Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

    Święta w Kuchni+ 2014    Kuchnia+ przygotowała specjalne menu na święta. Widzowie będą mieli do wyboru m.in. bożonarodzeniowe odcinki programów Mariety Mareckiej i Ewy Chodakowskiej, Jamiego Olivera opowiadającego o smakach na koniec roku, przepisy na świąteczne drinki oraz reality show z Anthonym Bourdainem i Nigellą Lawson.

    Jedzenie to jeden z nieodłącznych elementów Bożego Narodzenia. Dlatego Kuchnia+ przygotowała szereg programów, które są źródłem kulinarnych inspiracji. Już 20 grudnia o 17:00 Marieta Marecka w świątecznym odcinku ABC GOTOWANIA 3 przygotuje tradycyjne, a zarazem proste potrawy wigilijne: barszcz czerwony, karpia w galarecie oraz pierniki. Dzień później, 21 grudnia o 21:00, pokażemy specjalny odcinek Be Active. Ewa Chodakowska, w którym Ewa i kucharz Tomasz Woźniak podpowiedzą, co zrobić, aby nie cierpieć z powodu świątecznego przejedzenia. Będą to nie tylko przepisy na lekkie dania, ale też wskazówki dotyczące aktywności fizycznej.

    Kuchnia+ wyemituje także brytyjski program Dwanaście drinków na Boże Narodzenie. W typowo wyspiarskim stylu Alexander Armstrong i Giles Coren wytłumaczą, że świąteczne trunki to nie tylko wywar z suszonych śliwek. Stacja zabierze widzów także do domu Jamiego Olivera w Essex, gdzie nagrywany był program Jamie Oliver: Najpiękniejszy jest koniec roku. Znany Brytyjczyk pokaże w nim kulinarne pomysły na okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, podkreślając przy tym, że właśnie ten czas powinno się spędzać z rodziną.

    Dla osób, które chcą uciec od choinek, prezentów i kolęd, stacja przygotowała premierę wyjątkowego reality show The Taste, w którym rywalizować ze sobą będą m.in. Anthony Bourdain i Nigella Lawson. Seria zakłada kulinarne zmagania pomiędzy czterema zespołami prowadzonymi m.in. przez wspomnianych kucharzy.