Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  Seria

  Tagi: wydarzenia

  10 września, podczas uroczystej gali wręczenia Nagród Emmy - Primetime Creative Arts Emmy Award - seria dokumentalna „Anthony Bourdain: Bez rezerwacji” otrzymała nagrodę za Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym za odcinek poświęcony Haiti. Program w tym roku nominowany był aż 4 razy również za Najlepszy montaż programu dokumentalnego, Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego oraz za Najlepszy serial dokumentalny. Nagroda trafiła w ręce Zacha Zamboniego i Todda Lieblera - reżyserów obrazu.

  W nominowanym i zwycięskim odcinku „Bez rezerwacji” poświęconemu Haiti, Anthony Bourdain odwiedza karaibską społeczność wyspy. Zaczyna swój pobyt w pięknym Hotelu Oloffson, w którym nadal widoczne jest spustoszenie jakiego dokonało trzęsienie ziemi w styczniu 2010 roku. Spędzając czas w hotelu i popijając poncz rumowy, Anthony zastanawia się nad problemami nadal nękającymi Haiti, takimi jak: epidemia cholery i zbliżający się huragan Tomas. Spacerując ulicami Port Au Prince spotyka aktorów np. Seana Penna, który przebywa na Haiti ze swoją grupą wsparcia - J/P Haitian Relief Organization. Są oni świadkami przygotowań miejscowej ludności do ewakuacji przed nadchodzącym huraganem. Jest to niezwykle przykre dla osób, które dopiero co były zmuszone do opuszczenia swoich domostw przez trzęsienie ziemi. Odcinek został uznany za prawdopodobnie jeden z najlepszych i zarazem najbardziej przygnębiających obrazów przedstawionych w telewizji w ostatnim czasie.

  W serii „Anthony Bourdain: Bez Rezerwacji” gospodarz programu zgłębia tajniki kuchni krajów, które odwiedza. Jest też współczesnym lokalnym antropologiem. Dzięki swojej szczerości i wielkiej chęci zdobywania nowych doświadczeń, a także błyskotliwym żartom zjednał sobie tysiące widzów i podróżników.

  Na antenie Kuchni.tv emitowane były już trzy serie programu „Anthony Bourdain: Bez rezerwacji”. Obecnie widzowie Kuchni.tv mogą oglądać serię 6.

  Najbliższe emisje:

  24 września, sobota, godz. 23:00 - odc. 1 "Panama"
  25 września, niedziela, godz. 20:15 - odc. 1 "Panama"
  1 października, sobota, godz. 00:00 - odc. 2 "Stambuł"
  2 października, niedziela, godz. 20:15 - odc. 2 "Stambuł"
  8 października, sobota, godz. 00:00 - odc. 3 "Dolina rzeki Hudson"