Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  Restauracja Amber Room - nowe oblicze

  Tagi: wydarzenia  Restauracja Amber Room znajduje się na parterze Pałacu Sobańskich w Warszawie, który od 10 lat jest siedzibą Klubu Polskiej Rady Biznesu, organizacji skupiającej elitę polskich przedsiębiorców. Od września 2009 r restauracja jest ogólnie dostępna. Dzięki tej decyzji wszyscy, którzy doceniają jakość i kreatywność kulinarną mają możliwość delektowania się nowoczesną kuchnią polską. W tym roku nastąpiły kolejne zmiany, które poszerzają działalność restauracji i czynią ją bardziej otwartą dla prawdziwych miłośników kuchni i pięknych, spokojnych miejsc.

  Amber Room to restauracja gourmet, która w dbałości o spełnienie najbardziej wyrafinowanych oczekiwań przygotowuje wszystkie dania z pierwszorzędnej jakości produktów, prosto z giełdy spożywczej Rungis w Paryżu oraz krajowych producentów organic food. Restauracja dysponuje własnym transportem, by móc sprowadzać małe, dokładnie wybrane ilości.

  W styczniu szefem kuchni został Jacek Grochowina, młody kucharz z imponującym doświadczeniem. Zdobywał je m.in. w londyńskim Ritzu i wielu restauracjach na całym świecie wyróżnionych prestiżowymi gwiazdkami Michelin. Grochowina opiera swoje potrawy na polskich korzeniach, mimo iż efekt finalny nie od razu wywołuje bezpośrednie skojarzenia. Takim przykładem może być np. tradycyjna pierś kaczki, podana z kremową marchewką i figami. Ambicją nowego szefa kuchni, jest pokazanie, że polska kuchnia nie musi być nudna, ciężka i konserwatywna. Dlatego menu a la carte zostało skomponowane w taki sposób, aby każdy, osoba ceniąca tradycję, wielbiciel fusion, czy panie liczące kalorie znalazły swoje ulubione dania.

  Jacek Grochowina pragnie urozmaicać ofertę Amber Room nie tylko poprzez wprowadzanie ciągłych zmian w menu. Wykorzystując swoje własne doświadczenia z pracy zagranicą jak również innych członków zespołu Amber, wprowadza specjalne zestawy. Od godz. 12.00 serwowany jest lunch, można oczywiście zamówić dania a la carte, ale bardzo interesującą propozycją jest Business Lunch, w którym menu zmieniane jest codziennie, a do wyboru mamy przystawkę, danie główne, deser, a także wybór petit fours, kawę, herbatę i wodę. Taki zestaw kosztuje 88 zł.

  2010.05.31