Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

    VI Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

    Tagi: odżywianie, wegetarianizm, wydarzenia    W dniach 10-16 maja, już po raz szósty, rusza Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Akcja zapoczątkowana została w 2005 roku, a jej głównym organizatorem jest Fundacja Viva!

    Wydarzenie poświęcone jest szeroko pojętemu wegetarianizmowi, a także budowaniu świadomości w zakresie przemocy nad zwierzętami i ich cierpienia. Podczas całego tygodnia wegetariańskiego, jak co roku, wegetarianie poprzez liczne imprezy będą szerzyć wiedzę o swojej diecie, obalać mity z nią związane, zachęcać do zdrowego odżywiania się, a także namawiać do walki o prawa zwierząt. W całej Polsce grono wolontariuszy, zaproszonych gości oraz partnerów wydarzenia będzie organizować happeningi, pokazy filmowe, prelekcje oraz wykłady dotyczące kuchni wegetariańskiej. Każde z miast Polski, które zgłosiło swoje zaangażowanie w akcję, a jest ich z roku na rok coraz więcej, przygotuje coś specjalnego dla swoich mieszkańców, uwzględniając również tych, dla których do tej pory wegetarianizm był terminem dość odległym. Z pewnością nie lada atrakcją będą pokazy gotowania wegetariańskiego, poczęstunki, a także konkursy, które mają zachęcić do kuchni bezmięsnej i udowodnić, że jest nie tylko dobra, ale przede wszystkim zdrowa. Celem całej akcji jest nakłonienie do refleksji nad własną dietą, a także nad jej konsekwencjami dla naszego organizmu. Ma ona także uświadomić z czym wiąże się hodowla zwierząt i pokazać, że można żyć bez mięsa. Wegetarianizm, wbrew teoriom, wcale nie musi się wiązać z jedzeniem niezdrowym, pozbawionym elementów odżywczych. Jest to w pełni zbilansowana dieta pełna smaków, aromatów i form.

    Ze względu na różnorodność atrakcji i programów przewidzianych w najbliższym tygodniu nie sposób wymienić ich wszystkich. Wszelkie informacje na temat VI Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu znajdują się na stronie www.tydzienwege.pl. Natomiast już niebawem, bo w czerwcu, ma odbyć się Tydzień Weganizmu. Ponadto, jak co roku, 1 października będziemy obchodzić także Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, a 1 listopada Światowy Dzień Wegan.