oglądaj również przez internet


magazyn, Polska, 2010, 12 x 26

Program Jana i Jakuba Kuroniów - synów Macieja Kuronia - przedstawiający kuchnię europejską poprzez ulubione dania znanych Europejczyków, najsłynniejsze przepisy stworzone ku czci znanych postaci lub zainspirowane ich gustem oraz potrawy, które przeszły do historii sztuki kulinarnej dzięki filmowi i literaturze.

W programie poznamy przepisy na ulubione potrawy wspaniałych artystów oraz postaci naszego życia politycznego, dowiemy się, jakie dania powstały specjalnie dla Nelsona i Pawłowej, co jedzono w czasach Ojca Chrzestnego, Ani z Zielonego Wzgórza i Wojaka Szwejka. Dowiemy się też, co kryje się za nazwami najsłynniejszych potraw świata: wołowina Esterhazy, Boeuf Stroganow, kotlety Pożarskiego, Tournedos a la Rossini, lody Melba, gruszki Piękna Helena.

Jan i Jakub Kuroniowie: Gdy 10-15 lat temu rodzice, znajomi, nauczyciele, czy Bóg wie kto jeszcze pytali się nas, kim chcemy zostać w przyszłości? Padały różne odpowiedzi. Każdy z nas marzył o jakimś zawodzie "z dreszczykiem", o roli bohatera, bo chyba każdy nastoletni chłopak już tak ma... Strażak, piłkarz, gwiazda muzyki... To było to, co nas kręciło. A kucharz? Ha! O Nie! Taka kariera z całą pewnością się nam nie marzyła. W tamtych czasach kucharz to kojarzył się nam raczej z obskurną stołówką lub restauracją nie nazbyt wysokich lotów, a tak w ogóle jeśli mówiło się o kucharzeniu, to miało się na myśli raczej Kucharkę. Mężczyzna w kuchni? To już przekraczało naszą wyobraźnię!

UWAGA! Odcinek 12. programu nie zostanie wyemitowany ze względu na problemy techniczne wynikłe na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, które pojawiły się podczas nagrania. Odcinek zostanie wyemitowany w terminie późniejszym. Bardzo przepraszamy za tę zmianę.

gospodarze programu: Jan i Jakub Kuroniowie

partner programu

chillizet

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Marta48 10 lat temu

Nie wszystko można odziedziczyć ,w tym przypadku odziedziczono niechlujstwo w gotowaniu i problemy z nadwagą.Niedobrze mi się robi jak oglądam w mojej ulubionej telewizji dwóch facetów nie mających nic do powiedzenia na temat gotowania .Zero finezji .Nepotyzm w Kuchni TV i tyle.

bengo 10 lat temu

Tragedia ! Plama na całej linii. Z całym szacunkiem dla Pana Macieja Kuronia , jego synowie powinni zająć się czym innym, dla dobra własnego i Kuchni TV.

Psotunia 10 lat temu

Zdejmijcie tych papraków z anteny. Tego sie nie da oglądać.
Właśnie widziałam, jak mieszał widelcem ciasto z masła, żółtek i cukru pudru :/
Profanacja.
Może do kopania ziemniaków się nadają, ale do kuchni z całą pewnością nie.

romans 10 lat temu

panowie są chyba trochę za mało dynamiczni, by po prostu kupić kawałek chrzanu i go zetrzeć na tarce. Odwalają kaszanę na ekranie!

kotlet 10 lat temu

Z calym szacunkiem dla dziadka i ojca, wy panowie dajcie sobie spokoj z gotowaniem na wizji. Obejrzalem wasz program pt:'Sztuka miesa Franciszka Jozefa' online i jestem zniesmaczony. CZY KUCHARZE NAJJASNIEJSZEGO PANA uzywali CHRZANU ZE SLOIKA??? NIE!!! I o ile sie orientuje w historii kuchnii austro-wegierskiej to Franciszek Jozef jadal sztuke miesa w sosie migdalowo-chrzanowym. Mimo to pozdrawiam z szacunkiem. KOTLET.

grysia 10 lat temu

zgadzam się. są wyjątkowo beznadziejni. nie da się oglądać. nie potrafią gotować. takie ślamazary. przepraszam za słowa, inaczej tego ująć się nie da.

romans 10 lat temu

a ja mam apel o zdjęcie kuroniów. Bo robią błędy, niewiele potrafią, używają złego sprzętu, a przede wszystkim chyba gotują za karę, bo mają takie miny.

keval 10 lat temu

Mam apel do kuchni TV, prosze zainwestujcie w sprzęt, żeby młodszy Kuroń nie mieszał więcej masy na Tort Pischinger widelcem, bo na to patrzć nie można... !!!! ( pierwsze zresztą widzę, żeby żółtka z cukrem i masłem ucierać widelcem) całe to ich gotowanie jest tak niechlujne, że odbiera resztki apetytu na to co rozgryzają.

kamil 10 lat temu

kuronowie korzystają z nazwiska Macieja Kuronia. I to jedyna rzecz, która ich łączy z gotowaniem. Są bezpłciowi, mają miny jakby mieli depresję, zero poczucia humoru, zero polotu, dynamiki i ciągłe błędy.

blanca 10 lat temu

Według mnie są beznadziejni i bezplciowi,nie chce się tego oglądać

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE