczą sie mówić, masa błędów fonetycznych strasznie się obija o uszy. To dogadywanie podczas zakładania rękawiczek... no po prostu nie wytrzymałem i wyłączyłem program, może panowie sie jeszcze poprawią, może kolejne odcinki będą lepsze, a raczej normalniejsze... Na początek niech mają 3/5

viXen 10 lat temu

Jak to mówi moja mama: "Z ich rączek nie zjadłabym nic."
Zauważyłam, że chłopaki mają reklamę w dodatku telewizyjnym do Wyborczej...ho ho ho..

marghe 10 lat temu

[quote Nobull napisała 29.03.2010 01:39]
Dlaczego MUSI? Jest taki paragraf w Konstytucji? Maciej Kuroń był najlepszym kucharzem i prezenterem telewizyjnym w Polsce i na świecie? Jego programy miały tyluż zwolenników, co przeciwników. Wydaje mi się nawet, że ta druga grupa była liczniejsza...
[/quote]
Z ust mi wyjęłąś..

Lenx 10 lat temu

Szanowni Państwo
Dochodzimy w tym kraju do tego że -"nie ważne kto ,nie ważne jak,nieważne gdzie" - wystarczy ojciec ze znanym wszech i wobec rodowodem (skąd inąt dobry człowiek) który przysłużył się synom dając im do dziedziczenia swoje nazwisko (bo geny to chyba niekoniecznie) , a tymczasem oni w ramach wdzięczności dla swojego ojca,dziadka i wcześniejszych głów tego zacnego rodu postanowili przejechać się na nim za marne grosze - a wszyscy zresztą wiedzą jak nazywa się tego co sprzedaje coś co nie powinno być nigdy sprzedane.
Szacunek moi Panowie do przodków i tego co było to rzecz święta i radziłbym o tym pamiętać bo wasi ojcowie długo pracowali na to żeby ten ród zaistniał na kartach historii.Nie wszystko jest na sprzedaż!!!

bmp55 10 lat temu

A swoją drogą ciekawe kto w kuchni TV jest odpowiedzialny za wybór programów do emissji.

Zarówno ta osoba jak i producenci tego gniota zasługują na nagrodę Złotej Maliny.

Ja zagłosuję swoim pilotem i przełączę na inny kanał.

bigmaciek 10 lat temu

Porażka. Jadą na nazwisku mieszając ojca z dziadkiem. Ogłądając przygotowanie gróchówki miałem wrażenie że patrzę na popisy krojenia. Krolili kolejno: cebule, czosnek, kiełbasę, boczek, bułke i ser. Zajęło to chyba z 90% czasu przygotowania tej potrawy. Poza tym faceci są kompletnie niemedialni.. Nie ma na czym ucha i oka zaczepić.

Ela LISA 10 lat temu

Takich byle jakich programow, ciagnietych na sile ( wiosna, lato, zima ) jest kilka.
Pomimo tego, ze nie sa genialne, ida na sile. Nic sie na to nie poradzi.

Arczi 10 lat temu

Chyba nie będę zbyt oryginalny stwierdzając, że mnie też się nie podoba. Jakieś to takie na siłę: goście ani nie nadają się do TV, ani nie potrafią gotować, ani nie prezentują czegokolwiek ciekawego. A co do programu legendarnego p. Kuronia, to dzięki, ale jak na dzisiejsze czasy to jest już oldschool totalny i może się podobać chyba głównie z sentymentu.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE