oglądaj również w nc+ GO


magazyn, Polska, 2010, 12 x 26

Program Jana i Jakuba Kuroniów - synów Macieja Kuronia - przedstawiający kuchnię europejską poprzez ulubione dania znanych Europejczyków, najsłynniejsze przepisy stworzone ku czci znanych postaci lub zainspirowane ich gustem oraz potrawy, które przeszły do historii sztuki kulinarnej dzięki filmowi i literaturze.

W programie poznamy przepisy na ulubione potrawy wspaniałych artystów oraz postaci naszego życia politycznego, dowiemy się, jakie dania powstały specjalnie dla Nelsona i Pawłowej, co jedzono w czasach Ojca Chrzestnego, Ani z Zielonego Wzgórza i Wojaka Szwejka. Dowiemy się też, co kryje się za nazwami najsłynniejszych potraw świata: wołowina Esterhazy, Boeuf Stroganow, kotlety Pożarskiego, Tournedos a la Rossini, lody Melba, gruszki Piękna Helena.

Jan i Jakub Kuroniowie: Gdy 10-15 lat temu rodzice, znajomi, nauczyciele, czy Bóg wie kto jeszcze pytali się nas, kim chcemy zostać w przyszłości? Padały różne odpowiedzi. Każdy z nas marzył o jakimś zawodzie "z dreszczykiem", o roli bohatera, bo chyba każdy nastoletni chłopak już tak ma... Strażak, piłkarz, gwiazda muzyki... To było to, co nas kręciło. A kucharz? Ha! O Nie! Taka kariera z całą pewnością się nam nie marzyła. W tamtych czasach kucharz to kojarzył się nam raczej z obskurną stołówką lub restauracją nie nazbyt wysokich lotów, a tak w ogóle jeśli mówiło się o kucharzeniu, to miało się na myśli raczej Kucharkę. Mężczyzna w kuchni? To już przekraczało naszą wyobraźnię!

UWAGA! Odcinek 12. programu nie zostanie wyemitowany ze względu na problemy techniczne wynikłe na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, które pojawiły się podczas nagrania. Odcinek zostanie wyemitowany w terminie późniejszym. Bardzo przepraszamy za tę zmianę.

gospodarze programu: Jan i Jakub Kuroniowie

partner programu

chillizet

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Marta48 9 lat temu

Nie wszystko można odziedziczyć ,w tym przypadku odziedziczono niechlujstwo w gotowaniu i problemy z nadwagą.Niedobrze mi się robi jak oglądam w mojej ulubionej telewizji dwóch facetów nie mających nic do powiedzenia na temat gotowania .Zero finezji .Nepotyzm w Kuchni TV i tyle.

bengo 9 lat temu

Tragedia ! Plama na całej linii. Z całym szacunkiem dla Pana Macieja Kuronia , jego synowie powinni zająć się czym innym, dla dobra własnego i Kuchni TV.

Psotunia 9 lat temu

Zdejmijcie tych papraków z anteny. Tego sie nie da oglądać.
Właśnie widziałam, jak mieszał widelcem ciasto z masła, żółtek i cukru pudru :/
Profanacja.
Może do kopania ziemniaków się nadają, ale do kuchni z całą pewnością nie.

romans 9 lat temu

panowie są chyba trochę za mało dynamiczni, by po prostu kupić kawałek chrzanu i go zetrzeć na tarce. Odwalają kaszanę na ekranie!

kotlet 9 lat temu

Z calym szacunkiem dla dziadka i ojca, wy panowie dajcie sobie spokoj z gotowaniem na wizji. Obejrzalem wasz program pt:'Sztuka miesa Franciszka Jozefa' online i jestem zniesmaczony. CZY KUCHARZE NAJJASNIEJSZEGO PANA uzywali CHRZANU ZE SLOIKA??? NIE!!! I o ile sie orientuje w historii kuchnii austro-wegierskiej to Franciszek Jozef jadal sztuke miesa w sosie migdalowo-chrzanowym. Mimo to pozdrawiam z szacunkiem. KOTLET.

grysia 9 lat temu

zgadzam się. są wyjątkowo beznadziejni. nie da się oglądać. nie potrafią gotować. takie ślamazary. przepraszam za słowa, inaczej tego ująć się nie da.

romans 9 lat temu

a ja mam apel o zdjęcie kuroniów. Bo robią błędy, niewiele potrafią, używają złego sprzętu, a przede wszystkim chyba gotują za karę, bo mają takie miny.

keval 9 lat temu

Mam apel do kuchni TV, prosze zainwestujcie w sprzęt, żeby młodszy Kuroń nie mieszał więcej masy na Tort Pischinger widelcem, bo na to patrzć nie można... !!!! ( pierwsze zresztą widzę, żeby żółtka z cukrem i masłem ucierać widelcem) całe to ich gotowanie jest tak niechlujne, że odbiera resztki apetytu na to co rozgryzają.

kamil 9 lat temu

kuronowie korzystają z nazwiska Macieja Kuronia. I to jedyna rzecz, która ich łączy z gotowaniem. Są bezpłciowi, mają miny jakby mieli depresję, zero poczucia humoru, zero polotu, dynamiki i ciągłe błędy.

blanca 9 lat temu

Według mnie są beznadziejni i bezplciowi,nie chce się tego oglądać

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE