Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  Turystka kulinarna, czyli przepis na sukces szlaków, imprez i produktów kulinarnych

  Już w najbliższy piątek, 14 października 2011 roku, podczas panelu poświęconego Przemysłowi Czasu Wolnego w ramach Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni swój sposób na budowanie silnej marki w gastronomi przedstawi Robert Trzópek, szef kuchni restauracji TAMKA 43 w Warszawie.

  Robert TrzópekTo jedyny Polak, który aż sześć lat przepracował w restauracjach powszechnie uznawanych za najlepsze na świecie. Jest kucharzem doskonałym, z ogromnym doświadczeniem dotyczącym kuchni tradycyjnej, a jednocześnie specjalistą w dziedzinie „kuchni molekularnej” - zwanej także kuchnią przyszłości.

  Trzópek, który bez wątpienia jest wirtuozem smaku, ma w swoim dorobku pracę na stanowisku szefa kuchni gorącej w słynnej restauracji Noma w Kopenhadze (1. miejsce w rankingu najlepszych światowych restauracji S.Pellegrino 2010 i 2011, dwie gwiazdki Michelin), a także w legendarnej restauracji El Bulli (2. miejsce w rankingu S.Pellegrino 2010, trzy gwiazdki Michelin).

  Kuchnia, kreowana przez Trzópka, to coś dla poszukujących na talerzu zarówno klasycznych smaków i form, jak i tych, którzy lubią poeksperymentować, godząc się na zaskakujące akordy i pointy. Dzięki nowatorskim metodom kulinarnym TAMKA 43 uzyskała wiele znaczących tytułów, między innymi pierwsze miejsce w rankingu 10 najlepszych polskich restauracji magazynu MALEMEN, wyróżnienia w plebiscycie Knajpa Roku 2010 oraz w konkursie Wine and Food Noble Night 2011. Robert Trzópek podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni zaprezentuje siłę „magii” kuchni haute cousine co na pewno stanie się bardzo interesującym punktem Panelu.

  Program panelu Przemysł Czasu Wolnego [pdf]

  Więcej informacji:
  www.arg.gdynia.pl
  www.forum.gdynia.pl
  www.landbrand.pl