Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  Premiera 2. edycji książki „Gotuj z sercem”

  8 grudnia 2011 roku po raz drugi ukazała się na rynku wyjątkowa książka kucharska „Gotuj z sercem". Cały zysk z jej sprzedaży przekazywany jest na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach w ramach programu Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej.

  8 grudnia w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116 o godzinie 16.00 odbyło się spotkanie autorskie z okazji premiery 2. edycji książki „Gotuj z sercem”. Wśród uczestników znaleźli się Marta Gessler, Robert Sowa, Anna Senderska i Mariola Bojarska Ferenc.

  Książkę „Gotuj z sercem" od innych odróżnia sposób, w jaki powstaje. Zawarte w niej przepisy wymyślili szefowie kuchni, którzy udowodnili, że serce można mieć nie tylko do gotowania. Ich udział przy powstaniu „Gotuj z sercem" uczynił publikację kulinarnym przewodnikiem po krajowych restauracjach, które sięgają do tradycji Azji i Europy, a także podróżą po smakach i polskich tradycjach - od Małopolski, poprzez Śląsk, Mazowsze, do Pomorza. Zebrano łącznie ponad 166 przepisów kulinarnych, 250 zdjęć i 300 stron z myślą o tym, aby połączyć dobrą kuchnię z uśmiechem na twarzach dzieci.

  Szefowie, którzy biorą udział w tegorocznej edycji książki, pokażą nam swoją pracę "od kuchni" oraz zdradzą co myślą o jedzeniu i gotowaniu. Odniosą się także do idei slow food, wskazując na istotę lokalnych dostawców, sezonowych produktów oraz kulinarnego bogactwa regionu. Jak kolorowe i barwne są ich inspiracje można przekonać się przeglądając nazwy dań oraz składniki: "czekolada Mona Amour", pasztet z dziczyzny „Pawie oczko", gotowany rabarbar z ciastem tymiankowym i galaretką kwiatową, gotowana sieja czy skorzonera. To tylko pozornie trudne do wykonania przepisy. „Gotuj z sercem" stawia wyzwania zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym.

  Różnorodne fascynacje kulinarne łączy serce, jakie każdy z szefów włożył w powstanie książki, myśląc o tych, dla których na co dzień nie gotuje nikt. Dzięki zaangażowaniu kucharzy oraz czytelników pierwszej edycji „Gotuj z sercem" udało się ufundować ponad 16 tys. posiłków. Dlatego gotujmy z bliskimi, dla przyjaciół, z rodziną, czyli gotujmy z sercem.

  Do powstania książki przyczynili się m.in.: Marta Gessler (Qchnia Artystyczna), Magda Gessler (m.in. AleGloria i Bellini) , Bożena Sikoń-Wojtal, Tomasz Defer, Joseph Seeletso (Joseph's Wine & Food), Robert Sowa i Alon Than.