Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  VI Aukcja Charytatywna - ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI

  Tagi: wydarzenia

  W tym roku, już po raz 6., Fundacja Psychoonkologii "Ogród Nadziei" organizuje Aukcję Charytatywną dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, która odbędzie się 27 października 2011 r. w gościnnych progach warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei” założona w 2004 roku jest organizacją, która wspiera życie. Jest miejscem, gdzie osoby, które dotknęła choroba bezpośrednio i pośrednio, mogą dostać wsparcie, pomoc psychologiczną i zdobyć wiedzę o tym, jak wspomagać proces zdrowienia. Głównym celem jest podsycanie nadziei wśród osób chorych, gdyż jest ona bardzo potrzebna w procesie przechodzenia choroby zarówno dla chorego jak i jego rodziny. Fundacja Psychoonkologii „Ogród Nadziei” swoje cele realizujemy poprzez rożne formy warsztatów, m. in:

  Psychodietetyki
  Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników teoretycznej i praktycznej wiedzy, dotyczącej poznawczych, emocjonalnych i behawioralnych aspektów diety, ułatwiających skuteczną zmianę nawyków żywieniowych. Uczestnicy poznają mechanizmy zaburzeń psychosomatycznych, występujące w chorobach nowotworowych. Uświadamiają sobie role mechanizmów psychologicznych w odżywianiu oraz poznają własne nawyki żywieniowe i sposoby radzenia sobie z nimi. Poszerzają swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, uzyskując skuteczne narzędzia motywacyjne.

  Warsztaty gotowania wg Kuchni Pięciu Przemian
  Służą zdobyciu wiedzy z obszaru właściwego dobierania pożywienia do potrzeb energetycznych swojego organizmu oraz umiejętności zestawiania składników i przyrządzania posiłków. Uczestnicy warsztatów poznają zasady gotowania wg Kuchni Pięciu Przemian oraz uczą się, jak je praktycznie stosować w trakcie wspólnego gotowania.

  Aukcja

  24 pażdziernika o godzine 20.00 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się uroczysty wernisaż, a cała Aukcja, która zaplanowana jest na 27 października na godz. 18.00 zostanie poprzedzona wystawą przedaukcyjną, która odbędzie się 25 i 26 października również w Akademii Sztuk Pięknych w godz. 16.00 - 20.00.

  Jednocześnie Fundacja zaprasza do odwiedzenia strony partnera strategicznego www.artinfo.pl – gdzie od 10 października będzie można obejrzeć wszystkie zgromadzone i wystawione na aukcję obiekty.

  Tak jak podczas poprzednich, dochód z tegorocznej aukcji „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” zostanie przeznaczony w całości na realizację Integralnego Programu Promocji Zdrowia, jaki Fundacja oferuje osobom chorym na nowotwory oraz ich bliskim. Dotychczas z pomocy skorzystało ponad 1000 osób, a ilość pacjentów ciągle rośnie. Organizatorzy aukcji spotykają się z pozytywnym odzewem wśród pacjentów, dla których udział w zajęciach stanowi bardzo istotną pomoc w procesie zdrowienia.

  Podczas VI Aukcji będzie licytowanych około 100 obiektów aukcyjnych w czasie licytacji na sali oraz za pomocą licytacji internetowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach aukcji, do współpracy zaproszonych zostało wielu znanych i cenionych artystów z Polski i z zagranicy. Fundacja współpracuje regularnie z wieloma artystami i galeriami przekazującymi prace na aukcję. Wielu spośród nich uhonorowanych zostało tytułem „Przyjaciela Fundacji” w podziękowaniu za wielokrotne wsparcie, jakiego udzielili.

  Impreza ma charakter zamknięty zatem zapraszamy do nawiązania kontaktu w celu odbioru zaproszeń z p. Izabelą Lipską tel. 509 671 575, [email protected]

  Więcej informacji na stronie www.ogrodnadziei.org.pl i na facebooku

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O UWAŻNYM ODŻYWIANIU